Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 278784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1035 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:27:27 am »
W Mega Marvelu byla typowa nawalanka, bo Infinity War bylo tylko na 40 stronach (oryg  240). Resztę numeru zapchali Fantastyczna Czworka, wlasnie to typowe superhero. A Infinity Gauntlet ma jeszcze dosc istotny prolog. Silver Surfer: Rebirth of Thanos. A w WKKM beda az 4 tomy napisane przez Starlina. Life and Death of Captain Marvel (po raz pierwszy Thanos i Drax!)  i Warlock (Postac wystepuje w dalszych komiksach Starlina), a po tych tomach to juz z gorki ;) Rebirth of Thanos, Infinity Gauntlet, Infinity War, Infinity Crusade, Infinity Abyss, Marvel Universe: The End i poczatek miniserii Thanos z 2003. I po klasycznym kosmosie Marvela. A, tego Batmana jeszcze nie czytalem, ale same dobre rzeczy slyszalem.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1036 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:38:38 am »
W Mega Marvelu byla typowa nawalanka, bo Infinity War bylo tylko na 40 stronach (oryg  240). Resztę numeru zapchali Fantastyczna Czworka, wlasnie to typowe superhero. A Infinity Gauntlet ma jeszcze dosc istotny prolog. Silver Surfer: Rebirth of Thanos. A w WKKM beda az 4 tomy napisane przez Starlina. Life and Death of Captain Marvel (po raz pierwszy Thanos i Drax!)  i Warlock (Postac wystepuje w dalszych komiksach Starlina), a po tych tomach to juz z gorki ;) Rebirth of Thanos, Infinity Gauntlet, Infinity War, Infinity Crusade, Infinity Abyss, Marvel Universe: The End i poczatek miniserii Thanos z 2003. I po klasycznym kosmosie Marvela. A, tego Batmana jeszcze nie czytalem, ale same dobre rzeczy slyszalem.
+ niedawno zakończone Infinity.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1037 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:34:12 am »
Ten komiks mi się podobał. Fajny jest też ten kolejny komiks Gaimana w kolekcji, czyli Przedwieczni. Z tego co pamiętam, to niedługo wyjdzie. Zbierze się może ze 20 komisów superhero, które uważam za fajne.  :wink: Spory procent to będą Batmany. Uwaga, wyliczam fajne superhero, które pamiętam: Strażnicy, Zabójczy żart, Weapon X, Miecz Azraela, Długie Halloween, Azyl Arkham, DKR, Powrót DKR, Przedwieczni, 1602, Nawiedzony Rycerz...hmm....Spawn się liczy? To Spawn, Fantastic Four - Infinity War, Batman versus Predator 1 i 2... Podobały mi się też serie X-men i G.I.Joe z Tm-semica. Ale to było dawno temu. Zdecydowanie na plus wyróżniał się Spawn, mógłbym go spokojnie nadal kupować, np. zeszyt tygodniowo.

Aha, podobał mi się też Ród M. Bardzo fajny scenariuszowo, (spoiler!)dobry był motyw z mutantami, którzy na powrocie
Tak mnie się coś widzi, że podobałby Ci się też "Marvels", bo to takie nieco nieszablonowe superhero pod względem fabuły, no i oczywiscie rysunków A. Rossa. A może czytałeś i Ci się jednak nie spodobał?

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1038 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:51:20 am »
Niestety Marvels nie czytałem.  :oops:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1039 dnia: Sierpień 30, 2014, 12:25:32 pm »
Niestety Marvels nie czytałem.  :oops:
No to szczerze polecam, tym bardziej, że podczas lektury niemal każdy czytelnik ma właśnie taki wyraz oczu, jak na załączonym przez Ciebie emotikonie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1040 dnia: Sierpień 30, 2014, 02:07:16 pm »
Niestety Marvels nie czytałem.  :oops:
Fstyd.  :p
Z niewymienionych przez Ciebie, a wydanych w Polsce, myślę że mogłyby Ci się spodobać: Wolverine: Origin, Spider-Man: Blue, czy Astonishing X-men. A Ostatnie Łowy Kravena Ci się nie podobały? Tu mnie trochę zaskoczyłeś.

