Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 270244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:57:37 pm »
@UP
Sorry misiokles, naprawdę nie pamiętam. Mogłem twojego komentarza nie doczytać. W każdym razie teraz już wiem i mogę spokojnie sobie kupić Amerykańską Ligę Sprawiedliwości i Forever Evil, zostawiając Trinity i Luthora.

@mack3
Powiedz mi gdzie takie np. "Długie Halloween" kupię za mniej niż 80 zł? Bo zaglądam na Allegro i tam Bonito za ten komiks z przesyłką chce 101 zł. "Sprawiedliwość" jest po 115 zł. Jakiś wariat chce za stare wydanie Batman Hush od Egmontu bagatela 400 zł. Nie wspominając, że "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach" po polsku jeszcze nie wydano. Tak jak "Wieży babel" i większości tomów WKKDC. Dlatego nie zgodzę się z tobą, że w Egmoncie jest taniej. Ich "Luthor" będzie minimum 10 zł droższy.

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #316 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:28:43 pm »
Jakby miało wyjść u nas "WKK DC" to prawdopodobnie była by droższa od WKKM bo licencje DC są droższe od Marvela.

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #317 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:53:17 pm »
@mack3
Powiedz mi gdzie takie np. "Długie Halloween" kupię za mniej niż 80 zł? Bo zaglądam na Allegro i tam Bonito za ten komiks z przesyłką chce 101 zł. "Sprawiedliwość" jest po 115 zł. Jakiś wariat chce za stare wydanie Batman Hush od Egmontu bagatela 400 zł. Nie wspominając, że "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach" po polsku jeszcze nie wydano. Tak jak "Wieży babel" i większości tomów WKKDC. Dlatego nie zgodzę się z tobą, że w Egmoncie jest taniej. Ich "Luthor" będzie minimum 10 zł droższy.

O podbijam, bo też jestem ciekawy.

Offline Koalar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpień 07, 2015, 12:26:36 am »
Jakby miało wyjść u nas "WKK DC" to prawdopodobnie była by droższa od WKKM bo licencje DC są droższe od Marvela.

Też myślę, że kolekcja byłaby droższa. 40 zł to była cena niemal 3 lata temu. Teraz pewnie minimum 45 zł.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline radef

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpień 07, 2015, 08:52:42 am »
Trzeba pamiętać, że Eaglemoss to nie tak duża firma jak Kolekcja Hachette. I jak mówicie, prawdopodobnie licencje na DC prawdopodobnie są droższe. Dlatego jeżeli opcjonalnie, być może, zostanie wydane kolekcja DC w Polsce to podejrzewam cenę 50 złotych (być może 45 złotych w prenumeracie, bo chyba Eaglemoss daje zniżki prenumeratorom). I wtedy co zrobisz 8bazyliszku? Policzysz sobie i wyjdzie, że taka kolekcja wychodzi naprawdę podobnie cenowo co albumy Egmontu, a czasem może drożej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #320 dnia: Sierpień 07, 2015, 09:17:24 am »
@mack3
Powiedz mi gdzie takie np. "Długie Halloween" kupię za mniej niż 80 zł? Bo zaglądam na Allegro i tam Bonito za ten komiks z przesyłką chce 101 zł. "Sprawiedliwość" jest po 115 zł. Jakiś wariat chce za stare wydanie Batman Hush od Egmontu bagatela 400 zł. Nie wspominając, że "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach" po polsku jeszcze nie wydano. Tak jak "Wieży babel" i większości tomów WKKDC. Dlatego nie zgodzę się z tobą, że w Egmoncie jest taniej. Ich "Luthor" będzie minimum 10 zł droższy.
Bez urazu 8azyliszku, ale Twoje czytanie ze zrozumieniem - a raczej z jego brakiem i dopasowywanie swoich odpowiedzi do niestniejących (i niezaistniałych) wypowiedzi, lecz ich zniekształconej wersji (oczywiście zniekształconych w taki sposób by Twoja odpowiedź pasowała do Twojej tezy) jest jedną z cech, która sprawia, że nie za bardzo czuję możliwość udanej polemiki z Tobą (że się tak wyrażę eufeministycznie :wink: ). To również jest jedną z Twoich najbardziej denerwujących cech (choć może nie tak jak permanentne spolerowanie).


...ech, no dobra, ten jeden, jedyny raz Ci ułatwię i przekleję moja wypowiedź
Weź pod uwagę, że nawet jeśli kolekcja się ukaże to tomy rozbite na dwie części Egmont wyda (lub juz wydał) prawdopodobnie taniej (o tym, że ładniej to już nie wspominam, bo to rzecz gustu)
Tutaj mamy materiał wyjściowy do analizy jak (świadomie czy też nie) zmanipulowałeś moją wypowiedź. Weź pod uwagę słowa: "Egmont", "rozbite na dwie części" i "prawdopodobnie" (choć może powinienenm był użyć wyrażenia "w większości" - byłoby precyzyjniej)

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #321 dnia: Sierpień 07, 2015, 01:59:06 pm »
@UP
Nie przeinaczam celowo niczyich wypowiedzi. Najwyżej źle zrozumie, źle napisanego posta. Wydawało mi się że "Trójca" i "Luthor - Człowiek ze Stali" to dobre przykłady że w Egmoncie jest drożej. Nie wiem o co mnie się czepiasz z interpretacją? Nawet nie wspomniałem, że Hush w dwóch pierwszych tomach będzie miał bezkonkurencyjną cenę promocyjną (45 zł).

