trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 278752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #630 dnia: Lipiec 21, 2014, 09:09:08 pm »
To może faktycznie to "Avengers vs. Defenders"? Czytałem, że to była pierwsza crossoverowa superbohaterska nawalanka Marvela na taką skalę, więc tytuł w pewnej mierze przełomowy, co dodatkowo uzasadniałoby obecność w WKKM. Do tego jest Dormammu i jest Loki (dość popularny po filmach)...

Proszę...  :roll:
Ja rozumiem, że Avengers popularni są, ale nie przesadzajmy. Cała grupa, solowe przygody Ameryki, Iron Mana, Thora. Dużo tego. To tak, jakby oprócz "Iksów" i solówek Wolviego dodawać jeszcze Cyklopa i nie wiem... Gambita.
Mnie ten Marvel Horror raczej ziębi niż grzeje (po kiepskich - jak dla mnie - zombiakach jestem lekko sceptyczny), ale wolę już te opowieści z krypty jako nieznany mi fragment działalności Marvel`a, niż kolejną historię z drużyną (na) "A".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #631 dnia: Lipiec 21, 2014, 09:11:35 pm »
Tak jak napisałem w wyedytowanym poście, cofam swoje poparcie dla "Avengers vs Defenders". Ale czy już zupełnie upadł pomysł zastąpienia "Marvel Horror" historią "Ghost Rider: Resurrected"?

EDIT: W sumie skoro jest poparcie dla "Marvel Horror", to może już to zostawmy, żeby mieć wreszcie całą listę. Ridera się przesunie do tych trzech rezerwowych tomów, co w razie czego zastąpią "Annihilation".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 09:39:55 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #632 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:25:01 pm »
To może wrzućcie za tego Horrora Spider-Man Grimm Hunt. Historia w miare nowa, nawiązuje do kultowych Łowów Kravena, dobrze narysowana, też jest w klimatach horroru, jest też lekkie nawiązanie do sagi klonów znanej z TM-Semic. Ino brać.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #633 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:35:25 pm »
Hmm, historie o potworach, monstrach, demonach? Lubię czytać i oglądać horrory, więc ucieszyłam się i tyle.
Moim zdaniem, najlepsze komiksy grozy w Marvelu doczekały sie własnych serii: Ghost Rider, Man-Thing, Tomb of Dracula i Werewolf by Night. Patrząc na kiepską jakość rzeczy zgormadzonych we wzmiankowanych Essentialach, wolałbym już jedną historię z jednym bohaterem wybranym sposód tych najpopularniejszych bohaterów horrorów. Mógłby być nawet Ghost Rider.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #634 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:54:21 pm »
Patrzęc na listę Marvel Legends / Marvel Visionaries też kilka inspiracji do drugiej 60-tki można by znaleźć, np: Wolverine Legends Vol. 2: Meltdown.

http://www.tpbwiki.com/index.php?title=Category:Marvel_Visionaries/Legends#Avengers_Visionaries.2FLegends

Offline westwood

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #635 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:20:35 am »
W ramach akcji "Popieram to Powtarzam " też jestem  za tym, żeby wysłać już istniejącą listę. List ta jest wypadkową wszystkich dotychczasowych opinii, więc najlepiej oddaje oczekiwania ogółu.
Ale z 2 strony każdy ma jakieś swoje typy. I o tym poniżej.
Jednocześnie chciałbym zauważyć, że nie zgadzam się z opinią, że WKKM nie może być wydawana nie wiadomo jak długo. Wg mnie H. będzie wydawać komiksy Marvel dopóki będzie mieć z tego zadowalający zysk. Może zrobić to, co już zrobił w UK - zaczęła 2 kolekcję. I może zrobić tych kolekcji mnóstwo (jak ktoś słusznie zauważył, dla H. kolekcja WKKM nie różni się niczym od kolekcji dotyczącej wyszywania).
W związku z tym proponuję następującą kolejność:
1. Wysłanie do H. już  istniejącej listy
2. Reakcja H.
3. Jeśli reakcja będzie pozytywna (uwzględnią listę), zebranie innych propozycji, które dotychczas padły (żeby nie było, że jestem z tych, co rzucają hasło "weźmy się i zróbcie", podejmuję się analizy tego wątku pod tym kątem)
4. Zgłaszanie propozycji do uzupełniającej listy
5. Wysłanie do H. uzupełniającej listy (jako listy propozycji od klientów do wykorzystania w przyszłych seriach).
W uzupełniającej liście możemy uwzględnić tytuły, które już padły, ale nie znalazły się na wysyłanej teraz liście oraz nowe propozycje. Przy okazji mam pytanie: co sądzicie o uwzględnieniu na takiej liście życzeń komiksów całkowicie osobnych? Ja, np. chętnie bym zobaczył wydanie zbiorcze Bozz Chronicles.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #636 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:52:52 am »
Przy okazji mam pytanie: co sądzicie o uwzględnieniu na takiej liście życzeń komiksów całkowicie osobnych? Ja, np. chętnie bym zobaczył wydanie zbiorcze Bozz Chronicles.