Tak trochę obok głównego tematu - czo to ten Powrót DKR? Chodzi o DK Strikes Again, czy czegoś nie zrozumiałem?

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1041 dnia: Sierpień 30, 2014, 05:06:23 pm »
Taaa a czy starlin zrobil jakis slaby komiks :razz: . Najnowszy komiks  Starlina o Thanosie tez jest ponoc bdb. Oby jego komiksow w drugiej 60 wkkm bylo jak najwiecej :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1042 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:09:35 pm »
Tak mnie się coś widzi, że podobałby Ci się też "Marvels", bo to takie nieco nieszablonowe superhero pod względem fabuły, no i oczywiscie rysunków A. Rossa. A może czytałeś i Ci się jednak nie spodobał?
A X-Statix ktoś zna/lubi?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1043 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:18:27 pm »
A X-Statix ktoś zna/lubi?
Ja. Całkiem serio uwielbiam.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1044 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:42:29 pm »
Dla mnie to największy mindf**k jaki Marvel zaprezentował swoim czytelnikom. Przecież to w Polsce mógłby wydać albo Timof, albo Kultura Gniewu i bardzo dobrze wpisałoby się to do ich katalogów.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1045 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:53:41 pm »
Właśnie jestem po lekturze 1602. Czytałem od środy i niestety bardzo się przy lekturze męczyłem. Średnio mi podszedł ten album. Doceniam kunszt scenarzysty, rysunki też są niczego sobie, ale czegoś w tym wszystkim dla mnie brakuje. Czegoś co sprawi, że komiks czyta się z ogromnym zaciekawieniem.

Na plus dla mnie:

- rysunki
- świetne kolory
- wprowadzenie superbohaterów
- zaskakujące elementy z dwójką z nich (nie chce spojlerowac)
- świetny kadr z płaczącym xmenem

A poza tym dla mnie historia mało ciekawa i wciągająca, żeby nie powiedzieć, że trochę nudna. Liczyłem na coś więcej.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1046 dnia: Sierpień 30, 2014, 11:01:45 pm »
Dla mnie to największy mindf**k jaki Marvel zaprezentował swoim czytelnikom. Przecież to w Polsce mógłby wydać albo Timof, albo Kultura Gniewu i bardzo dobrze wpisałoby się to do ich katalogów.
Popieram w 100%. :smile: Czytając miałem wrażenie, że Marvel nie bardzo kontrolował to, co się w tej serii dzieje, a Milligan fantastycznie wykorzystał tą swobodę. A jak się dowiedziałem, jak miał początkowo wyglądać rozdział "Di Another Day", to aż przysiadłem z wrażenia. Rysunkowo też jest bosko, Allred plus Cooke i Pope jako wsparcie = Ekstraklasa.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1047 dnia: Sierpień 30, 2014, 11:36:55 pm »
Popieram w 100%. :smile: Czytając miałem wrażenie, że Marvel nie bardzo kontrolował to, co się w tej serii dzieje, a Milligan fantastycznie wykorzystał tą swobodę.

To ten sam Milligan, który napisał "Skina"? Jeśli tak, to chyba się zainteresuję "Statixami".

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1048 dnia: Sierpień 30, 2014, 11:38:25 pm »
To ten sam Milligan, który napisał "Skina"? Jeśli tak, to chyba się zainteresuję "Statixami".
Ten sam. A tak w ogóle, to WITAJ STAAARY!  :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1049 dnia: Sierpień 30, 2014, 11:45:03 pm »
A tak w ogóle, to WITAJ STAAARY!  :smile:

Cześć :smile: Nie było mnie chwilę ale znalazłem teraz trochę czasu.

BTW Milligan robił chyba też którąś z części "Tank Girl". Też podobno fajna rzecz w odjechanych klimatach.