Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 34563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

• Stolnik bracki
  • City of Smoke...
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 13, 2015, 01:01:33 pm »
Kwintesencja.
ze wszystkich komksów Janusza i Gawronkiewicza ten najmniej przypadł mi do gustu. tym razem autorzy prowadzą dialog ze sztuką ustami dwóch moli książkowych. ciekawy eksperyment graficzny (choć po Gawronie spodziewałem się trochę innej formy), ale fabularnie nie wywołał we mnie emocji. może moje oczekiwania były zbyt wygórowane ? na plus zasługuje jakość wydania - dobry, gruby papier, rozkładana obwoluta korespondująca z treścią komiksu, do tego wszystko to wydaje mi się bardzo lekkie.

Krzesło w Piekle.
tutaj jestem pod ogromnym wrażeniem ogromu pracy włożonej w to monumentalne dzieło. wreszcie można zobaczyć jak różnorodnym i genialnym artystą jest Gawronkiewicz. dla mnie dodatkowo smaczek pod postacią krótkich form, kórych do tej pory nie znałem. po Truścińskim i Gawronie, chciałbym jeszcze zobaczyć podobny album o Skutniku i Frąsiu :smile: 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2015, 01:08:47 pm wysłana przez wujekmaciej »

Offline Tomasz 66

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 13, 2015, 03:07:54 pm »
Kwintesencja - mam podobne odczucia, spodziewałem się kolejnego pełnometrażowego komiksu tej pary autorów, więc jestem trochę rozczarowany, choć książka stanowi dość ciekawy eksperyment i jest dobrze wydana. Nie do końca jest to także komiks, raczej ilustrowane historia, zapis jednej rozmowy i dywagacji dwóch moli, bez wątków pobocznych i jakiejś rozbudowanej fabuły. Eksperyment dość intrygujący, ale wciąż czekam na nowy klasyczny komiks tych autorów (np. trzeci tom  Przebiegłych dochodzeń Ottona i Watsona mi się marzy...)

Offline sgor

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:28:24 pm »
Mam dobrą wiadomość dla miłośników Gawrona, a w sumie to i dla wszystkich wielbicieli polskiego komiksu.
Muzeum i to nie pierwsze lepsze, ale Europejskie Muzeum Roku 2016, czyli Muzeum Historii Żydów Polskich w ostatnich dniach powiększyło swoje zbiory o kilka oryginalnych plansz Gawrona. Z tego co wiem chodzi o plansze z Powstania (z motywem żydowskim) oraz planszę z Achtung Zelig!

Plansze będzie można zobaczyć podczas tego festiwalu:
http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/08/23/festiwal-made-in-polin

Dla mnie to super wiadomość, bo coś się dzieje (w moim mniemaniu coś dobrego) w postrzeganiu sztuki komiksu w Polsce. Po cichu mam nadzieję, ze inne instytucje muzealne pójdą w ślady MHŻP (w sensie ogólnym - poza Gronkiewiczem mamy przecież kilku innych autorów, których prace zasługują na tego typu wyróżnienie - chociaż nie będę ukrywał, że moim faworytem jest oczywiście Krzysztof i jego prace :wink: )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 07:31:31 pm wysłana przez sgor »

Online absolutnie

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:58:23 pm »
Mam dobrą wiadomość dla miłośników Gawrona, a w sumie to i dla wszystkich wielbicieli polskiego komiksu.

Dobrą wiadomością, byłaby informacja, ze ukaże się druga część "Powstania", a rewelacyjną - informacja, kiedy się ukaże.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline sgor

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 14, 2017, 12:10:09 pm »
Może i na pograniczu OT, ale książka zawiera "ponad sześćdziesiąt ilustracji " Gawronkiewicza, więc
można sobie sprawdzić w jakiej jest obecnie formie:

http://www.kulturatka.pl/2017/11/08/dlaczego-balwan-siedzi-w-lodowce-premiera-ksiazki-l-gorczycy-i-k-gawronkiewicza-juz-15-listopada/

KukiOktopus

• Gość
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 14, 2017, 01:29:59 pm »
To nie jest żadne pogranicze OT, tylko bardzo wartościowa informacja. Dzieki. Bede musiał zakupić.

Offline kenji

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 17, 2017, 08:52:59 pm »
O tak. Dzieki za info. Na pewno książka laduje w koszyku( jak tylkobedzie dostępna )przy okazji- czy jakieś info nt powstania jest ? Czy temat zamknięty , lub odłożony na półkę...?

Offline sgor

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 09, 2018, 11:44:18 am »

Online Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 09, 2018, 04:43:34 pm »
W październiku tego roku minie okres 4 lat po premierze Powstania. O kolejnym tomie ani widu ani słychu. A szkoda, bo to była jedna z najlepszych propozycji ostatnich lat na polskim rynku.

Online absolutnie

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 13, 2018, 01:54:43 pm »
W październiku tego roku minie okres 4 lat po premierze Powstania. O kolejnym tomie ani widu ani słychu. A szkoda, bo to była jedna z najlepszych propozycji ostatnich lat na polskim rynku.

Z tego, co Gawronkiewicz powiedział na spotkaniu w Poznaniu, sprawa nie jest jeszcze zamknięta (zrozumiałem, że druga część powstaje).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LucasCorso

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • I am... The Watcher.
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 13, 2018, 02:55:24 pm »
Z tego co obiło mi się o uszy scenariusz jest gotowy od dłuższego czasu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...