trawa

Autor Wątek: Wolno działający internet  (Przeczytany 9523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acidos

Wolno działający internet
« dnia: Czerwiec 29, 2014, 12:09:37 pm »
Witam, jestem na wakacjach i niestety mam problem z internetem.Wczoraj ściągałem sobie film na bitcomecie(średnie pobierał go 200kb/s)w pewnym momecie zatrzymałem ściąganie gdyż chciałem skorzystać z internetu i nie chciałem żeby wolniej przez to działał.Po tym zdarzeniu internet okropnie wolno działa,Bicomet pobiera z plik ze średnią predkością 8 kb/s.Do tego w prawym dolnym rogu pojawiła się informacja że port nasłuchiwania jest zablokowany.Co mogę zrobić?w domku jest ruter i na każdym z 3 laptopów internet jest równie wolny.Z góry dzięki za pomoc !:)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Wolno działający internet
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2014, 07:16:30 pm »
Hej, a nie wiesz przypadkiem na którym porcie masz otwarty ruch na tym routerze? Otwarty ruch to znaczy, że można nawiązać połączenie z zewnątrz (Internetu) z Twoją siecią za routerem poprzez jeden albo więcej portów. Jeśli masz dostęp do konfiguracji to poszukaj czegoś w rodzaju "port forwarding". Jeśli masz taką potrzebę, możesz otworzyć jakiś port na potrzeby torrenta (najlepiej jakiś pięciocyfrowy port), ale licz się z tym, że to pewna dziura w bezpieczeństwie. : p


Ewentualnie możesz popróbować z losowymi portami w samym bitcomecie, być może trafisz na wolny. Co do torrentów, to polecam też spróbować z innym klientem torrenta np. uTorrentem - http://www.utorrent.com/intl/pl/. Z reguły udawało mi się skonfigurować go dość dobrze nawet bez otwierania portów.


Poeksperymentuj i daj znać jak Ci poszło.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Konik89

Odp: Wolno działający internet
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:20:02 am »
Spróbuj może zresetować ustawienia modemu/routera, zainstalować sterowniki sieci od nowa, prostsze i powinno zadziałać :))

Offline Lewiksa

Odp: Wolno działający internet
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2016, 01:45:49 pm »
Wynikiem takiej przypadłości mógł być fakt, że ktoś przestał seedować plik ściągany przez Ciebie.

Offline Kozioł1

Odp: Wolno działający internet
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2023, 09:04:23 am »
Hej, możesz spróbować zresetować router i urządzenia, aby upewnić się, że to nie problem z lokalnym połączeniem. Warto też sprawdzić, czy nie ma zainstalowanych programów lub aplikacji, które mogą spowalniać Wifi. Jeśli problem nadal będzie się pojawiał, zerknij na stronę wpinternals.pl. Znajdziesz tam wpisy, które mogą Ci pomóc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2023, 09:08:02 am wysłana przez Kozioł1 »