trawa

Autor Wątek: Wiliam Vance  (Przeczytany 94106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:43:33 pm »
Jednakże wydaje mi się, że miałeś farta i "wypadnięta" strona w 1. tomie, to po prostu bonusowa grafika dołożona przez Ongrys do dodruku.

U mnie też była jedna ''wypadnięta'' ( szkoda, że tylko jedna  :smile: ).

mgnesium

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:53:51 pm »
Zupełnie na poważnie, to ja NIGDY nie miałem problemów ze sklepem gildii z powodu rozfoliowania, gdy właściwy komiks był uszkodzony. Ostatnio miałem np. taki przypadek w zw. z Final Incalem. Dlatego spokojnie możesz rozfoliować i jesli rzeczywiście jest tam jakaś "wypadnięta" strona lub inny defekt, to nie bedziesz mial zadnego problemu z przyjęciem reklamacji przez Gildię. Jednakże wydaje mi się, że miałeś farta i "wypadnięta" strona w 1. tomie, to po prostu bonusowa grafika dołożona przez Ongrys do dodruku.

Na wszelki wypadek (ponieważ różni ludzie pracują w obsłudze klienta - jako chyba jedyny, bądź jedna z niewielu osób miałem nieprzyjemne zgłaszanie reklamacji w bonito) napisałem maila z pytaniem o ewentualną możliwość zwrotu w przypadku wystąpienia nawet nieistotnej z punktu widzenia funkcjonalności wady - jeśli odpowiedź będzie pozytywna to otworzę bez wahania.
I o ile ta dwójka to faktycznie chyba ilustracja, to głównie martwi mnie jedynka (zdjęcie pierwsze) - o ile wiem to tam żadnych bonusów nie było, a strona wygląda na niewszytą, lub w najlepszym wypadku słabo podklejoną.

No ale żeby nie przedłużać na chama - poczekam do jutra.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 30, 2015, 09:18:08 pm »
Jeśli w pierwszym tomie masz dodatkową grafikę, to ja reklamuję mój egzemplarz, bo u mnie nie było!

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 30, 2015, 11:26:15 pm »
z pytaniem - przyszły do mnie dwa tomy hawkera (już jakiś czas temu, ale do tej pory nie miałem czasu ich obejrzeć) które wyglądają tak (tom z jakby niewszytą stroną widoczną od góry to jedynka, tom z krzywą białą kartą to dwójka):

http://imgur.com/a/gtboQ#0


jest powód do reklamacji/zwrotu, czy tak ma być (gdzieś coś było o bonusie w postaci losowych ilustracji dodawanych do dwójki, ale nie chcę rozfoliowywać niepotrzebnie)?

Ja pierniczę, dobrze że ostatnio coraz więcej czasu przebywam w plenerze, albo pracuję - bo czytanie takich idiotycznych postów jest ponad moje siły. Z taką pierdołą wyjeżdżasz na forum??? Serio? Ja się kulturalnie pytam, gdzie jest ukryta kamera? Nowy Wielki Brat na forum gildii?

Czekam jeszcze na jakąś osobę szamana (nie Ciebie Death), która powie coś w stylu...

miałem sen, straszny sen...

a w tym śnie...

dostałem komiks z dziwną kartką...

i go nie kupiłem...

bo ta dziwna kartka...

mnie wystraszyła...

i nie kupiłem...

a teraz żałuję...

@mgnesium - wybacz, ale musiałem to z siebie wyrzucić...

Offline bosssu

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 01, 2015, 06:58:47 am »
Nie wygłupiaj się. Przecież wtedy komiksy straciłyby na wartości!!! Sam se rozfoliowuj. Swoje.
Nie wygłupiajcie się!!!....
JA kupuję komiksy dla oglądania ich zafoliowanych na półce a nie do czytania.
Kupiłem nawet maszynę do pakowania próżniowego wędlin i pakuję je sobie wszystkie  aby ziemska atmosfera ich nie zniszczyła!!! Oczywiście przechowywuję je w lodówce aby zawsze były świeże i wyglądały jak nowe. Zastanawiam się nawet czy nie zrobić w mieszkaniu komory mroźniczej aby być w pełni usatysfakcjonowany z przeglądania mych zbiorów w super foliowym zabezpieczeniu. :lol:
Nie rozumiem też ludzi, którzy kupują niezafoliowane komiksy, których dotykały jakieś ręce.
Brzydzę się kompletnie używanymi komiksami z allegro i te wpierw dezynfekuję i odgrzybiam a dopiero później pakuję w atmosferze ochronnej....i do lodówy.


......poniosła mnie wyobraźnia :badgrin: :badgrin:

Offline Kokosz

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 01, 2015, 09:45:38 am »
z pytaniem - przyszły do mnie dwa tomy hawkera (już jakiś czas temu, ale do tej pory nie miałem czasu ich obejrzeć) które wyglądają tak (tom z jakby niewszytą stroną widoczną od góry to jedynka, tom z krzywą białą kartą to dwójka):
jest powód do reklamacji/zwrotu, czy tak ma być (gdzieś coś było o bonusie w postaci losowych ilustracji dodawanych do dwójki, ale nie chcę rozfoliowywać niepotrzebnie)?

