trawa

Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 269347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #840 dnia: Luty 09, 2016, 09:24:18 pm »
Co jest chamskim ruchem
Z tego co wiadomo Egmont jest; o czy mówiła nawet Mucha; DC Polska. Uzyskanie licencji, tłumaczenie, druk, dystrybucja trochę czasu trwa.
Zakładam, że spora część tytułów z Egmontu była przygotowywana na dużo wcześniej nim ukazała się pierwsza kolekcja Komiksów DC.
Widzisz Twój wybór, nikt nie nakazuje Ci kupować komiksów od Egmontu, zakładam że jest spora grupka osób której model E, odpowiada, zarówno pod względem tytułów jak i formy wydań. Sam też jestem zadowolony z doboru tytułów jakie wydaje Egmont, w sumie posiadam lub posiadałem większość pozycji z segmentu S-H od E., sporo tytułów chciałbym mieć w wydaniu DELUXE, nawet jeśli by były w WKKDC.
Cena co jak co kupując na promocjach wychodzi niewiele więcej niż WKKM

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #841 dnia: Luty 09, 2016, 09:32:26 pm »
@UP
No wiem, wiem - ale to zawsze by było te 6-10 zł mniej na egzemplarzu. I ja nie bronię wydawać Egmontowi tego co chce. Ale od drugiej polowy roku jakby się uparł zasypać nas szybko, szybko wszystkimi tytułami z niemieckiej WKKDC. A ciągle jest MASA tytułów dobrych, których w niej nie ma. Niech się za to wezmą.

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 10, 2016, 12:07:49 am »
Dla 6 zł mniej na egzemplarzu nawoływać od prawie roku do bojkotu DC od Egmontu  :roll:

Offline SawiK

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 10, 2016, 06:46:18 am »
Chyba kazdy z zainteresowanych pisal meile do wydawcy kolekcji Dc i kazdy dostal ta sama odpowiedz. Nie ma co zyc zludzeniami jesli ma sie ukazac to nie predzej niz po wkkm i po powrocie Egmontu do polityki superhero z przed lat. W innym przypadku nie ma sensu tego wydawac ,bo to sie(wiekszosc) ukaze w deluxach. I mi to pasuje,a zamiast panoramy mozna sobie plakat A.R. kupic ;-p

Mikel

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 10, 2016, 07:15:15 am »
Dla 6 zł mniej na egzemplarzu nawoływać od prawie roku do bojkotu DC od Egmontu  :roll:
Sam niech sobie bojkotuje za 6 zł Egmont, bo śmią dodatki dawać i dlatego jest aż o tyle drożej, jego wybór. Gorzej, jak zaczyna ludzi namawiać by czegoś nie kupowali bo będzie kolekcja DC :/  Zamiast wspierać rodzimy rynek komiksów i pozyskiwać nowych czytelników, 8azyliszek zachowuje się szkodnik. Żale niech zostawi sobie i niech nie odstrasza potencjalnych czytelników.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 07:27:13 am wysłana przez Mikel »

Offline Wolf85

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 10, 2016, 08:17:59 am »
8azyliszek, zrozum wreszcie, że to nie zła wola okrutnego "Ego-montu" sprawia, że nie doczekałeś się jeszcze WKKDC. To może nawet nie być wina "polskiego rynku", jego "niedojrzałości" (którą przecież naprawiło WKKM) czy "przepełnienia". Jeżeli masz już kogoś winić to wiń Eaglemoss. Ten polski oddział to jakaś, z przeproszeniem, pokraka, wszystko importują z UK, nie tłumaczą tylko siup do sklepu internetowego (nigdy tam nic nie zamawiałem, więc nawet nie jestem pewien czy nie idzie to do klienta bezpośrednio z UK, z pominięciem polskiego biura).


Druga sprawa, że nie mam pojęcia skąd wywróżyłeś, że ta kolekcja ma szanse u nas kosztować 40 zł, bo ja w to nie wierze. U nich wszystko ma ceny wręcz horrendalne. Kiepskiej jakości figurki Marvela kosztują 34.99 (wielkim wyznawcą figurek nie jestem, ale u kolegi widziałem dwie sztuki, szał jakościowy to to nie był). A przykładowo stateczek ze Star Treka kosztuje w kolekcji 9,99 funta, co u nas przeliczone jest na 44,90 (plus 9 zł za wysyłkę Pocztą Polską). A to jest zwykły import z UK, broszurka czy gazetka jest w języku angielskim! Cena kolekcji w UK wynosi 9,99 w prenumeracie, a przecież do polskiego czytelnika nie można dać bezpośrednio komiksu po angielsku, trzeba przetłumaczyć, przygotować do druku, wydrukować, odebrać, kolportować, wysłać itd. itp. Zatem prawdopodobnie ostateczna cena była by w okolicach 50-60 zł (ja obstawiam, że jednak bliżej 60), stąd wątpię aby to się u nas opłacało w ogóle wydawać Eaglemossowi. I błagam, bez tekstu "ale Hachette dawało WKKM po 40 i się opłacało, jest to jedyna opłacalna cena na rynku", bo polskie Hachette to nie Eaglemoss!


