trawa

Autor Wątek: Deadpool  (Przeczytany 97481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:36:33 pm »
Dotarłem do kolejnego komiksu znanego polskiemu czytelnikowi, a jest nim Deadpool - The Circle Chase.

Z tego co udało mi się wyłapać na forum pierwszy tom Deadppol Classic nie przypadł wszystkim do gustu. I po tej historii to rozumiem.

Przede wszystkim niby pierwsza mini seria Deadpoola, ale jednak wchodzimy w środku historii... Pewnie ciężko się połapać kim jest Tolliver, Vanessa czy Kane. Nowi przeciwnicy (Executive Elite, slayback) też są wprowadzeni tak, jakby mieli w świecie Marvel długą historię, choć nie mają. To jest bardzo konfudujące.

Ale nawet dla mnie znającego wcześniejsze wydarzenia sposób prowadzenia historii nie ułatwia ogarnięcia tego jednak chaosu trochę. Spora część wątków jest zbędna (Executive Elite) i spokojnie mogła być usunięta lub zastąpiona czymś bardziej interesującym. A tak mamy właściwie serię walk prowadzących do walk. I nic nie wynika z walk.

Sam wątek wyścigu do skarbu miałki. Wielokrotnie w popkulturze tworzono z tego prostego konceptu perełki, tu wygląda to trochę bez polotu. I rozwiązanie akcji tego nie ratuje. Rozczarowanie.

Z punktu widzenia postaci szkoda, że tak ważny dla rozwoju Deadpoola moment jest przedstawiony tak nieciekawie.

Do tego momentu Deadppol był zawsze tłem. Gdybym nie wiedział jaką rolę pełni dzisiaj pewnie bym go mijał jak każdego innego najemnika z tła.
Zawsze zły, nie tak wygadany, nie tak zabawny. Własciwie taki sobie.

Ale widocznie czytelnicy dostrzegli w nim potencjał i doprosili się solo mini serii.
No więc jest wreszcie wygadany. Wreszcie z przeszłością. I wreszcie z humorem. Trochę przegadanym, trochę archaicznym, ale jednak humorem.
I wreszcie z rozbudowanym życiem wewnętrznym i mniej jednoznacznymi motywacjami. Wreszcie...

Ale historie, o któych można tylko powiedzieć, że są ważne, ale nie do końca da się powiedzieć, ze ciekawe, całkiem słusznie nie należą do tych najbardziej lubianych przez szersze grono forumowiczów. I nie lubię tak pisać o komiksach, bo czuję, że naciągam ludzi na stratę czasu...

W każdym razie czekam na kolejny występ Deadpoola. I jeszcze kolejny. I jeszcze...
Chcę dojść do zaplecza jego popularności. Chyba jeszcze trochę, jeszcze nie od razu. Ale poczekam...

   


Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 12, 2018, 10:41:53 am »
Zapytałem o listę i dostałem taką odpowiedź:

"Hi Jan, The limited three-issue test run of The All Killer No Filler Deadpool Collection has now come to an end, and we will be looking at the level of interest before making a decision about whether the collection will be launched nationally in the near future. Hope this helps!"

A są już zapowiedzi na koniec sierpnia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 10:50:07 am wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 12, 2018, 12:53:45 pm »
Ci to się przynajmniej przyznają, że to test, a nasi szli by w zaparte, że wcale nie :)

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:51:39 am »
Dorwałem zawartość pierwszych pięciu tomów kolekcji:

Tom 01: Deadpool Kills the Marvel Universe #1-4, Deadpool Killustrated #1-4
Tom 02: Cable/Deadpool #1-6
Tom 03: (Marvel NOW) Deadpool #13-19
Tom 04: Deadpool Kills Deadpool #1-4, Deadpool vs. Carnage #1-4
Tom 05: Deadpool (1997) #1-8




MAX na razie nie ma jak w teście :smile: Grube te tomy i fajne (jak na kolekcje) okładki. Ciekawe czy będą całe runy.

Tak podzielić tomy Deadppol Classic na pół  i wychodzi ze 40 tomów (albo mniej bo są i chudsze) czyli zostaje drugie tyle na resztę  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 10:04:58 am wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 27, 2018, 10:10:22 am »
Niby test a na forbiddenplanet można kupić już do 12 tomu

https://forbiddenplanet.com/?tag=&q=Marvel+Graphic+Novel+Collection+&gtin=&size=20&sort=addition-date-desc
Szkoda, że zawartości w szczegółach podanej nie ma ;(

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 27, 2018, 10:13:30 am »
Test już był (z MAXem  :smile: ) To już normalna kolekcja która startuje za miesiąc.

