trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 282233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1470 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:35:02 pm »
Tak, rzeczywiście to rozumie się samo przez się, że chodziło o LND vol.1, tylko ja z moimi problemami z logicznym myśleniem nie wyłapałem tego.

Dobrze, że Zdajesz sobie sprawę z własnych ułomności.

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1471 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:37:04 pm »

Poza tym, co do gry, dodatków i wersji GOTY, to jest jednak coś wiadomego, że będzie i to w powiedzmy, w ciągu roku. A w 2009 roku nikt nie mógł mieć pewności, że za kilka lat będzie kolejny rozdział LND.
Ciekawe czy Egmont od początku wiedział że będzie seria Louve a Kriss i umrze i zmartwychwstanie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2014, 03:43:10 pm wysłana przez koziorozec1979 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1472 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:37:16 pm »
Dobrze, że Zdajesz sobie sprawę z własnych ułomności.

Łatwiej byłoby Tobie w życiu, gdybyś i Ty zdawał sobie sprawę z swoich...

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1473 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:38:57 pm »
Raczej nie mozna kupic licencji na przyszle tomy w serii, ale na pewno w przypadku zakupu licenecji na dana serie, ma sie dany tytul juz zarezerwowany i mozliwosc wykupu licencji na dalsze tomy. Wszystko i tak pewnei zalezy od negocjacji, prosciej zapewne maja wydawnictwa duze i dluzej istniejace na rynku. Taki Egmont kupuje licencje hurtowno na rozne kraje i raczej nikt mu nie wciska innych tytulu. Nowe wydawnictwa, podejrzewam, nie maja juz tak latwo. A i kupujac licencje na kilka tytulow mozna wynegocjowac lepsza cene, darmowe materialy itp. Suma sumarum, moze sie to bardziej oplacac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1474 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:42:34 pm »
Łatwiej byłoby Tobie w życiu, gdybyś i Ty zdawał sobie sprawę z swoich...

Och, ja sobie zdaję sprawę ale postanowiłem z nimi żyć.

"ze swoich", nie "z swoich"

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1475 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:59:23 pm »
Ciekawe czy Egmont od początku wiedział że będzie seria Louve a Kriss i umrze i zmartwychwstanie


Nie, nie wiedział. I sugerujesz, że już wtedy nabył prawa do wszelkich pobocznych serii, które w przyszłości mogą powstać? Zresztą mniejsza, dajmy już temu pokój.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1476 dnia: Wrzesień 19, 2014, 04:36:20 pm »
Z zeszłorocznej sesji pytań do Kołodziejczaka:

Cytuj
Ostatnio zauważyłem u was dużą ofensywę komiksów Alana Moore`a, w 2014 ma być zbiorcze wydanie V jak vendetta a co potem? Może "Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?" oraz "Miracleman"?

Nie planujemy.

Trzeba jednak zauważyć, że pytanie zadano na forum Alei we wrześniu 2013, odpowiedź opublikowano w grudniu, a Marvel zaczął wydawać Miraclemana w styczniu 2014. Wcale był się nie zdziwił gdyby okazało się, że wtedy Kołodziejczak nie był na bieżąco z kwestią powrotu tej serii do druku. Przy następnej okazji trzeba go jeszcze raz zapytać. Wydaje mi się, że Miracleman to tytuł na wydanie którego nie jeden polski wydawca by się połaszczył, ale spodziewałbym się go w Polsce dopiero jak Marvel wyda całość, a na to jeszcze przyjdzie nam poczekać. Nawet jeśli nazwisko Moore'a nie pojawia się na okładce, bo tak sobie zażyczył to dalej mamy jeszcze Neila Gaimana i Granta Morrisona więc z przyciąganiem uwagi czytelników wielkimi nazwiskami nie powinno być problemu.

