Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 282135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:42:26 pm »
adro, liczą się fakty. Nigdzie nie zostało napisane, że liczba 100 jest oficjalna.
Z wpisu wynika, że jest planowana, a to chyba spora różnica...więc trzeźwo patrząc, boże być równie dobrze 80,100 czy 120.
Trzeba poczekać, nikt teraz nic nie wymyśli, możemy tylko spekulować, bo Hachette zapewne jeszcze samo nie wie, jak potoczą się losy kolekcji.

Jedno jest natomiast pewne, kolekcja zostanie przedłużona, a o ile tomów, to się dopiero okaże.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #706 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:14:56 pm »
no niby tak, ale ja jestem skrajnym optymista, bedzie dobrze :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #707 dnia: Sierpień 03, 2014, 02:30:07 pm »
Co do Howarda to nasz ulubieniec:

Spoiler: pokaż
Miał małe cameo w Guardians of the Galaxy w scenie po napisach

;)

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #708 dnia: Sierpień 03, 2014, 04:15:43 pm »
A warto iść? Nie znam grupy, a pomysł na szopa i "enta" jakoś dziwnie wygląda...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline rataj

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #709 dnia: Sierpień 03, 2014, 04:50:07 pm »
Witam wszystkich forumowiczów.
Temat czytam od początku, ale jakoś do tej pory nie czułem potrzeby udzielania się. Aż do dzisiaj :smile:
Moja przygoda z komiksami rozpoczęła się dawno temu od TM-Semiców, jak wielu tutejszych użytkowników. Po zamknięciu wydawnictwa komiksy kupowałem rzadziej, Mandragora, Batmany z Egmontu, aż do pojawienia się Taurusa, Muchy a teraz WKKM oraz mocniejszego wejścia na rynek Egmontu z New 52 (ach pamiętam jak pan Kołodziejczak zarzekał się ciągle, że nie opłaca się sprzedawać amerykańców...).
Informacja o przedłużeniu kolekcji a następnie o teoretycznej możliwości wyboru kolejnych tomów ze wszystkich pozycji Marvela sprawiły, że się mocniej uśmiechnąłem.
Ciężko mi się jednak w jakiś sensowny sposób ustosunkować do "Listy Anionorodnika" (to powinno już wejść do kanonu... jakiegoś..., tylko nie wiem jeszcze jakiego :wink: ) bo większości z tych pozycji po prostu nie czytałem. Sądzę jednak, że wybór jest słuszny, a większość z tych tytułów z chęcią przeczytam. Oczywiście jeżeli Hachette przychyli się do tych propozycji. Mi osobiście brakuje na tej liście jeszcze jakiegoś Spider-mana (mam słabość do tej postaci, jeszcze z czasów TM-semic), chociażby ten Spider Island co jest wydany w UK (i nie wiem co macie do Ramosa - bardzo lubię gościa i jego dziwny, trochę mangowy styl rysowania, chociaż sam za mangami nie przepadam :wink: ). Postać bardzo dobrze rozpoznawana w Polsce, co może mieć jakiś wpływ na późniejszą sprzedaż.
Osobna sprawa to starsze tytuły, przynajmniej te sprzed 80 roku. Nie specjalnie lubię sposób narracji z tamtego okresu, rysunki też w większości, przynajmniej dla mnie, nie są zbyt atrakcyjne. Także do tych starszych historii podchodzę ze sporą rezerwą, i jest szansa że je po prostu odpuszczę. Wiem, że nie ocenia się książki po okładce więc, jeśli przeczytam np. tu na forum coś pozytywnego na ich temat i mnie to zainteresuje to kupię dany tom.
Zastanawiałem się nad prenumeratą WKKM, ale po przeczytaniu tu o problemach, głównie z przychodzącymi zniszczonymi egzemplarzami i obsuwami, odpuściłem. Zaopatrywałem się w Empikach czy Gildii przy większych zamówieniach. Wczoraj chciałem zakupić drugi tom Ultimates, a tu zonk... Wykupiony w obu Empikach... Byłem jeszcze w sporej liczbie kiosków i saloników, ale też brak. Do tej pory nie miałem takiego problemu. Jestem z Lublina i poza Empikami nie wiem czy gdzieś jeszcze mógłbym je dostać stacjonarnie, może ktoś się orientuje? Ewentualnie zostaje Gildia, tylko że niedawno robiłem większe zakupy, więc z przesyłką 11zł to się średnio opłaca (plus, że stan komiksów idealny). A jak to jest z zamawianiem tomów archiwalnych u Hachette? Długo się czeka na przesyłkę? I te 6 zł dodatkowo to jednorazowa nawet przy zamówieniu kilku tomów? Tylko stan komiksów może być różny, a potem reklamować i znowu czekać (mam nadzieję, że kolejnych 6 zł po reklamacji nie muszę płacić).
Mam nadzieję, że Hachette szybko da nam jakąś konkretną i pozytywną odpowiedź w sprawie "Listy A." :smile:

