trawa

Autor Wątek: Deadpool  (Przeczytany 99038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:33:36 am »
https://comicvine.gamespot.com/deadpool-classic/4050-21748/
Ale Egmont na stówę nie wyda wszystkiego.
Dlaczego? Jak się będzie sprzedawać (a ponoć tak jest) to będą wydawać cały czas. Po co mają rezygnować z serii która zarabia? Ale chyba i tak lepiej się sprzedaje Daredevil oraz Punisher co cieszy  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:43:10 am »
A może warto by zakończyć we właściwym momencie i zamiast tego wydać Cable & Deadpool? Tym bardziej patrząc pod kątem 2 filmy który wyjdzie za pół roku.

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:53:14 am »
Zawsze mogą dać dodatkowo  :smile: To też byłoby przerwanie serii (chociaż to nie do końca seria) To jest Deadpool to tak jakby mieli przestać wydawać Batmana  :smile:

Offline laf

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:33:49 pm »
To jest Deadpool to tak jakby mieli przestać wydawać Batmana  :smile:
Serio?! Porównałeś Deadpoola z Batmanem???  :shock:
Oczywiście rozumiem, że chodziło Ci o popularność, a nie o charakterystykę postaci, ale to jednak nadal zupełnie odmienna liga.
 

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 09, 2018, 01:26:10 pm »
Serio?! Porównałeś Deadpoola z Batmanem???  :shock:
To było nawiązanie do słów TK: (mniej więcej) "Z Marvela najlepiej się sprzedaje Deadpool tak jak z DC Batman"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 01:53:33 pm wysłana przez JanT »

Offline koziorozec1979

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 10, 2018, 01:50:01 pm »
Większośc dotychczas wydanych w Polsce komiksów o Deadpoolu to faktycznie padaka nieprzystająca do sławy tego tytułu. A najlepszy polski Deadpool to ten z Wkkm autorstwa Duanea Swierczynskiego. Szok!

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 10, 2018, 04:15:23 pm »
najlepszy miał być deadpool by joe kelly? Mam 3 tomy classic, ale nie zdążyłem zacząć czytać, nie mogę przebrnąć przez 1 tom. Jeśli to będzie kaszana, to już nic nie rozumiem. Chociaż przy tym z Marvel Now bawię się całkiem dobrze.

Offline amsterdream

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 10, 2018, 04:40:20 pm »
Pierwszy jest jeszcze w miarę zjadliwy,  jak przychodzi Kelly to się nie da tego czytać (i oglądać).

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 10, 2018, 04:45:56 pm »
To ktoś zrobił mnie grubo w konia  :evil:

Offline koziorozec1979

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 10, 2018, 05:59:53 pm »
. Chociaż przy tym z Marvel Now bawię się całkiem dobrze.
Ten z Marvel now byl calkiem znosny do 3 zbiorczego wlacznie. Ale tomy z potworkami to juz nie bylo to :neutral:

Offline laf

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:39:35 am »
To ktoś zrobił mnie grubo w konia  :evil:
To jest nas dwóch  :lol:

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:05:43 pm »
Ciekawa sprawa z tym Deadpoolem. Z Waszym rozczarowaniem, znaczy...
Nie zamierzam udowadniać, że to się da czytać, ale myślę o trudności czy oporze, jaki stawia i powodach takowego.
Może dlatego, że wyrasta z klimatu późniejszych nieco przygód X-Menów w latach dziewięćdziesiątych? I na specyficznym gruncie mainstreamu ówczesnego, a już poza zasięgiem stylistyk szybko oswajalnych przez nas (pokoleniowo) za sprawą sentymentu?
Może ci, którzy chwalą poznali Deadpoola takim, w tej pierwszej jego dużej historii? A on jest jeszcze w tym wszystkim nieopierzony taki, niekonwencjonalny na tamtym etapie superbohaterszczyzny (niedo)rozwoju i trudno to dziś ugryźć, gdy to świeże już nie jest, a szlachetną patyna pokryć się nie daje?


Też się w opowieść Kelly'ego wgryzałem z pewnym wysiłkiem, ale gdzieś w połowie coś zaiskrzyło. I lubię tę historię. Choć nikomu (Murazorze) nie zagwarantuję, że finał mu satysfakcjonująco zwieńczy dzieło. To raczej konsekwentna stylistycznie i koncepcyjnie opowieść.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Murazor

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:22:15 pm »
Hmm, właśnie. Z jednej strony jestem mega ciekawy tego co się wydarzy, do czego zmierzają poszczególne wątki. Intryguje mnie Al, Weasel i ich relacje z Wadem, ale pojawia się tyle (wg mnie) zbędnych kadrów, które nie wnoszą za wiele, albo sytuacji, które w ogóle mnie nie interesują pomiędzy tymi "głównymi" wątkami. Muszę zmuszać się do przeczytania kilkudziesięciu stron, a potem są 2-3 wybitne i byłoby mi ich szkoda gdybym odpuścił..  Pierwszy raz spotkałem się z takim komiksem :neutral:

Offline Marvelek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:03:30 pm »
Ja po trzecim tomie żegnam się z "Deadpool classic". O dziwo najbardziej podszedł mi pierwszy tom. Może dlatego, że poczułem klimat lat 90. a wiadomo jak na taki klimat reaguje pokolenie TM-Semic :razz: Drugi tom jakoś przeczytałem, choć od rysunków aż bolą oczy. Tom trzeci mnie rozczarował - najciekawszy wątek dotyczący relacji Al-Deadpool, pozatym jak dla mnie słabizna - jestem rozczarowany, bo wielu chwali run Kellyego.

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 18, 2018, 11:29:26 am »
Przeczytałem połowę czwartego tomu i jest lepiej a zeszyt 20 świetny  :smile: Zmiana tłumacza też wyszła na dobre.

Ktoś zna resztę Deadpool vol 1 po runie Kelly'ego?

Widzę że tam potem za scenariusz w większości odpowiadają Christopher Priest, Jimmy Palmiotti, Frank Tieri i końcówka Gail Simone

Jak ktoś zna to bym prosił o kilka słów  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 11:33:07 am wysłana przez JanT »