Co do wydanie "Miracleman: A Dream of Flying" w WKKM, trzeba by się jeszcze liczyć z tym, że sam Marvel mógłby się nie zgodzić na take wydanie i np. sprzedałby licencję na taki prestiżowy tytuł tylko pod warunkiem, że po polsku ukaże się od razu cała główna seria czyli co najmniej 6 tomów i tylko poza kolekcją. W WKKM całość nie mogłaby się ukazać bo w "Red King's Syndrome" i "Olympus" jest 'kilka naprawdę mocnych scen (m.in. bitwa w Londynie), a kolekcja przecież kierowana jest także do niepełnoletnich czytelników. I zanim maximumcarnage jeszcze raz napisze, że "Welcome back, Frank" też jest dla dorosłych, a wydali, dodam, że tamtą historię Marvel opublikował bez żadnych ograniczeń wiekowych, bez żadnych ostrzeżeń na okładce o drastycznej zawartości (i moim zdaniem słusznie - kreskówkowe ilustracje Dillona i humor Ennisa zniwelowały sporą część brutalności tego komiksu). Co innego Punisher MAX gdzie wyraźnie na okładce napisane, że to komiks tylko dla dorosłych.

A w ogóle to zaraz ten wątek zostanie ucięty i rozpoczniemy "WKKM - cz. 7", chyba że offtop o licencjach i o tym co Egmont może, a czego nie może poleci do luźnych gadek. Czemu właściwie ten temat zawsze musi kończyć się po 100 stronach, a inne wątki na tym forum normalnie są ciągnięty przez 200, 300, 400 stron?  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2014, 04:43:01 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1477 dnia: Wrzesień 19, 2014, 05:03:15 pm »
Co do wydanie "Miracleman: A Dream of Flying" w WKKM, trzeba by się jeszcze liczyć z tym, że sam Marvel mógłby się nie zgodzić na take wydanie i np. sprzedałby licencję na taki prestiżowy tytuł tylko pod warunkiem, że po polsku ukaże się od razu cała główna seria czyli co najmniej 6 tomów i tylko poza kolekcją.

Marvel nie miał kłopotów z dzieleniem innych tytułów. Nie widzę więc problemu w przypadku "Miraclemana".

W WKKM całość nie mogłaby się ukazać bo w "Red King's Syndrome" i "Olympus" jest 'kilka naprawdę mocnych scen (m.in. bitwa w Londynie), a kolekcja przecież kierowana jest także do niepełnoletnich czytelników. I zanim maximumcarnage jeszcze raz napisze, że "Welcome back, Frank" też jest dla dorosłych, a wydali, dodam, że tamtą historię Marvel opublikował bez żadnych ograniczeń wiekowych, bez żadnych ostrzeżeń na okładce o drastycznej zawartości (i moim zdaniem słusznie - kreskówkowe ilustracje Dillona i humor Ennisa zniwelowały sporą część brutalności tego komiksu). Co innego Punisher MAX gdzie wyraźnie na okładce napisane, że to komiks tylko dla dorosłych.
Wyciągam pierwszy z brzegu komiks... "Shock Supsenstories vol 1" - nie ma informacji o ograniczeniach wiekowych. Wyciągam kolejny a jest to... "Crossed" vol 6 SC - żadnych ostrzeżeń. Także wydaje mi się, że Twój argument jest trochę kulawy, no chyba że są to rzeczy dla każdego.
Może "Kaznodzieję" też powinni wydać bez ostrzeżeń. W końcu te "kreskówkowe ilustracje Dillona"...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2014, 05:11:01 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1478 dnia: Wrzesień 19, 2014, 05:47:33 pm »
Marvel nie miał kłopotów z dzieleniem innych tytułów. Nie widzę więc problemu w przypadku "Miraclemana".
Miracleman to jednak nie jest pierwsza lepsza masówka prezentująca niekończąca się opowieść o jakimś tam superbohaterze i Marvel może chcieć go traktować specjalnie.

Wyciągam pierwszy z brzegu komiks... "Shock Supsenstories vol 1" - nie ma informacji o ograniczeniach wiekowych. Wyciągam kolejny a jest to... "Crossed" vol 6 SC - żadnych ostrzeżeń. Także wydaje mi się, że Twój argument jest trochę kulawy, no chyba że są to rzeczy dla każdego.
Nie wnikam w praktyki innych wydawnictw. Odnosiłem się jedynie do Marvela. Zresztą na Crime SuspenseStories i Crossed, żadne ostrzeżenia nie są potrzebne, bo już same okładki zdradzają z czym mamy do czynienia.

