Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2015, 10:21:19 pm »
Esencja wygrała kiedyś tutejsze głosowanie na komiks roku. http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,16418.msg553718.html#msg553718
Jest to rzecz ze zdecydowanie wyższej półki, niż tegoroczny zwycięzca. Musicie to mieć.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2015, 10:22:38 pm »
Wydawnictwo Komiksowe konsekwentnie robi kawał porządnej, komiksowej roboty. Chwała im!

Co prawda też mam Esencję i Romantyzm w wydaniu Mandragory, ale chyba skuszę się na integral.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2015, 10:28:33 pm »
Ja nie mam, bo czytałem z biblioteki jak byłem na studiach. Może będą jakieś dodatki...
Jeszcze Rewolucje 1-4 mogliby wydać. Mam swoje tomy 2-4, 1 chciałem dopaść, ale wyczuwam drugie wydanie. Nie wiem kiedy, ale musi być. Poprawią liternictwo, dodadzą twardą oprawę i gitara.
WK to powoli mój ulubiony wydawca.

Offline vision2001

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2015, 10:59:04 pm »
Ja nie mam, bo czytałem z biblioteki jak byłem na studiach. Może będą jakieś dodatki...
Po ilości stron wygląda na "gołe" komiksy...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2015, 11:45:27 pm »
Jeszcze Rewolucje 1-4 mogliby wydać. Mam swoje tomy 2-4, 1 chciałem dopaść, ale wyczuwam drugie wydanie. Nie wiem kiedy, ale musi być. Poprawią liternictwo, dodadzą twardą oprawę i gitara.

Ale jak sobie to wyobrażasz, skoro "Rewolucje" wydaje Timof?


Dla mnie to dziwne - jak ludzie proponują (czy też może po prostu rozważają) jakiemuś wydawnictwu wydanie komiksów, które wydaje ktoś inny. Tu Rewolucje, ostatnio ktoś proponował WK integral Tajfuna...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 11:50:55 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2015, 12:34:45 am »
Ale jak sobie to wyobrażasz, skoro "Rewolucje" wydaje Timof?
A jak sobie wyobrażasz, że Timof wydaje Rewolucje, skoro Rewolucje wydawał Egmont?

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2015, 01:19:38 am »
A jak sobie wyobrażasz, że Timof wydaje Rewolucje, skoro Rewolucje wydawał Egmont?

Normalnie - Egmont wydał 4 części i dalej nie wydawał (nie wiem - zrezygnował, nie chciał - nie znam szczegółów, ale domyślam się, że to była decyzja Egmontu), wiec kolejne części wydał Timof.

Nic nie słyszałem, żeby Timof podjał decyzję o rezygnacji z serii (może wiesz wiecej ode mnie), wręcz przeciwnie - chyba zapowiadany jest kolejny tom, nie? Wiec nie widze powodu, aby namawiać czy sugerować innemu wydawcy wydanie tej serii...

Nie wiem, może faktycznie moje zdziwienie jest nieuzasadnione... Ale wydaje mi się, że tak to właśnie działa - jeśli wydawca zdecyduje się na wydanie komiksu z jakiejś serii, to dopóki sam nie zrezygnuje, jest jej wydawcą. Oczywiście, może się zdarzyć np. że autor zmieni wydawcę, jeśli ma jakiś powód. Ale w przypadku Rewolucji o niczym takim nie było słychać (a przynajmniej ja nie słyszałem). Więc uważam, że w takiej sytuacji sugerowanie czy rozważanie wydania przez innego wydawcę jest po prostu nieeleganckie. W ten sposób kwestionujesz zasadność wydawania Rewolucji przez Timofa.


Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2015, 11:34:51 am »
Blaki 1 - Timof
Blaki 2 - Znak
Blaki 3 - KG
Blaki 4 - Centrala

Ja tam nic nie kwestionuję. Twierdzę tylko, że Skutnik lubi zmieniać wydawców.  :wink:

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2015, 07:53:21 pm »
Ja tam nic nie kwestionuję. Twierdzę tylko, że Skutnik lubi zmieniać wydawców.  :wink:

A ja widzę, że akurat teraz to nie Skutnik zmienia wydawcę, tylko ty.

Offline wojtekzk

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2015, 11:42:34 pm »
Integral "Przebiegłego dochodzenia..." będzie miał 4 strony więcej jednak. I będą dodatki :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2015, 01:41:16 pm »
Kupimy w oryginale!!!
Co nie jest żartem, bo jak pamiętamy, kiedy Kazet robił top 20 polskich komiksów, to nie uwzględnił Esencji i zaczęła się fajna dyskusja: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7566.msg1077356.html#msg1077356

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2015, 01:56:00 pm »
No tak, zapomniałem. Nie wyszedł mi żart...

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2015, 01:57:49 pm »
Oryginalny tytuł to "Les extravagantes enquêtes d'Otto et Watson".
Tylko Max jest w stanie to przeczytać.
Całkiem wysokie oceny: http://www.bedetheque.com/serie-10758-BD-Otto-Watson-Les-extravagantes-enquetes-d.html (choć mało głosów ;) )
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2015, 02:00:54 pm wysłana przez Death »

Offline vision2001

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2015, 11:58:19 am »
Okładka już w przygotowaniu :smile:
Fajna. Totalnie inna niż poprzednie. :smile:



DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2015, 12:10:43 pm »
Jak dla mnie rewelacyjna! Bardzo klimatyczna.