trawa

Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« dnia: Lipiec 02, 2014, 07:29:33 pm »
Esencja ma swój temat, Mikropolis ma swój temat, ale pozwoliłem sobie założyć osobny temat dla Gawronkiewicza - w końcu wkrótce WK wyda Kwintesencję Janusza i Gawronkiewicza, a dziś KG zapowiedziało wspólny komiks Marzeny Sowy i Gawronkiewicza, który premierę we Francji ma mieć w sierpniu. Szykuje się wielki powrót mojego ulubionego polskiego rysownika!

http://www.dupuis.com/l-insurrection/bd/l-insurrection-tome-1-avant-l-orage/58414

Tutaj kilka przykładowych stron do pierwszego tomu L'insurrection.

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2014, 08:03:52 pm »
Założenie tematu jak najbardziej uzasadnione. Zwłaszcza, że jest ku temu dobra okazja :smile:
 
Przy okazji pozwolę sobie nadmienić, że pod koniec ubiegłego roku trafiło do sprzedaży drugie wydanie powieści Macieja Parowskiego "Burza. Ucieczka z Warszawy'40". W odróżnieniu od wydania pierwszego niniejsze zawiera plansze legendarnego komiksu pod tym samym tytułem. Wykonał je oczywiście bohater tego tematu.
 

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2014, 09:15:25 pm »
Szykuje się wielki powrót mojego ulubionego polskiego rysownika!

Pomyliłeś się, to jest mój ulubiony rysownik!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline TePe

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2014, 11:08:17 am »
Pomyliłeś się, to jest mój ulubiony rysownik!
Szykuje się powrót NASZEGO ulubionego polskiego rysownika! :smile:

Offline adro

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2014, 06:53:34 pm »
Ha swietne info
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:02:53 pm »
No i co z tym komiksem Gawronkiewicza i Janusza?
Kwintesencja miała być w październiku, a w sklepie gildii nie ma tego albumu wśród ogromu zapowiedzi na MFK w zakładce "komiksy"...

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:34:21 pm »
No i co z tym komiksem Gawronkiewicza i Janusza?
Kwintesencja miała być w październiku, a w sklepie gildii nie ma tego albumu wśród ogromu zapowiedzi na MFK w zakładce "komiksy"...

Nie będzie w październiku, gdzieś czytałem. Tylko nie pamiętam, czy czytałem kiedy w ogóle będzie...

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:50:08 am »
SG w końcu wrzucił 3 plansze Powstania.
Tak bardzo stęskniłem się za kreską Gawronkiewicza. Maestria. I jeszcze czekam na ten drugi komiks do scenariusza najlepszego polskiego scenarzysty Grzegorza Janusza. To dopiero będzie combo.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/256400-powstanie-1-za-dzien-za-dwa

Offline TePe

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:15:13 am »

Offline kosmoski


Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:47:09 am »
A tu 9 plansz po francusku: http://www.bdgest.com/preview-1540-BD-insurrection-l-avant-l-orage.html?_ga=1.125714248.311820311.1410297004
W pierwszym poście już były po francusku, ale widzę, że masz więcej. :)

Offline TePe

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2014, 09:07:07 pm »
Czy ktoś kto czytał już Powstanie mógłby skrobnąć coś na jego temat?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2014, 10:56:50 pm »
Czy ktoś kto czytał już Powstanie mógłby skrobnąć coś na jego temat?
Gawron, jak to Gawron, jest wielki! Jego rysunki powalają. Nie potrafię pisać obiektywnie, ciężko mi porównać do jego wcześniejszych komiksów, albo do czegokolwiek innego. Po prostu łykam jego rysunki niczym wygłodniały pelikan. Ale w "Powstaniu" jest naprawdę nieźle, jest bardzo bardzo nieźle! Mroczne krajobrazy, cienie, ciemne brunatne kolory... wszystko to doskonale pasuje do tematu.
A sama opowieść? hmmm, ciężka sprawa... Muszę przyznać, byłem mocno uprzedzony do scenarzystki, a z drugiej strony trzymałem jednak kciuki. No i co tu powiedzieć, żeby nie za dużo, ale też nie za mało... To może tak: 2 wiadomości, dobra i zła. Zła: niestety, jest laurka (choć oczywiście nie wiem tego do końca, bo to dopiero pierwsza połowa komiksu), jest laurka, bo takie chyba było zamierzenie, oczekiwanie Partnera Wydania (Muzeum Powstania W.) i Mecenasa (Poczta Polska :), pewnie trzeba było wywalić trochę kawy na ławę. Miałem nadzieję, że nasi bohaterowie będą trochę obok, że historia będzie bardziej w tle. Ale cóż... To teraz wiadomość dobra: naprawdę nie jest źle. Ja wyczuwam intuicyjnie, że w scenariusz wrzucił swoje 3 grosze (a może nawet i 7 gr) rysownik, albo może pani Marzena się tak wyrobiła, choć szczerze mówiąc, w poprzednich jej dokonaniach tego nie zauważałem. Nie chciałbym być niesprawiedliwy, więc z góry przepraszam. W każdym razie opowieść jakaś tam jest, zobaczymy jak się rozwinie w następnym tomie. Na razie naprawdę jest całkiem nieźle, może trochę zbyt wiele pobocznych wątków, jak na niezbyt obszerny komiks; nie wiem, czy wszystkie są luźnymi wtrąceniami (na zasadzie, by pokazać, jak to było w czasie okupacji), czy też może zazębią się z główną opowieścią. [na pewno żarcik z Lutkiem i Kazikiem na płocie był niepotrzebny, ale już ten wcześniejszy z esesmanem w domu starców - całkiem fajny].
Podsumowując. "Powstanie" może nie jest dziełem idealnym, takim, jakiego bym oczekiwał od najlepszego polskiego twórcy komiksów wszech czasów, ale jest to komiks naprawdę bardzo dobry, piękny graficznie, prosty w odbiorze, ale nie prostacki (jak wiele pseudo-dziełek)......
a do tego to wspaniałe wydanie! brawa dla KG!!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Wyszu

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2014, 08:41:21 pm »
Ja jestem pod wrażeniem po lekturze.
Nieśpieszne tempo, niezwykły klimat, fantastyczne rysunki i te kolory !
Rysunki subtelne, klimatyczne, ilustracyjny wehikuł czasu.
Dla mnie Krzysztof Gawronkiewicz zawsze był najlepszym polskim rysownikim, a w tym albumie pokazał kolejną swoją rysowniczą twarz.
Ukłony też dla Kultury Gniewu za jakość wydania, pięknie to wszystko się komponuje.

Offline vision2001

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2015, 10:09:26 pm »
Już niedługo będą wznowione komiksy Janusza i Gawronkiewicza (2w1) Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona

Genialny duet! [autorów, af kors]
Posiadam wydania z Mandragory.
Komiksy w klimacie ezoterycznym, wciągający i na pewno warty uwagi.
Dziwne, że przeoczyłem go w zapowiedziach Wydawnictwa Komiksowego...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---