Może "Kaznodzieję" też powinni wydać bez ostrzeżeń. W końcu te "kreskówkowe ilustracje Dillona"...
No, w "Kaznodziei" to jednak rysował nieco inaczej. Nie aż tak bardzo karykaturalnie i bardziej szczegółowo. Przynajmniej ja tak uważam.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1479 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:03:16 pm »
Nie wnikam w praktyki innych wydawnictw. Odnosiłem się jedynie do Marvela. Zresztą na Crime SuspenseStories i Crossed, żadne ostrzeżenia nie są potrzebne, bo już same okładki zdradzają z czym mamy do czynienia.
Aha. No to może w ogóle zrezygnujmy z tych ostrzeżeń, skoro same okładki komiksów zdradzają z czym mamy do czynienia? I ciekawe jak mielibyśmy to rozpoznawać, bo prawdę mówiąc taki 6ty tom Crossed  kompletnie "nie mówi'"za pomocą okładki, że jest przeznaczony dla dorosłego czytelnika. A taki "Klik" wydany przez Post też nie posiada oznaczenia, a na okładce jest tylko narysowana ładna pani.
Może więc z "Welcome back Frank" jest podobnie? Może to, że komuś nie chciało się oznaczyć tego komiksu, nie sprawia że nie jest przeznaczony dla dorosłego odbiorcy?
No, w "Kaznodziei" to jednak rysował nieco inaczej. Nie aż tak bardzo karykaturalnie i bardziej szczegółowo. Przynajmniej ja tak uważam.
A ja tak nie uważam. Styl rysowania przypomina mi ten z "Kaznodziei". Kolory są może bardziej nasycone ale moim zdaniem to wciąż podobny styl i moim zdaniem jest on dosyć realistyczny.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1480 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:32:48 pm »
Welcome back Frank to Marvel Knights  (chyba od 16 lat) a nie Marvel MAX (tylko dla dorosłych)
a w WKKM pisze że niektóre treści mogą się nie nadawać poniżej 16 roku życia (czy jakoś tak)

I nie cuduj Maxi z wprowadzeniem oznaczeń wiekowych bo ta kolekcja od początku miała być dla wszystkich.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1481 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:36:28 pm »
Tez bym bral miracle'a  i inne komiksy alanka  :biggrin: :razz:
Ostatnio pozyczylem od kumpla Crawlspace Remendera i tam tez nie ma ostrzezenia, a dzieje sie w tym komiksie troszku ciekawych rzeczy  :badgrin:
pzdr
PS W Polszy moze zostac wydany kazdy komiks, nic mnie juz chyba nie zaskoczy :razz: .
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1482 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:36:44 pm »
ta kolekcja od początku miała być dla wszystkich.
Ale WKKM dajac info, ze niektore tresci moga sie nie nadawac dla dzieciakow ponizej 16 roku zycia, wyklucza swoje komiksy z kregu dla wszystkich. Mozna pojsc dalej i dac info, ze niektore tresci moga sie nie nadawac dla osob pozniej 18 roku zycia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1483 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:40:45 pm »
Nie jestem pewien, czy takie zapowiedzi można zmieniać, gdy kolekcja już trwa, bo jeszcze ktoś im zacznie robić koło pióra...

Ale może jest to sposób, żeby załatwić foliowanie kolejnych tomów WKKM? Jakby je uznali za "publikacje prasowe dostępne tylko dla dorosłych", to mogliby zrobić z nimi jak z prasą wiadomego rodzaju - zakrywająca folia, kładzione na wyższych regałach  :biggrin:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1484 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:52:57 pm »
Welcome back Frank to Marvel Knights  (chyba od 16 lat) a nie Marvel MAX (tylko dla dorosłych)
Ja jednak patrzę na to http://multiversum.pl/p/1039/6320/punisher-welcome-back-frank-sc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
i jeśli mnie pamięć nie myli to osobą dorosłą staje się z chwilą ukończenia 18go roku życia (są oczywiście wyjątki przewidziane przez prawo gdy może stać się to szybciej ale są to przypadki rzadkie).

I nie cuduj Maxi z wprowadzeniem oznaczeń wiekowych bo ta kolekcja od początku miała być dla wszystkich.

No to muszę Cię zmartwić ale nie jest i potwierdziłeś to w swoim wpisie:
a w WKKM pisze że niektóre treści mogą się nie nadawać poniżej 16 roku życia (czy jakoś tak)