trawa

Autor Wątek: Parker  (Przeczytany 22648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Parker
« dnia: Czerwiec 01, 2014, 12:33:26 pm »
Czytaliście już pierwszy tom Parkera?

Ja czytałem i jestem zachwycony tym komiksem. Dla mnie, miłośnika kryminałów, połączenie prostej i brutalnej powieści Starka z rysunkami Cooke'a, to połączenie idealne. Parker, gangster szukający zemsty na swoim byłym wspólniku, a przede wszystkim chcący odzyskać należną mu gotówkę, jest jak buldożer, prze do przodu nie zważając na przeszkody, byle tylko uzyskać obrany cel - polubiłem tego gościa już w znakomitym Zbiegu z Alcatraz, adaptacji tej samej powieści z Lee Marvinem w roli głównej. Cieszę się, że Taurus zdecydował się wydawać Parkera, zwłaszcza, że wydanie jest perfekcyjne - gruby papier, twarda okładka, obwoluta - mam nadzieję, że komiks przypadnie do gustu czytelnikom.


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Parker
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2014, 01:06:09 pm »
przed chwilą skończyłem czytać. trudno się z Tobą nie zgodzić. Cooke zaserwował nam solidny kryminał z niezwykle prostą, ale dosadną kreacją głównego bohatera, którego nie można zarówno lubić jak i nie lubić - taka niejednoznaczność. szata graficzna to majstersztyk, ale akurat w przypadku tego autora nie powinniśmy się dziwić.

z ciekawostek - Cooke za Łowcę otrzymał 3 Eisnery (w tym dwa za Martini Edition zbierającą pierwsze dwa tomy Parkera).

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Parker
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2014, 01:18:24 pm »
Zdaje się, że mam to w schowku w sklepie Gildii. Cooke do mnie trafia i graficznie i fabularnie.

EDIT: Tak, jest w schowku. przy następnej przesyłce wyląduje w koszyku.

Offline veritius

Odp: Parker
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2014, 05:51:39 pm »
Komiks przeczytany i z pewnością mogę go każdemu polecić.  Bardzo dobra kreska oddająca klimat gangsterskich porachunków, a ciemna tła i zastosowane odcienie szarości pozwoliły wczuć mi się w klimat lat 60. Sama fabuła bardzo zręcznie zarysowana i choć nie czytałem książki to komiks w moim odczuciu jest pełnoprawnym, samodzielnym dziełem. Forma wydania, czyli rozmiar i rodzaj papieru ( jest dość gruby)  bardzo dobrze pasuje do kreskówkowych(?) rysunków i kolorów. Czekam na więcej  :cool: .

Offline Itachi

Odp: Parker
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2014, 06:31:39 pm »
Recenzję Parkera napisałem w wątku wydawnictwa.
Komiks świetny, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, graficznie i fabularnie współgra niesamowicie. Mam nadzieję na jak najszybsze wydanie tomu drugiego, bo Firma zapowiada się znakomicie. Taurus ma duuuże piwo za postawienie na Parkera!

Offline koziorozec1979

Odp: Parker
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:06:08 pm »

Komiks świetny, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, graficznie i fabularnie współgra niesamowicie. Mam nadzieję na jak najszybsze wydanie tomu drugiego, bo Firma zapowiada się znakomicie. Taurus ma duuuże piwo za postawienie na Parkera!
Rewelacyjna rzecz. Scenariusz wiadomo pierwsza klasa. Uwielbiam te amerykańskie komiksowe czarne kryminały.
Natomiast grafika....kiedy przyszła paczka z Parkerem zanim w ogóle zacząłem go czytać to już zdążyłem go chyba ze 3 razy obejrzeć od deski do deski, pod takim byłem wrażeniem. To i New Frontier to moje ulubione komiksy Cooke'a. A Cooke to absolutny top amerykańskich głównonurtowych komiksiarzy

Offline Kris1982

Odp: Parker
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2014, 01:51:59 am »
Czy gdzieś są dostępne przykładowe plansze bo w necie nie mogę znaleść?

ramirez82

  • Gość
Odp: Parker
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2014, 03:59:48 am »
Czy gdzieś są dostępne przykładowe plansze bo w necie nie mogę znaleść?

Choćby tutaj.

http://www.amazon.com/Richard-Starks-Parker-Vol-Hunter/dp/1600104932#reader_1600104932

Offline burberry

Odp: Parker
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2014, 09:22:59 am »
Parker - dla mnie perełka. Dziękuję za wydanie tego komiksu!!

Po pierwsze jakość edycji - zabieg podobny jak w "Zdarzeniu. 1908". Gruby, "książkowy" papier, twarda okładka, wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Odnośnie do rysunków, nic nowego nie napiszę - są śliczne, dopieszczone, świetnie prowadzą narrację (przez pierwsze kilkanaście stron prawie nie ma tekstu), widać, że Cook opanował język komiksu w znacznym stopniu. Przez Parkera się płynie. Jeśli chodzi o warstwę fabularną - stoi ona na wysokim poziomie, spełniając się całkowicie w przyjętej konwencji - czyli główny bohater to badass, noir, czarny kryminał, niezagojone rany z przeszłości, kobiety, papierosy... Dla osób, które lubią tego typu historie, jest to absolutny MUST HAVE.
Bóg Cię kocha

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Parker
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2014, 03:49:51 pm »
Pierwszorzędna robota, Darwyn Cooke to kolejny mistrz komiksu do umieszczenia w panteonie. Jednak ponura i cyniczna wizja rzeczywistości w "Łowcy" sprawiła, że nerwowo zacząłem rozglądać się za najnowszym "Lucky Lukiem".

Offline Itachi

Odp: Parker
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2014, 10:16:43 am »
19 stycznia premiera drugiego tomu. Okładka: https://www.facebook.com/159085644156762/photos/a.161486927249967.40079.159085644156762/765135433551777/?type=1&theater

Długo trzeba było czekać, oj długo! :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Parker
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2014, 11:27:39 am »
Długo trzeba było czekać, oj długo! :wink:

Tak, 8 miesięcy, szmat czasu. Zdążyłem już nawet zapomnieć, że "Parker" u nas wychodzi.

Offline Itachi

Odp: Parker
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:47:49 pm »
Mam nadzieję, że w tym roku chociaż trochę nadgonią :wink: Styczeń będzie należał do Taurusa, patrząc po ich zapowiedziach:

- "Black Science tom 1: Zasada Nieskończonego Spadania"
- "Elryk tom 2: Zwiastun Burzy"
- "XIII tom 20: Dzień Mayflower"
- "Parker tom 2: Firma"

Premiera 19.01!

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Parker
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:02:04 pm »
Witam

w przyszłym roku wydamy:

- styczeń tom 2
- maj tom 3
- listopad tom 4

i będziemy "na bieżąco" z tą serią

pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline Itachi

Odp: Parker
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:13:53 pm »
E L E G A N C K O  :biggrin: