Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 278775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1050 dnia: Sierpień 31, 2014, 12:31:56 am »
Ta X-statix to jest prawdziwe COS
Milligan w wysokiej formie.
pzdr
PS BTW no wlasnie Maxi witaj dlugo Cie nie bylo  :razz:
PS 2 dla mnie najwiekszym mindf**kiem pozostanie chyba na zawsze Morrison :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1051 dnia: Sierpień 31, 2014, 12:35:21 am »
Dzięki. Również witam :smile:

BTW X-Statix są przewidziani w tym przedłużonym WKKM?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1052 dnia: Sierpień 31, 2014, 01:13:59 am »
BTW X-Statix są przewidziani w tym przedłużonym WKKM?
Wstępnie nie, ale jeśli lista Aniona zrobi wrażenie na decydentach Hachette, to może X-Statixi się przebojem wbiją na listę.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1053 dnia: Sierpień 31, 2014, 05:38:17 am »
A co do listy Aniona to PDF już skończony ? Chętnie bym go obczaił. No i co ? Kiedy go wysyłamy bo sprawa naszej listy ostatnio ostro przycichła ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2014, 05:43:22 am wysłana przez bogi1 »

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1054 dnia: Wrzesień 01, 2014, 11:49:57 am »
Ostatnie Łowy Kravena Ci się nie podobały?
Jest spore prawdopodobieństwo, że czytałem ten komiks z Tm-semic, bo mój kuzyn miał tego całą masę, a kojarzę okładki. Niestety nic nie pamiętam, bo Spider nie był u mnie postacią dominującą, przeczytałem te rzeczy raz, tak jak Transformersy (zresztą miałem wtedy 8 lat, wszystkiego co czytałem, nie pamiętam). Nie zaczytywałem się tym tak jak Mieczem Azraela i Weapon x. Ale spokojnie, jest na liście, jak zacznę czytać, to będę wiedział, czy już czytałem, czy to pierwszy raz.
Tak trochę obok głównego tematu - czo to ten Powrót DKR? Chodzi o DK Strikes Again, czy czegoś nie zrozumiałem?
Dokładnie ten.

Powtórzyłem sobie przed snem Weapon X. I jest tak dobry jak go zapamiętałem. Mistrzostwo świata. Obok Strażników najlepszy superhero jaki czytałem. I te wolty na koniec, ich nie pamiętałem. Dobra, dawać tego Kravena, zobaczymy czy można go postawić obok Broni X.  :smile:

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1055 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:00:42 pm »
Kraven to wyszedł 1,5 roku temu  :lol:  Pozostaje zamówić prosto u wydawcy, lub polować na okazje na allegro.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1056 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:03:15 pm »
Dokładnie ten.
Ja bym powiedział, że DK Strikes Again to komiks słaby, a oryginalnego DKR jestem fanem. Ale spróbuję z nim jeszcze raz, skoro go chwalisz.
Dobra, dawać tego Kravena, zobaczymy czy można go postawić obok Broni X.  :smile:
Można - u mnie stoi.  :lol:

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1057 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:07:13 pm »
Ja bym powiedział, że DK Strikes Again to komiks słaby, a oryginalnego DKR jestem fanem. Ale spróbuję z nim jeszcze raz, skoro go chwalisz.
Ja go czytałem raz, lata temu. Pamiętam, że mi się podobał. Boję się jednak, że dzisiaj mógłbym gorzej przyjąć te głowy w słoikach. :)

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1058 dnia: Wrzesień 01, 2014, 05:49:49 pm »
Powtórzyłem sobie przed snem Weapon X. I jest tak dobry jak go zapamiętałem. Mistrzostwo świata. Obok Strażników najlepszy superhero jaki czytałem. I te wolty na koniec, ich nie pamiętałem. Dobra, dawać tego Kravena, zobaczymy czy można go postawić obok Broni X.  :smile:
Jak dla mnie nie można. Uważam że to przyzwoita historia, ale nic więcej...

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1059 dnia: Wrzesień 01, 2014, 06:05:20 pm »
A ja uważam, że można.

Obok siebie postawił bym W-X, OŁK, i Phoenix jak hołd naszemu golden age komiksowemu Tm-Semic.

Zresztą pająk chyba nie miał tak mrocznej historii... i to jeszcze nie ukrywajmy z przeciwnikiem kategorii drugiej... Kraven wcześniej strzelał laserami z sutków...


Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1060 dnia: Wrzesień 01, 2014, 09:07:51 pm »
Czy miał inną tak mroczną historię to nie wiem... Pająka znam tylko wyrywkowo. Historia mnie po prostu nie porwała. I tyle. Zdecydowanie bardziej wolę SM:Blue, chociaż może i jest wtórna. Dzięki filmom Amazing Spider-Man pokochałem tą postać, choć za czasów Tm-Semic jej nie trawiłem. Ale to wszystko przez sagę klonów i za album Podwójne życie pająka (pamięta ktoś?) który sugerował, że pierwszą ukochaną Petera (i jedyną) była Mary Jane, więc co tu robi ta blondyna?
Co do Phoenix to się zgadzam.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1061 dnia: Wrzesień 01, 2014, 09:49:22 pm »
Podwójne życie pająka (pamięta ktoś?) który sugerował, że pierwszą ukochaną Petera (i jedyną) była Mary Jane, więc co tu robi ta blondyna?

Jak najbardziej pamiętam. To był dość ciekawy pomysł TM-Semic, żeby wydać taki album, na dobrym papierze i w większym formacie, zupełnie poza regularną serią "The Amazing Spider-man". Dzięki niemu przybliżono nam genezę Pająka i zawiłości jego życia uczuciowego. Album sam w sobie nie był jakiś emocjonujący, ale sprawnie napisany przez weterana historii ze Spider-manem, Gerry'ego Conwaya i klarownie zilustrowany przez Alexa Saviuka, nawiązującego wprost do kreski Johna Romity.
Ciekawi mnie jednak, czym w oryginale był ten album?
Jak pamiętam go dzisiaj, to w zasadzie jego pomysł był prekursorski wobec "Spider-mana: Blue": opowiedział fragmenty klasycznych historii Pająka z perspektywy wielu lat, w tonacji nieco sentymentalnej i nawiązując wizualnie do dawnych mistrzów ołówka. Przyznam przy tym, że właśnie pamięć o tym albumie odebrała mi sporo radości z lektury "Spider-mana: Blue"...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1062 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:07:41 pm »
Ciekawi mnie jednak, czym w oryginale był ten album?

jedną z Marvel Graphic Novels (taka seria samodzielnych historii w zwiększonej objętości wydawanych 5-6 razy do roku zaczynając od Death of Captain Marvel)
http://cmro.travis-starnes.com/detail.php?idvalue=7553

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1063 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:09:13 pm »
Ja bardzo polecam OŁK. jeden z moich ulubionych komiksów superhero. Daję głowę, że Ci się spodoba. Tylko weź najpierw tę wersję z TM-Semica! Śmieszne, ale mimo, że wychowałem się na komiksach Semica to OLK przeczytałem stosunkowo niedawno - jakieś 1,5 roku temu (za młodu zbierałem DC z Tm-Semica, Spidera nie) i byłem pod wrażeniem na tyle dużym, że złamałem daną sobie obietnicę, że nie będę kupował dublów z WKKM... i tak mam teraz 2 wersje.

Oczywiście nie jest to komiks bez wad. Uważam np. że 5 część była słaba (dobrze, że cała historia nie kończy sie na 5, a na całkiem niezłej 6) - tzn. słaba nie licząc oczywiście samego zakończenia 5 części... :wink: Moją ulubioną częścią jest natomiast część 2 - to dla mnie mistrzowstwo.


Mocno żałuję, że tak świetny komiks nie doczekał się idealnego przekładu. Arkowy przekład z Semica w wielu miejscach jest naprawdę świetny jeśli chodzi o formę, ale niestety zdarza się, że nieprecyzyjny bądź błędny (np. "oślepiające nas nici przeznaczenia", co było zupełnie bez sensu zmiast "łączących"). Z kolei o przekładzie z WKKM szkoda mówić. Tzn. w wielu miejscach jest bardziej poprawny od arkowego, ale wyzuty z kluczowej dla komiksu funkcji budowania atmosfery. Szkoda, że tłumacz nie wziął wersji Semicowej i po prostu nie ograniczył się do poprawienia błędów i nieścisłości. Porównując oba tłumaczenia mam natomiast czasami wrażenie, że tłumacz wziął wersję Semicową... i jego główną troską i celem stało się nie to żeby przetłumaczyć komiks dobrze, ale żeby w każdej możliwej wypowiedzi i kwestii jego tłumaczenie było inne (inaczej sformułowane) od tłumaczenia Arka.
Natomiast nowe kolory (z WKKM) są dla mnie bardzo ciekawe, lubię je na równi ze starymi (żeby być precyzyjnym - w części komiksu bardziej, a w części - mniej).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2014, 10:18:22 pm wysłana przez mack3 »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1064 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:22:50 pm »
jedną z Marvel Graphic Novels (taka seria samodzielnych historii w zwiększonej objętości wydawanych 5-6 razy do roku zaczynając od Death of Captain Marvel)
http://cmro.travis-starnes.com/detail.php?idvalue=7553

Dzięki!

Dodam jeszcze, że - tak jak w przypadku cro_no - albumik ten utwierdził mnie w przekonaniu, że "tą jedyną" Parkera była Mary Jane.
W komiksach o Spider-manie MJ była czymś w rodzaju męskiego fantazmatu: zarazem kochanka i matka dla Petera, a do tego jeszcze księżniczka, którą można zdobywać kolejnymi superbohaterskimi wyczynami. Rozumiem, że coś takiego trudno jest utrzymywać w fabule serii przez lata. Ale "One More Day" przeklinam i tak!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.