trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 281321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1440 dnia: Wrzesień 19, 2014, 01:58:43 pm »
Tyla, że Egmont nie rzuca chyba ostatnio zbyt wielu komiksów ze stajni Marvela

Wręcz wcale ich nie wydaje. Ale swego czasu Gaimana z Marvela wydał, a skoro teraz ma parcie na Alana...

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1441 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:01:54 pm »
Wręcz wcale ich nie wydaje. Ale swego czasu Gaimana z Marvela wydał, a skoro teraz ma parcie na Alana...
Alana wydaje już z 10 lat, a i parcie jakieś ogromne chyba też nie jest skoro Swamp thinga nie wznawiają, Top 10 nie kończą, Promethei czy Toma Stronga nie startują.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1442 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:04:50 pm »
Ja myślę, że lepiej puścić nawet pierwszy tom w WKKM i niech więcej ludzi się przekona do tego tytułu. W końcu WKKM to nie jest kolekcja, w której dana historia zostanie automatycznie wydana od deski do deski. Mnóstwo już było wyciętych, niedokończonych historii.
W Egmont nie wierzę właśnie z tej przyczyny, że od dawna nie wydali nic z Marvela, a zakup licencji na jeden tytuł jest z pewnością nieopłacalny.
"V jak Vendetta" to pewnie wykorzystanie okazji a nie jakieś parcie na Moore'a. Gdyby było inaczej to już dano wznowiliby "Sagę o potworze z bagien".

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1443 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:08:15 pm »
Ja myślę, że lepiej puścić nawet pierwszy tom w WKKM i niech więcej ludzi się przekona do tego tytułu. W końcu WKKM to nie jest kolekcja, w której dana historia zostanie automatycznie wydana od deski do deski. Mnóstwo już było wyciętych, niedokończonych historii.
W Egmont nie wierzę właśnie z tej przyczyny, że od dawna nie wydali nic z Marvela, a zakup licencji na jeden tytuł jest z pewnością nieopłacalny.
"V jak Vendetta" to pewnie wykorzystanie okazji a nie jakieś parcie na Moore'a. Gdyby było inaczej to już dano wznowiliby "Sagę o potworze z bagien".
dokładnie.
Widać że skorzystali z okazji po tym, że to nie jedyny komiks Postu który nagle wydają

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1444 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:11:13 pm »
Widać że skorzystali z okazji po tym, że to nie jedyny komiks Postu który nagle wydają

Ale "Klika" nie chcą wydać :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1445 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:13:47 pm »
No dobra, ale jednak wydają cały czas LND, wznowili Zabójczy żart, choć długo się wzbraniali, to jednak wznowili Strażników, teraz V jak Vendetta. Można pokusić się o stwierdzenie, że każdy dobrze przyjęty przez czytelników komiks Moore'a, przyczynia się do wydania kolejnego. Wiadomo, to tylko gdybanie. A sparzeni Potworem z bagien, mogą nie chcieć zaczynać kolejnej serii typu Tom Strong, czy Promethea.

A co do Marvela, od przyszłego roku będą komiksy z Star Wars Marvela, więc jakiś tam kontakt z wydawnictwem jest.

Zresztą, ja nie wierzę, że Potwór nie powróci u nas. Zapewne nie za sprawą Egmontu, ale do cholery, ktoś to musi wydać.  :sad: Ostatnio tyle moich komiksowych marzeń się spełniło...

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1446 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:19:31 pm »
Moim zdaniem szanse na "Miraclemana" od Egmontu są niewielkie. Musieliby kupić licencją na Marvela w pakiecie z innymi tytułami, a tylko osoba nierozważna by to robiła, jeśli jest WKKM. Nie zapominajmy też, że nazwisko Moore'a nie figuruje na okładce co znacząco przeszkadza w promocji tytułu.

Moim zdaniem Egmont pozostanie przy DC.

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1447 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:26:13 pm »
Nie zapominajmy też, że nazwisko Moore'a nie figuruje na okładce co znacząco przeszkadza w promocji tytułu.

Ciekawe swoją drogą jakby z tego wybrnęli? Czy nie używaliby w ogóle w promocji nazwiska Moore'a?


Zresztą, ja nie wierzę, że Potwór nie powróci u nas. Zapewne nie za sprawą Egmontu, ale do cholery, ktoś to musi wydać.  :sad: Ostatnio tyle moich komiksowych marzeń się spełniło...
No i może się okazać że się ktoś znowu sparzy, gdyż wygląda na to (czytając forum), że część zaintrygowanych czytelników postawiła na dokończenie serii w oryginale.
Ale "Klika" nie chcą wydać :smile:
Widocznie ta pani z Klika to nie Egmontu klika

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1448 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:34:01 pm »
Maximumcarnage: "Musieliby kupić licencją na Marvela w pakiecie z innymi tytułami (...)"
 
