trawa

Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 269107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:29:41 pm »
DC ma moim zdaniem lepsze historie.
A moim zdaniem Marvel ma lepsze historie. Na liście tytułów nie widzę Animal Mana, ani Swamp Thinga, smuteczek.

Offline maximumcarnage

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:34:59 pm »
A moim zdaniem Marvel ma lepsze historie. Na liście tytułów nie widzę Animal Mana, ani Swamp Thinga, smuteczek.

Jedyny "Animal Man" jakiego chciałbym zobaczyć to ten Morrisona, a "Swamp Thing" to ten Moorea, a one zdaje się są własnością Vertigo.

Offline donTomaszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:41:53 pm »
Vertigo to imprint DC wiec dlaczego nie? Swamp Thing z reszta oryginalnie rozpaczal sie w DC comics.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:43:08 pm »
Vertigo to imprint DC wiec dlaczego nie? Swamp Thing z reszta oryginalnie rozpaczal sie w DC comics.

No wiem ale nie wiadomo jak jest z prawami do tytułów. Gdyby to było takie proste to w WKKM byłby "Conan" albo "Blood a tale".

Blaskowitz

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:44:13 pm »
Jedyny "Animal Man" jakiego chciałbym zobaczyć to ten Morrisona, a "Swamp Thing" to ten Moorea, a one zdaje się są własnością Vertigo.
Trafna uwaga. Ja sobie przeglądałem listę planowanych zakupów i porównywałem z tą i jakoś mało mi wyszło zbieżnych rzeczy. Ale to chyba wynika z faktu, że większość rzeczy które sobie zapisałem jako DC, to tak naprawdę Vertigo. :razz:

@donTomaszek
Jakby tak patrzeć, to w kolekcji mogłoby się znaleźć Planetary, Transmetropolitan, Scalped... ale raz, że sporo z tego jest dla dojrzałych czytelników, a dwa, że z listy widać, że biorą tylko "główne" DC.
 

Offline maximumcarnage

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:48:22 pm »

Jakby tak patrzeć, to w kolekcji mogłoby się znaleźć Planetary, Transmetropolitan, Scalped...

I "Doom Patrol" Morrisona.

Offline Itachi

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:49:29 pm »
Jak na razie to w WKKM brakuje takich postaci jak Silver Surfer, Elektra, Blade, Guardians of the galaxy. Także też bym z tą różnorodnością nie przesadzał. DC ma moim zdaniem lepsze historie. Chętnie bym na przykład przeczytał "Tower of Babel", a pewnie sporo osób z chęcią by kupiło "Hush" zamiast polować na allegro na komplet za 300 złotych czy więcej.

Model kolekcji komiksów Marvela czy DC jest i będzie taki sam. Najpopularniejsze 5-6 serii będzie wiodło prym, a pozostali bohaterowie pojawią się raz na kilkanaście pozycji. I tego się nie zmieni, bo najpopularniejsze tytuły gwarantują największą sprzedaż. Choćbyś był największym fanem i zwolennikiem różnorodności, dla wydawcy liczą się słupki sprzedaży.
Zarówno Marvel jak i DC ma dobre historie, a licytowanie kto miał więcej jest bezcelowe przy takiej ilości komiksów, każdy będzie oceniał to inaczej, podobnie jak wysłaną listę do Hachette. Jest to spór nierozstrzygalny.
Też chętnie kupowałbym WKKDC, ale co na to powie Egmont? Przy WKKM, Mucha postanowiła zrezygnować z tego wydawnictwa i zajęła się innymi, co było dobrym posunięciem. Ale Egmont? No właśnie, moim zdaniem za cholerę nie wycofałby się tak łatwo. Pytanie, jak tam stoją z umowami, licencjami itp. Trudna sprawa, nasunęła mi się taka myśl, że Marvel w pewien sposób zmonopolizował rynek w niektórych krajach, bo kolejna kolekcja komiksów byłaby walką na noże i któraś w bliższym okresie czasu musiałby zniknąć. Nie wierzę, że taka ilość komiksów dostępna na tacy (czytaj w kioskach) byłaby dobrym prognostykiem dla innych wydawców (Taurusa, KG, WK, Muchy, Ongrysa). Już teraz 80 zł na miesiąc wydawane na WKKM, licząc z WKKDC która byłaby zapewne droższa (tak jak u naszych zachodnich sąsiadów), to byłby koszt około 200 zł na miesiąc! 2x40 zł, 2x60 zł ? dla przeciętnego czytelnika to spora kwota i nie wierzę w potencjalne funkcjonowanie ich równocześnie na rynku.
Ciekawe jak rozwinie się sprawa w kolejnych krajach, bo Niemcy i Brazylia mają zdecydowanie większy rynek zbytu niż Polska.

Offline kosmoski

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 16, 2014, 07:19:24 pm »
Też chętnie kupowałbym WKKDC, ale co na to powie Egmont? Przy WKKM, Mucha postanowiła zrezygnować z tego wydawnictwa i zajęła się innymi, co było dobrym posunięciem. Ale Egmont? No właśnie, moim zdaniem za cholerę nie wycofałby się tak łatwo. Pytanie, jak tam stoją z umowami, licencjami itp.

