trawa

Autor Wątek: Deadpool  (Przeczytany 97504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:35:21 pm »
@UP
Daaaaa - Ace Ventura był strzelcem. Sam się przyznał. :)
? Chyba nieuwaznie czytales.

Offline amsterdream

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 04, 2016, 01:17:11 pm »

Mając dzisiaj 1,5 godziny wolnego czasu, usiadłem do lektury "Martwych prezydentów" i... kurcze, dawno tak koncertowo nie straciłem tyle czasu.

Martwi prezydenci to pierwszy komiks w życiu, który po lekturze miałem ochotę spalić w piecu. Akcja pędzi od jednej sieczki do drugiej bez żadnego ładu i składu, dialogi są głupawe a humor po prostu żenujący. Sam Deadpool to najbardziej irytująca postać jaką spotkałem w komiksach i zupełnie nie rozumiem jej fenomenu (ale zaznaczam, że znam ją tylko z tych trzech pozycji wydanych w Polsce i z filmu).

Offline Koro

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 06, 2016, 02:15:42 pm »
Martwi prezydenci to pierwszy komiks w życiu, który po lekturze miałem ochotę spalić w piecu. Akcja pędzi od jednej sieczki do drugiej bez żadnego ładu i składu, dialogi są głupawe a humor po prostu żenujący. Sam Deadpool to najbardziej irytująca postać jaką spotkałem w komiksach i zupełnie nie rozumiem jej fenomenu (ale zaznaczam, że znam ją tylko z tych trzech pozycji wydanych w Polsce i z filmu).

Zgadzam się w stu procentach. Ja nie mogłem strawić tego komiksu. Dawno czegoś tak słabego nie czytałem.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 08, 2016, 06:32:59 am »
Martwi prezydenci to pierwszy komiks w życiu, który po lekturze miałem ochotę spalić w piecu. (...)

No fun. Chociaż poniekąd rozumiem ubezpieczający charakter tego gestu. Jak się zombiaka spali, to już nie zmartwychwstanie, a na tym i Tobie, i Koro, i wielu innym (straszne to, ale co zrobić) zależy.

Ja nie palę. Pieszczę czule. Na film czekam. Na Trumpa głosuję?
 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Mikel

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 09, 2016, 06:35:52 am »
W jakimś stopniu staram się zrozumieć fenomen Deadpoola, ok zabieg łamania czwartej ściany jest fajny, ale jednak ten rynsztokowy humor a'la durnowata komedia rodem z Hollywood juz jakoś odrzuca. Generalnie opieranie komiksu na jakimś tam niby problemie, prowadzącym do mordobicia pod drodze zaliczając gagi pokroju TEDa, potrafi odrzucić. Poczucie humoru na starym kontynencie jest bardzo różne od tego co śmieszy przeciętnego Amerykanina. Na pewno spory szacunek należy się za tłumaczenie martwych, by dostosować komiks do realiów naszych. Duży kredyt zaufania potrzebny jest dla tej postaci, mimo wszystko Lobo bardziej strawny był.
Moze zamiast palić książki, lepiej upłynnić, pewnie sporo chętnych się znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 07:38:40 am wysłana przez Mikel »

Offline 8azyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:42:01 pm »
Jeśli Egmont będzie sugerować się popularnością, to może być Deadpool.


Top 10 Gildii za czerwiec: nr 1 Deadpool cz. 2.
Top 5 za pierwsze pół roku: nr 1 Deadpool cz. 1.


Oczywiście sklep gildia.pl to nie jedyna księgarnia. Jednak pewną tendencję widać.
Szczerze to niezbyt rozumiem na czym polega fenomen wydanych u nas komiksów: Deadpool 1 i 2.

Krótko - Deadpool to Deadpool. Tak jak Batman. :)

Mi się podoba bo dostrzegam w sobie cechy które posiada i on. Przede wszystkim olbrzymie poczucie humoru, żartowanie ze wszystkiego i ze wszystkich. Jest outsiderem świata Marvela. Nie liczenie się z żadnymi świętościami. Przeżywa przygody ze sporą dawką brutalności i krwi. Jest rozmach, jest szaleństwo, jest dobra zabawa dla większości. Jest Jessica Jones i prawdziwy Daredevil. :) No nie wiem czego można chcieć więcej po komiksie superbohaterskim?