@mack3
Jeśli twoje prognozy się sprawdzą, to dyskusja będzie bezprzedmiotowa, gdyż to ja się będę mylił.
Ale na razie nic na to nie wskazuje. W Niemczech i Wielkiej Brytani Eaglemoss wydaje Kolekcję DC w tej samej cenie co Hachette - czyli po 13 euro i 10 funtów za standardowy numer. Teoretycznie polska WKKM powinna też kosztować ~50 zł, ale jednak nieco obniżono cenę naszej wersji, ze względu na niższe zarobki. Jeśli nie będzie gwałtownej wolty, wszystko wskazuje na to, że WKKDC PL też będzie po 40 zł za numer.

Lokus

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #322 dnia: Sierpień 08, 2015, 10:12:53 am »
Teoretycznie polska WKKM powinna też kosztować ~50 zł, ale jednak nieco obniżono cenę naszej wersji, ze względu na niższe zarobki.
Oczywiście możesz podać źródło tej informacji?

Offline Motyl

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #323 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:22:13 am »
Nawet nie wspomniałem, że Hush w dwóch pierwszych tomach będzie miał bezkonkurencyjną cenę promocyjną (45 zł).

Hush miał już w Polsce bezkonkurencyjną cenę i to bez promocji. Ha! Za piękne 35 zeta można było nabyć pierwszy tom, za 39 zł drugi. Piękne czasy. Nie wiem po co wznawiać Husha skoro wtedy sprzedawał się dość długo, a na Polconie w Wawie można było go w sklepiku konwentowym przytulić jako nagrodę (i to więcej niż jedna sztuka była), podobnie jak Supermana: Na wszystkie pory roku.

Offline dudi1212

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #324 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:50:04 am »
Warto zwrócić uwagę na to, że dwa największe wydawnictwa różnych kolekcjonerskich pierdółek - Deagostini i Hachette - maja standard cenowy na poziomie 24,90 zł za numer czegokolwiek, co tam upychają w kolekcjach.

Z kolei Eaglemoss ma standard na poziomie 30 zł bez grosza. Może po prostu to kwestia niższych nakładów, mniejszych możliwości marketingowych itp., co przekłada się na wyższe ceny standardowe?;)

Może to porównanie trochę wyszło mi z pupy, ale np. Deagostini wydaje jakiś składany samochód po 25 zł za numer, a Eaglemoss wypuszcza czołg w częściach po 30. I jest różnica.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:56:04 am »
@Motyl
Ale to daje 74 zł. A Eaglemoss sprzeda OBA TOMY Husha łącznie za 45 zł jak wyjdzie to w Polsce.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:15:06 pm »
@Motyl
Ale to daje 74 zł. A Eaglemoss sprzeda OBA TOMY Husha łącznie za 45 zł jak wyjdzie to w Polsce.
Lolwut? Jak to łącznie? Przecież Eaglemoss wydaje oba tomy oddzielnie, toć widziałem Hush Teil 1 i Hush Teil 2. Więc raczej wychodzi 90 PLN, prawda?

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:19:07 pm »
Lolwut? Jak to łącznie? Przecież Eaglemoss wydaje oba tomy oddzielnie, toć widziałem Hush Teil 1 i Hush Teil 2. Więc raczej wychodzi 90 PLN, prawda?

Jeśli dwie części "Husha" wyjdą jako dwa pierwsze tomy kolekcji, jak w Niemczech i Anglii, to będą w promocyjnych cenach (jak pierwsze dwa tomy WKKM - po 10 i 35 zł).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:24:43 pm »
Jeśli dwie części "Husha" wyjdą jako dwa pierwsze tomy kolekcji, jak w Niemczech i Anglii, to będą w promocyjnych cenach (jak pierwsze dwa tomy WKKM - po 10 i 35 zł).
Aaa taka sztuczka (sorka, nie śledzę co dokładnie jest wydawane i w jakiej kolejności).

Offline Koalar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpień 08, 2015, 01:19:46 pm »
Ale to daje 74 zł. A Eaglemoss sprzeda OBA TOMY Husha łącznie za 45 zł jak wyjdzie to w Polsce.

Porównywanie cen komiksów wydanych 10 lat temu (dziś byłyby droższe, a tamta cena wcale nie była super, bo mniej się zarabiało) z przypuszczalnymi promocyjnymi cenami komiksów wydawanych w kolekcji, która być może nigdy się u nas nie pojawi, ma mało sensu.

Czy na forum nie było przypadkiem kiedyś takiego gagatka, co to przeliczał cenę za stronę i powyżej jakiegoś pułapu nie kupował nigdy?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)