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 26, 2018, 09:14:52 am »
Ruszyła strona już oficjalnie http://deadpool.hachettepartworks.com
Inna panorama i usunięty Deadpool MAX (co nie dziwi  :smile: ) Na panoramie 60 a w FAQ 80 tomów  :smile:

Zawartość do 6:

01(64).Deadpool Kills The Marvvel Universe & Deadpool Killustrated (Deadpool Kills The Marvvel Universe 1-4 Deadpool Killustrated 1-4)
02(19).Cable And Deadpool: If Looks Could Kill (Cable & Deadpool 1-6)
03(72).Deadpool: The Good, The Bad and The Ugly (Deadpool vol.3 13-19)
04(40).Deadpool Kills Deadpool & Deadpool VS Carnage (Deadpool Kills Deadpool 1-4, Deadpool VS Carnage  1-4)
05(05).Deadpool: Hey, It's Deadpool (Deadpool vol.1 1-5, Deadpool -1)
06(27).Wolverine Origins: Deadpool (Wolverine Origins 21-25)

Patrząc na numerację to mogą iść całe runy.

U nas już w grudniu bez testu?  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2018, 09:28:01 am wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 26, 2018, 11:07:46 am »


U nas już w grudniu bez testu?  :biggrin:
Nie pogniewałbym się na taki prezent pod choinkę od Hachette :smile:

Offline sum41

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 26, 2018, 07:10:34 pm »
To dopiero bedzie podziurawiony bohater/serie  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 26, 2018, 08:37:08 pm »
Przecież mogą być całe runy spokojnie  :smile:

Offline laf

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:47:28 am »
A ja tymczasem wziąłem na warsztat pierwszą część Deadpoola i gości (WKKM, t. 143) i muszę przyznać, że nie było aż tak źle, jak przypuszczałem. Oczywiście całość to typowe Deadpoolwe śmieszki heheszki, bez jakiegoś polotu czy głębi, ale muszę przyznać, że przy części historii bawiłem się naprawdę dobrze. Każda historyjka przynosi nam zupełnie odrębną opowieść, a scenarzyści chyba postanowili zrobić konkurs na najbardziej odjechany duet i najbardziej groteskowego viliana. W tej pierwszej kategorii wygrał Deadpool - Kapitan Brytania (i to jest największy pozytyw), a w tej drugiej zgraja morderczych szopów praczy (i to jest największy negatyw).

Jeśli chodzi o jakość poszczególne zeszytów to niestety całość stanowi typową sinusoidę od opowieści nudnych (morska przygoda ze swego rodzaju golemem w duecie, Deadpool jako tirowiec w duecie z "kimś kogo nie znam i nawet nie wiedziałem kim jest"), poprzez przeciętne, choć ulotne (duet z braćmi Zapatos i Herculesem), po naprawdę ciekawe i zabawne (duet z Ghost Riderami, Franken-Castlem i wspomnianym Kapitanem Brytanią). Niestety to wszystko to za mało aby zachęcić mnie do zakupu części drugiej, którą ze spokojem sobie odpuściłem.

Offline Kielo

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 31, 2018, 09:48:07 pm »
Nabylem dzisiaj tom pierwszy kolekcji. Zawartosc mam juz w minibusie, ale za £1.99 mozna na probe wziac...

Ogolnie ok, papier i druk w porzadku, dodatki marne, jako bonus plakat, ktorego oczywiscie nie bede wieszal.

Planuje kupowac wybiorczo, aby luki uzupelniac, tylko ta cholerna panorama...


Offline Marvelek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:03:45 pm »
Nabylem dzisiaj tom pierwszy kolekcji. Zawartosc mam juz w minibusie, ale za £1.99 mozna na probe wziac...

Ogolnie ok, papier i druk w porzadku, dodatki marne, jako bonus plakat, ktorego oczywiscie nie bede wieszal.

Planuje kupowac wybiorczo, aby luki uzupelniac, tylko ta cholerna panorama...

Dzięki za wrzutkę. Rzeczywiście bardzo ładnie się to prezentuje na pierwszy rzut oka :smile: A panorama? j***ć panoramę: i tak nigdy nie mają końca a miejsca na nie brak, no chyba, że możesz sobie pozwolić na wynajęcie hangaru lotniczego  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 01, 2018, 07:05:11 am »
Siódmy numer kolekcji:



Czyli na pewno New Mutants 98 i może też pierwsze zeszyty X-Force? Byłoby fajnie  :smile:
W kolejnych trzech tomach może być reszta "gościnek" i te 2 mini z Classic cz.1 bo piąty to już początek Kelly'ego.  To by oznaczało całe runy chronologicznie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2018, 07:17:13 am wysłana przez JanT »

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 29, 2018, 06:53:23 am »
Kolejne tomy kolekcji:

07.(01) Beginnings
08.(TBA) Secret Invasion
09.(TBA) Merc with a Mouth

(20) Cable & Deadpool: The Burnt Offering
(36) Deadpool Team-UP: Good Buddies
(66) Dead Presidents
(69) Soul Hunter

Deadpool & Cable drugi tom zaraz po pierwszym (19) i jak na razie może mieć wszystkie 8 tomów bo dopiero 27 zajęty  :smile: Run z Marvel NOW już 3 pierwsze tomy po kolei ale czymś porozdzielane będą.

edit: Mały update. Jest i pierwszy tom Waya  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 11:38:44 am wysłana przez JanT »