Obejrzyj jeszcze raz film. Obejrzyj Ultimate spider-Man 2x16 z Deadpoolem.
A jeslki dalej się komuś nie podoba - trudno, nie ma obowiązku lubienia Deadpoola. Ważne, że Egmont (i mam nadzieje Hachette PL) będzie kosił kasę za wyprzedawane komiksy z tą postacią. I dorzuci nam jeszcze coś z nim. Bo Dedpool i Thunderbolts to za mało. Może Team Ups and downs? Albo - Hi i'm Deadpool? Tzn jeśli Hachette tego u nas nie wyda.

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:47:15 pm »
I dorzuci nam jeszcze coś z nim. Bo Dedpool i Thunderbolts to za mało. Może Team Ups and downs? Albo - Hi i'm Deadpool? Tzn jeśli Hachette tego u nas nie wyda.
Niedawno ruszyła seria "Spider-Man & Deadpool" ale na to pewnie poczekamy.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:53:01 pm »
No nie wiem czego można chcieć więcej po komiksie superbohaterskim?
Głębi, sensu i dobrze pisanych postaci?

Niedawno ruszyła seria "Spider-Man & Deadpool" ale na to pewnie poczekamy.
To dalej pisze Joe Kelly, czy pisał tylko pierwszy story arc?

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:17:59 pm »
To dalej pisze Joe Kelly, czy pisał tylko pierwszy story arc?
Z tego co widzę to jest tak:

vol 1:

01-Joe Kelly
02-Joe Kelly
03-Joe Kelly
04-Joe Kelly
05-Joe Kelly
06-Scott Aukerman

vol 2:

07-Gerry Duggan
08-Joe Kelly
09-???

Jak to będzie dalej to nie wiem.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:23:53 pm »
Dziękuję bardzo. Mam nadzieję że Kelly ma jeszcze jakąś historię do opowiedzenia, bo nikt tam dobrze nie pisze Deadpoola (powtarzam się notorycznie, ale to szczera prawda jest).

Offline 8azyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 23, 2016, 04:56:01 pm »
Pierwsza strona Deadpoola 3, pierwszy kadr i już mam banana na twarzy. Bo gazeta wspomina o seryjnym mordercy z lat 70-tych, Synu Sama. A to od razu kojarzy mi się z zabawną sceną z Pamiętników Wampirów. I jeszcze raz - Deadpool to Deadpool i komiksy z jego udziałem są świetne.


Offline dudi1212

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 23, 2016, 05:14:10 pm »
Czyli jak nie oglądam Pamiętników Wampirów to nie mam gwarantowanej zabawy od pierwszej strony:(
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 23, 2016, 05:26:10 pm »
Od pierwszego kadru. No może nie, ale od drugiego już na pewno, bo Deadpool ma afro na swojej masce :) i radzi dziewczynie z pasku komiksowego, by jej chłopakiem został seryjny morderca. A potem widzi ogłoszenie Iron Fista i Power Mana i idzie do ich siedziby. Kurczę - czytam dopiero 6 stronę a rechocze na cały głos przy co drugim dymku. Genialny jest ten retro wstęp z lat 70-tych (bo Deadpool powstał w 1991 r.). Od razu jak to przeczytam biorę się za WKKM 100 z Iron Fistem.

Deadpool rządzi. Ciągle za mało jest komiksów z jego udziałem po polsku. Weźcie w Łodzi niech ktoś powie TK by Egmont wydał jakiegoś grubaska z Deadpoolem.

P.S. dudi - to zacznij oglądać Pamiętniki wampirów. Serial jest w porządku jak się ma trochę wolnego czasu.

"Jeśli już mowa o fałszu i Mandarynie, kochałem trzeciego Iron Mana..." :D
Parodia sceny Steranko z Nicka Furego jest GENIALNA!!! DEADPOOL RZĄDZI!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2016, 05:36:08 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline AvengerGT

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 23, 2016, 06:35:34 pm »
Orientuje się ktoś czy drugi tom Deadpoola będzie miał dodruk? Niby jest na allegro, ale zastanawiam się czy trafi jeszcze do dyskontów.

Offline 8azyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 23, 2016, 08:53:16 pm »
Potem w Deadpoolu robi się poważniej, bardziej ponuro i smutniej. Gwałtowna zmiana z beczki śmiechu. Ale dalej się to nieźle czyta, gdy komiks zmusza do refleksji. W każdym razie polecam i nie dziwię się, że Deadpoole znikają z półek.