To już raczej nie te czasy, gdy do "Diabła Stróża" trzeba było dokupić "Czarną Wdowę". Także za oceanem sprzedaż komiksów z roku na rok dostrzegalnie spada. Stąd opchnięcie każdej możliwej licencji to dla DC czy Marvela dobra okazja do uzupełnienia spadku wpływów.
 
Przez piętnaście lat funkcjonowania  Egmont dał się poznać jako elastycznie działające wydawnictwo. Np. jeszcze kilka lat temu bronili się jak mogli przed publikacją komiksów superbohaterskich. A jednak zmienili zdanie. Poza tym oni również publikują w koprodukcji z innymi krajami. No i nie wydadzą przecież wszystkiego naraz. W tym roku "V jak Vendetta" oraz dokończenie "Strażników-Początek". Przekonamy się co trafi się w przyszłym. Wszystko jest możliwe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1449 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:35:20 pm »
Musieliby kupić licencją na Marvela w pakiecie z innymi tytułami, a tylko osoba nierozważna by to robiła, jeśli jest WKKM.

A dlaczego na "Przedwiecznych" nie musieli kupić licencji w pakiecie?

Nie zapominajmy też, że nazwisko Moore'a nie figuruje na okładce co znacząco przeszkadza w promocji tytułu.

No fakt. To rzeczywiście dość kłopotliwe w przypadku wydawcy, który sprzedaje w Empikach, nie móc umieścić na komiksie hasła w stylu: "Komiks autora Strażników i V jak Vendetta".

Moim zdaniem Egmont pozostanie przy DC.

Oczywiście, że tak.

No i może się okazać że się ktoś znowu sparzy, gdyż wygląda na to (czytając forum), że część zaintrygowanych czytelników postawiła na dokończenie serii w oryginale.

Część na pewno. Tak samo jak część czytelników od dawna ma i zna oryginalne wydania "Strażników", "Długiego Halloween" i innych komiksów amerykańskich, a jednak te się sprzedają.




Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1450 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:38:47 pm »
Ciekawe swoją drogą jakby z tego wybrnęli? Czy nie używaliby w ogóle w promocji nazwiska Moore'a?
Nie mogą używać. Byłoby to niezgodne z prawem. Chyba sam Moore nie chciał aby używano jego nazwiska.

No i może się okazać że się ktoś znowu sparzy, gdyż wygląda na to (czytając forum), że część zaintrygowanych czytelników postawiła na dokończenie serii w oryginale.
To fakt.

Widocznie ta pani z Klika to nie Egmontu klika
Widocznie wolą panów.

A dlaczego na "Przedwiecznych" nie musieli kupić licencji w pakiecie?

Tego nie wiemy. Może istniał jakiś łączony pakiet na Gaimana. W końcu akurat jego komiksów wyszło w Egmoncie dużo i to z różnych wydawnictw.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1451 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:39:17 pm »
No i może się okazać że się ktoś znowu sparzy, gdyż wygląda na to (czytając forum), że część zaintrygowanych czytelników postawiła na dokończenie serii w oryginale.
Po dwóch znakomitych tomach nie sięgnąć po cztery kolejne (momentami jeszcze lepsze) to grzech. :D Odnośnie kupowania polskich dubli, to wyprzedził mnie ramirez82, ale myślę tak samo. Sam brałbym polskie wydanie dla rodziny. Zarówno Potwora jak i Miraclemana.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1452 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:42:43 pm »
Może istniał jakiś łączony pakiet na Gaimana. W końcu akurat jego komiksów wyszło w Egmoncie dużo i to z różnych wydawnictw.

Łączony pakiet na komiksy Gaimana z Marvela, DC/Vertigo i Dark Horse? Nie znam się na licencjach, ale dla mnie brzmi to niewiarygodnie. A skoro bierzesz coś takiego pod uwagę, to dlaczego nie bierzesz pod uwagę łączonego pakietu na komiksy Moora z różnych wydawnictw?  :roll:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1453 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:44:41 pm »
Łączony pakiet na komiksy Gaimana z Marvela, DC/Vertigo i Dark Horse? Nie znam się na licencjach, ale dla mnie brzmi to niewiarygodnie. A skoro bierzesz coś takiego pod uwagę, to dlaczego nie bierzesz pod uwagę łączonego pakietu na komiksy Moora z różnych wydawnictw?  :roll:

Już Ci podałem przyczynę. Nazwisko Moore'a nie może być używane w kontekście Miraclemana.

Poza tym, z tego co pamiętam, Gaiman dysponuje prawami do niektórych swoich tytułów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1454 dnia: Wrzesień 19, 2014, 02:49:22 pm »
Już Ci podałem przyczynę. Nazwisko Moore'a nie może być używane w kontekście Miraclemana.

Poza tym, z tego co pamiętam, Gaiman dysponuje prawami do niektórych swoich tytułów.

Nie powiem, to byłby jakiś sensowny powód. Ale wierzysz w to, że jak V jak Vendetta wyprzeda się tak jak Strażnicy, to Egmont na tym poprzestanie, wydając tylko LND?