To jest Epic Comics. Epic ma się tak do Marvela jak Vertigo do DC - niby to samo, ale jednak nie to samo.
Osobiście z przyjemnością bym powitał taką kolekcję, w której byłyby komiksy z Epica, albo z Epica i z Marvel Max - a może i Icon. Problem może jednak polegać na tym, że komiksy te (Epic i Icon) były creator-owned. To oznacza, że Marvel może już nie mieć do nich praw. Na przykład "Blood a Tale" i "Moonshadow", oryginalnie wydane przez Epic, zostały wznowione pod szyldem Vertigo.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #637 dnia: Lipiec 22, 2014, 02:41:50 am »
Dobra, ostudzę wasz zapał:





Cytuj
Szanowna Pani,


Nie ukrywam, że zwrot "prowadzimy rozmowy" jest dość
enigmatyczny, a patrząc na polski rynek komiksowy niektórych nie napawa
on nadzieją. Wiele wydawnictw komiksowych zamknęło swoją działalność
po "rozmowach w licencjodawcą" (tj. TM-Semic, a potem Fun Media,
Mandragora). Nie chcę być niemiły - z całym szacunkiem - ale czy mogę
prosić o uchylenia rąbka tajemnicy?
1. Czy czytelnicy mają wpływ na listę tytułów w przypadku
przedłużenia kolekcji?
2. Jaka jest szansa, że tytuły, pod którymi podpisali się czytelnicy
kolekcji zostaną wydane?
3. Co wpływa na zróżnicowanie listy tytułów tej samej kolekcji
ukazującej się w Polsce, Wielkiej Brytanii czy Francji? Czy jest szansa,
że tytuły wydane właśnie zagranicą ujrzymy również w polskiej
kolekcji?


Pozdrawiam serdecznie


Po czym odpowiedź:
Cytuj

Szanowny Panie,
Przykro mi, że nie mogę na obecnym etapie udzielić bardziej precyzyjnych
informacji.
Tak jak wspominałam, bierzemy pod uwagę wszystkie prośby Czytelników,
jednak nie zawsze możemy je zrealizować.
Z poważaniem


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #638 dnia: Lipiec 22, 2014, 05:45:08 am »
Mi to ''można wybierać z całej twórczości Marvela'' od początku się nie widziało. Jeżeli się potwierdzi to trzeba chociaż wywalczyć tomy z petycji + ewentualnie resztę exclusivów (tomy francuskie + X-Men DoTP)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #639 dnia: Lipiec 22, 2014, 06:35:29 am »
Cytuj
Szanowny Panie,
Przykro mi, że nie mogę na obecnym etapie udzielić bardziej precyzyjnych
informacji.
Tak jak wspominałam, bierzemy pod uwagę wszystkie prośby Czytelników,
jednak nie zawsze możemy je zrealizować.
Z poważaniem

Ale masz świadomość, że prawdopodobnie działa normalne prawo rynku i nie podaje się jakichś odległych planów?

Od początku przecież było wiadomo, że szanse, iż wezmą nasze sugestie pod uwagę, są niewielkie.

Ale imho nic nie ryzykujemy, prezentując Hachette naszą listę. A możemy zyskać dużo.

Offline pa3ck

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #640 dnia: Lipiec 22, 2014, 08:49:59 am »
Kolejne tomy przyszły do prenumeratorów (42-43).

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #641 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:19:43 am »
Cytuj
Szanowny Panie,
Przykro mi, że nie mogę na obecnym etapie udzielić bardziej precyzyjnych
informacji.
Tak jak wspominałam, bierzemy pod uwagę wszystkie prośby Czytelników,
jednak nie zawsze możemy je zrealizować.
Z poważaniem

Jak dla mnie to ta pani nie pisze nic nowego. Chyba każdy z nas miał świadomość, że H może, ale nie musi brać pod uwagę nasze sugestie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #642 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:18:51 am »
"bierzemy pod uwagę wszystkie prośby Czytelników" - brzmi to równie wiarygodnie, jak zapewnienia z infolinii sprzed dwóch lat, o tym, że Kolekcja ruszyła w całym kraju. Moje bezsensowne zjeżdżenie wszelkich kiosków i saloników prasowych w okolicy, nauczyło mnie wtedy, żeby nie ufać Hachette.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #643 dnia: Lipiec 22, 2014, 05:54:07 pm »
Czy szefostwo wyslalo juz do haszet liste Aniona lub jej poprawiona wersje.?
Ciekawe do kiedy Haszet bedzie prowadzic te swoje negocjacje? :razz: .
Oby jak najwiecej tomow zaproponowanych przez czytelnikow znalazlo sie w dodatkowej 40, 60 lub whateva wkkm :biggrin:
pzdr
PS BTW Czy akcji z dormammu nie bedzie w tomie ze strangem?
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #644 dnia: Lipiec 22, 2014, 06:07:03 pm »
Z tego, co mi wiadomo, dogadywany jest jeszcze ostatni tom listy. Chciałbym zapytać, czy po jej uzgodnieniu lista w kształcie, jaki wypracowaliśmy na tym forum będzie miała też poparcie Avalonu? I czy wysyłamy ją od razu, czy robimy petycję, czy może wysyłamy od razu, a potem dosyłamy petycję (w tym ostatnim wypadku zaoszczędzilibyśmy trochę czasu i późniejszą petycją ewentualnie przypomnielibyśmy o naszej liście)?

A, i jeszcze: kto ją wysyła? W sprawie listy do Hachette pisałem najpierw ja, a potem Anionorodnik. Jeśli o mnie chodzi, to mogę ją przesłać, ale wydaje mi się, że jeśli Anion miał taki wkład w powstanie listy i jeszcze zaoferował, że zrobi z niej profesjonalnie wyglądający katalog, to właściwiej byłoby, gdyby on to załatwił.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!