Egmont wydał z listy:
1 - Batman: Hush cz. 1
2 - Batman: Hush cz. 2
8 - Batman - The Man Who Laughs
16 - Batman: Azyl Arkham
37 - Batman & Son
52 - Batman: The Doom That Came to Gotham

wszystkie te pozycje poza The Man Who Laughs się wyprzedały i nie ma żadnym zapowiedzi dodruków...

natomiast Mucha:
19 - Batman: The Long Halloween cz. 1
20 - Batman: The Long Halloween cz. 2
50 - Justice cz. 1
51 - Justice cz. 2

LH wciąż dostępne, Justice w planach...

Już teraz 80 zł na miesiąc wydawane na WKKM, licząc z WKKDC która byłaby zapewne droższa (tak jak u naszych zachodnich sąsiadów), to byłby koszt około 200 zł na miesiąc! 2x40 zł, 2x60 zł ? dla przeciętnego czytelnika to spora kwota i nie wierzę w potencjalne funkcjonowanie ich równocześnie na rynku...

gdybając dalej - przy cenie za tom 60 zł LH kosztowałoby przed i po zniżkach (bo pewnie żadnych podobnie jak w WKKM by nie było) 120 zł. A nowe DC z Egmontu możnaby kupić taniej niż tomy tej kolekcji :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 16, 2014, 07:23:57 pm »
Batman i Syn nie został wydany przez Egmont  w całości, także tego komiksu bym nie wliczał. Poza tym na liście są Azyl Arkham i Hush, za które na allegro trzeba zapłacić około 8 stów. Już dla tych tytułów warto kupować tę kolekcję, nawet po 6 dych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 07:29:00 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline radef

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 16, 2014, 07:25:44 pm »
gdybając dalej - przy cenie za tom 60 zł LH kosztowałoby przed i po zniżkach (bo pewnie żadnych podobnie jak w WKKM by nie było) 120 zł. A nowe DC z Egmontu możnaby kupić taniej niż tomy tej kolekcji :smile:
Według moich gdybań możliwa kolekcja DC kosztowałaby 50 złotych za tom. Wówczas doszłoby do sytuacji, że komiks wydany przez Egmont/Muchę z rabatem = cena komiksu w kolekcji.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Nick Jackolson

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:01:50 pm »
Powiem tak:

- Jak to wyjdzie u nas, a WKKM nie zostanie wydana w formie o jaką prosiliśmy to przerzucam się na dc.
- Jeżeli faktycznie H wyda to o co prosiliśmy biorę w całości i szukam dorywczej pracy :smile:

Zresztą kolekcja marvela uwolniła we mnie zamiłowanie do komiksów i chyba chętniej pójdę w stronę Image (propsy za chociażby TWD, Mice Templar, Sagę...)

Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ale docelowo zostało mi 16 tomów do końca kolekcji (jestem prenumeratorem).

Żeby nie było off top. W WKKM nie było nic z MAX to i tu nie zobaczymy Vertigo.

Anion wcześniej pisał "gdzie są Strażnicy?" a po co nam po raz kolejny strażnicy? Wydane u nas już 2 razy i do tego doszedł dodruk.

Dawać Azyl! Hush mam ale vol 2 w tak opłakanym stanie, że chętnie zapodam sobie HC

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:12:32 pm »
niech dadza liste, ktora zapodal Garf i bede very happy.
Ciekawe czy ta lista jest juz ostateczna :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline nayroth

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:37:43 pm »
Dla Vertigo i innych serii spoza głównego nurtu super-hero mogłaby być osobna kolekcja. Nie ma sensu mieszać trykociarzy DC z Hellblazerem, Swamp Thingiem czy Sandmanem.

Ktoś wcześniej gdybał nt. ceny że być może 60zł... LOL? Jak chcą konkurować z WKKM to powinni dać cenę NIŻSZĄ, a w najgorszym razie identyczną. Kolekcja hatchette była pierwsza, zdobyła sporo zwolenników i nie przestają wydawać. Efekt nowości był i minął, teraz każdy kto wydał te 2,5 tys na WKKM zastanowi się czy chce wchodzić w kolejną kolekcję. Wiec jeśli DC chce się wstrzelić to muszą się postarać, a nie liczyć że "kompleks Marvela" skłoni ludzi do płacenia więcej.

Wstępna lista podobna do tej z Marvela, w sensie proporcji tytułów dobrych do takich sobie; jakąś 1/3 można brać w ciemno myślę... A ta grafika grzbietowa to trochę porażka - nie dość że nie pokusili się o jakąś oryginalną ponoramkę, to jeszcze nie wiedzieć czemu wycieli drugi plan z tego co jest i zostawili czarne tło...

Offline misiokles

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 17, 2014, 05:58:10 am »
Oryginalne wydania zbiorcze Marvela są tańsze od wydań zbiorczych DC. I pewnie ta różnica przeniesie się na każdą kolekcję.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 17, 2014, 08:53:55 am »
W Niemczech ponoć WKKM była też droższa o te kilka ojro w stosunku do pozostałych krajów UE. Też mi się wydaje, że jakby mieli to wydawać u nas to najwyżej po tej samej cenie co kolekcja Marvela.