Offline Rodzyn

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpień 03, 2014, 05:32:16 pm »
A warto iść? Nie znam grupy, a pomysł na szopa i "enta" jakoś dziwnie wygląda...

Zdecydowanie warto! Właśnie dla Rocketa i Groota, a zwłaszcza dla Groota. I dla świetnej muzyki i przepięknego kosmosu.

Znajomość komiksów o Strażnikach nie jest wymagana :)

EDIT Możesz zajrzeć tutaj:
http://marvelcomics.pl/
i znajdziesz już jedną recenzję i kilkanaście informacji pomocnych przy uzupełnianiu wiadomości o Guardians of the Galaxy.

A żeby nie było offtopu, to napiszę, że przydaliby się Strażnicy w WKKM ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2014, 05:36:00 pm wysłana przez Rodzyn »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpień 03, 2014, 06:13:00 pm »
A warto iść? Nie znam grupy, a pomysł na szopa i "enta" jakoś dziwnie wygląda...
Warto!
Sam nie byłem przekonany, a tymczasem film okazał się świetny. Obawiałem się, że będzie dużo tłumaczenia co i jak, originy postaci i inne takie rzeczy dla newbie, a tymczasem twórcy ani przez chwilę nie przynudzają. Wszystko jest wprowadzane z marszu a jednocześnie jest zawsze w pełni sensowne. Nie jest powiedziane np. czym jest
Spoiler: pokaż
Nova Corps
albo skąd tak dokładnie wziął się
Spoiler: pokaż
Rocket
ani kim są
Spoiler: pokaż
Kree
, a i tak wszystko co dzieje się na ekranie jest doskonale zrozumiałe. I aż zachęca żeby dowiedzieć się więcej o tym świecie. Od fanów dla fanów, ale też od fanów dla wszystkich. Teksty Rocketa i Groota to pierwsza liga, ale Drax też jest przeboski. Dla fanów poprzednich filmów Marvela "must see". :D

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 03, 2014, 06:42:14 pm »
Rodzyn, Blaskowitz - dzięki. Widzę, że chyba się przejdę w takim razie. Generalnie cenię sobie humor w tzw. "superprodukcjach", toteż mam nadzieję, że teksty będą dobre ;)

A żeby nie było OT - właśnie skończyłem "Ultimates". Do motywów z dzielnymi amerykańskimi chłopakami chyba już się przyzwyczaiłem, toteż jakoś je strawiłem. Temat przewodni w sumie przewidywalny (
Spoiler: pokaż
w każdym razie nie aż tak zakręcony jak w "Astonishing X-Men" "Torn" i "Unstoppable"
) i tutaj nie ma fajerwerków, ale to co mi się podoba to kreacja postaci. Jak nie przepadam za "kanonicznymi" Avengers, tak ta wersja mi się podoba - to są postacie z krwi i kości, a nie płaskie wdzianka. Brakowało tylko Wolviego ( :badgrin:), bo gdzie słodka i wiotka Azjatka, tam powinien być i Logan. Ale ogólnie pomimo dosyć typowych patriotycznych kawałków, czytało się nieźle.

P.S.
Spoiler: pokaż
Za tekst o Francji Rogers ma u mnie pierwszego plusa w historii 8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:28:44 am »
Miałbym pytanie dotyczące WKKM, mam nadzieję, że dobrze wybrałem wątek a pytanie nie powtórzyło się zbyt dużą ilość razy, jeżeli tak to przepraszam :P

Jakie są kanały dystrybucji WKKM w PL. Z tego co zdążyłem się zorientować są one rozprowadzane w kioskach (niestety w mojej okolicy nie są dostępne, ani w kioskach, ani w księgarniach). Dalej jest allegro, a na stronie WKKM (kolekcjakomiksow.pl) w FAQ jest napisane, że można składać zamówienia drogą telefoniczną (dziwne... nie mają sklepu online?). Czy ceny podane tam nadal obowiązują i czy można kupić archiwalne numery (w FAQ pisze, że tak, ale nie wiadomo czy informacje tam zawarte mają pokrycie w rzeczywistości, mogą być nieaktualizowane latami)? Bo jeżeli tak, to skąd na allegro takie wysokie ceny. Dla przykładu Astonishing X-men Obdarowani wg. ceny ze strony WKKM to 29,99 zł + 6 zł wysyłka. Na allegro same oferty po 40-50 zł. Na pierwszy rzut oka mogą to być wabiki na leszczy, którzy nie ogarniają, że można zamówić taniej u dystrybutora, ale sam nie wiem. Może kryje się za tym coś więcej? A dalej jest już tylko gorzej, używany Punisher podchodzi pod 60 zł, podczas gdy można dorwać nowego za 45 zł. Dlatego nie wiem o co chodzi...

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:44:03 am »
Zamawiaj telefonicznie u Hachette, wszystkie tomy są w cenie okładkowej, doliczyć musisz 6 zł przesyłki. Przy większej ilości tomów, jest to więc bardziej opłacalne. Na allegro nie kupuj, chyba że trafi się jakaś okazja, pozostałe aukcje to zwykła ściema i naciąganie innych.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:46:02 am »
A jak bedziesz zamawiał na infolinii to możesz przy okazji zapytać o następne tomy i podzielić się tą infomracją na forum... ;)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:02:16 am »
Antari - albo czaj na allegro większe kolekcje - ludzie sprzedają kilka(naście)/ wszystkie tomy w cenie sumarycznie niższej niż kupowane osobno. Świetny deal.

Pojedyncze sztuki na allegro - unikać.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #717 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:05:32 am »
Pojedyncze sztuki na allegro - unikać.

Dlaczego? Niektóre tomy można wylicytować za nawet 20 zł, dodając do tego nawet koszty wysyłki i tak można zaoszczędzić :wink:
Wszystko zależy od licytacji...

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #718 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:21:07 am »
Spoko, zapytam jakbym się zdecydował coś u nich kupić, jest tam kilka tytułów, którymi jestem zainteresowany. Choć nie ukrywam dziwi mnie trochę ta metoda "na telefon", dokonuje się wpłaty w "ciemno" czy po prostu wysyłają za pobraniem? Wydania są ładne choć brak niemal jakichkolwiek oznaczeń na grzbiecie może trochę utrudniać wybór danego komiksu na półce. Bardziej do gustu przypadły grzbiety Marvelowskich Essentiali czy Omnibusów, ale trzeba brać co dają w Polsce :P

Jeszcze się przyznam do dość noobowskiej akcji. Niedawno kupiłem Mega Marvel Weapon X z 1994 r. w wydaniu TM-SEMIC, w stanie ok. Niedługo później dowiedziałem się, że zbiór ma wyjść na dniach w WKKMie... ehh.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:30:20 am »

Jeszcze się przyznam do dość noobowskiej akcji. Niedawno kupiłem Mega Marvel Weapon X z 1994 r. w wydaniu TM-SEMIC, w stanie ok. Niedługo później dowiedziałem się, że zbiór ma wyjść na dniach w WKKMie... ehh.
Wiele osób mówi bardzo nieprzychylnie o wydaniu na kredzie tego komiksu. Ja np. z tego powodu (no i z powodu innych wydatków komiksowych)  prawdopodobnie ten tom odpuszczam (mam swojego staregfo Semica).
Odnośnie kupowania pojedynczych tomów na allegro - rzeczywiście można się natknąć na tomy za 20 zł, ale raczej tylko te pierwsze numery (1-10, 15). Później już sie bardzo rzadko się zdarza by wylicytowany tom + koszt przesyłki był tańszy niż 40 zł (acz czasami się zdarza)