A Egmont odwala dobrą robotę, wydaje komiksy z szerokiego mainstreamu, więc nie ma co narzekać, że psują rynek, działają po prostu jak każde inne wydawnictwo. Ja osobiście się cieszę, że wyszli z szerszą ofertą DC, tych z New52 i starszych, do większości pewnie bym nie dotarł w wersji obcojęzycznej, a Mucha chwilowo decyduje się na inne pozycje (choć dalej przecież wydaje DC), za co też jej chwałą, bo Bękarty, Chew i Saga to zacne serie i rozszerzają na pewno to co mamy dostępne po polsku.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 09:13:44 am wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 10, 2016, 08:23:14 am »
Achievement Unlocked - 10 osoba rejestrująca się na forum w tym tygodniu aby bronić Egmont.

Offline Wolf85

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 10, 2016, 08:25:25 am »
Achievement Unlocked - 10 osoba rejestrująca się na forum w tym tygodniu aby bronić Egmont.


Że niby to o mnie??
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Itachi

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 10, 2016, 08:54:52 am »
Achievement Unlocked - 10 osoba rejestrująca się na forum w tym tygodniu aby bronić Egmont.

Dla mnie może być nawet setną, o ile ty przestaniesz pisać trollować. Kolega Wolf85 dobrze prawi.

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 10, 2016, 09:22:08 am »
a Mucha chwilowo decyduje się na inne pozycje (choć dalej przecież wydaje DC)
Nie wydaje  :smile: nawet nie mogą robić dodruków swoich wydanych tytułów DC.

Offline Wolf85

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 10, 2016, 09:27:27 am »
Nie wydaje  :smile: nawet nie mogą robić dodruków swoich wydanych tytułów DC.


A to przepraszam, skrót myślowy z mojej strony, myślałem o ubiegłorocznych "Legendy Mrocznego Rycerza - Tim Sale" i "Sprawiedliwość" :smile:
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 10, 2016, 09:48:52 am »
Nie wydaje  :smile: nawet nie mogą robić dodruków swoich wydanych tytułów DC.

Wielka szkoda, bo z chęcią przytuliłbym dodruk All Star Superman. Spóźniłem się z zakupem i teraz już te egzemplarze latają w chorych cenach na rynku wtórnym.

Offline Itachi

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 10, 2016, 10:14:12 am »
Wielka szkoda, bo z chęcią przytuliłbym dodruk All Star Superman. Spóźniłem się z zakupem i teraz już te egzemplarze latają w chorych cenach na rynku wtórnym.

A ja pamiętam niedawne czasy, kiedy przez kilkanaście tygodni nie mógł się wyprzedać na -40% wyprzedaży w Bonito!

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 01:06:40 pm wysłana przez fragsel »

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 10, 2016, 10:52:34 am »
A ja pamiętam niedawne czasy, kiedy przez kilkanaście tygodni nie mógł się wyprzedać na -40% wyprzedaży w Bonito!

Pamiętam, były też swego czasu po ok. 100 zł na allegro. Do dziś biję się w pierś za to, że olałem je wtedy na rzecz innych tytułów (nie sposób wszystkiego kupić). Prawdę mówiąc liczyłem, że będą jeszcze trochę czasu dostępne jak jest z wieloma pozycjami od Muchy np. Długie Halloween. Widocznie nakład był o wiele mniejszy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 10, 2016, 11:07:40 am »
Pamiętam, były też swego czasu po ok. 100 zł na allegro. Do dziś biję się w pierś za to, że olałem je wtedy na rzecz innych tytułów (nie sposób wszystkiego kupić).


Z drugiej strony dzięki takiej sytuacji dało się kupić na tym samym allegro anglojęzyczną wersję tegoż za 15pln bez specjalnej gimnastyki.


No ale ogólnie historie łowów ang komiksów na allegro w dniu ogłoszenia premiery wersji polskiej to temat rzeka  :lol:
perły przed wieprze