Jeśli masz jakiekolwiek obawy, to rozfoliuj i obejrzyj dokładnie. Sądzę, że to grafika, ale nie przekonasz się póki nie obejrzysz. Jeśli album jest uszkodzony, to nie wyobrażam sobie, żeby Gildia odmówiła reklamacji z powodu rozfoliowania. A nawet gdyby, to wtedy uderzysz wprost do wydawcy.

Jeśli w pierwszym tomie masz dodatkową grafikę, to ja reklamuję mój egzemplarz, bo u mnie nie było!

Nigdzie nie obiecywano grafiki do tomu I - ani pierwszego, ani drugiego nakładu. Jak ktoś dostał, to ma bonus, jak nie to trudno. Reklamacja raczej się nie uda.

Ale jak ktoś chce grafiki, może zamówić od wydawcy zestaw albumów z wszystkimi grafikami. Były na warszawskim festiwalu, ale z tego co widziałem szału nie było - większość kupowała albumy bez grafik...

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 01, 2015, 10:53:48 am »
Przecież żartowałem z tą reklamacja...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 01, 2015, 12:45:28 pm »
Paradoks Żartownisia.

Fakt 1.: Ramirez jest żartownisiem.
Fakt 2.: Ramirez mówi: "Przecież żartowałem, że z tą reklamacją".

Pytanie: Czy powyższe stwierdzenie Ramireza jest żartem, czy wprost przeciwnie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 01, 2015, 02:00:58 pm »
tylko informuję, bo odpowiedzi na moje pytanie szybko zawędrowały w nieciekawe rejony - po otrzymaniu odpowiedzi z bok-u gildii komiksy rozpakowałem i okazało się że strzeliłem dwie grafiki.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 01, 2015, 06:01:31 pm »
O jak miło.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2015, 06:04:59 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 01, 2015, 09:39:07 pm »
po otrzymaniu odpowiedzi z bok-u gildii komiksy rozpakowałem i okazało się że strzeliłem dwie grafiki.

To jedną proszę oddać  :wink:

PS. Ciekawe, ile osób zamówiło w Ongrysie obydwa tomy z kompletem grafik?

Offline Garf

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 27, 2015, 07:13:25 pm »
W ramach nadrabiania zaległości komiksowych zaaplikowałem sobie dwa integrale Bruce'a J. Hawkera. Choć czasami scenariusz miewał pewne dłużyzny, to jednak lektura przyniosła mi sporo przyjemności - poczułem się jak w dzieciństwie, kiedy zaczytywałem się w starych polskich komiksach o odkryciach geograficznych (Magellana okrążenie świata czytałem chyba kilkadziesiąt razy). Bardzo podobny klimat, szczególnie w pierwszej części, a wrażenie to jeszcze wzmogły rewelacyjne dodatki z tłem historycznym. To chyba najlepiej przygotowane pod tym względem albumy, jakie miałem okazję czytać.

Morskie sceny w wykonaniu Vance'a to klasa sama w sobie - aż uderzają detalami, zręcznością warsztatu i dogłębnym przygotowaniem historycznym autora. Ogólnie rzecz biorąc, integral pierwszy przypadł mi do gustu trochę bardziej niż drugi z uwagi na większą liczbę scen morskich, ale oba to przyzwoita lektura. Wielkie dzięki dla Ongrysa!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bosssu

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:33:38 pm »
Również sobie zapodałem 1-kę i 2-kę razem. Niestety musze stwierdzić, że rysownik sobie trochę odpuścił w drugim integralu. Widać wyraźnie mniej dopracowaną kreskę, kadrowanie się trochę zmieniło. Kilkakrotnie pojawiają się praktycznie identyczne kadry jeden za drugim. Miałem nadzieję na więcej marynistycznych opowieści a tu się zrobił "londyński kryminał" rodem z Kuby Rozpruwacza.   Zaczęły mnie również nudzić te bez wyrazu jednakowe wyidealizowane twarze bohaterów ( trochę jak u Hermanna). I-ka zdecydowanie lepsza +4-5 części jeszcze marynistyczne.
Ogółem komiks MUST HAVE!!!
Czekam teraz na Bruno Brazila i Ramiro

Offline kosmoski

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:42:07 am »
Morskie sceny w wykonaniu Vance'a to klasa sama w sobie - aż uderzają detalami, zręcznością warsztatu i dogłębnym przygotowaniem historycznym autora.

I jak dla mnie to główny powód sukcesu tej serii. Fabułę poszczególnych części można co prawda streścić w kilku zdaniach, ale jak już bohater wypływa na morze (niestety, robi to stanowczo zbyt rzadko w drugim integralu) to sceny morskie zapierają dech w piersiach. Są one tak narysowane, że podczas czytania płynie się razem z przewracanymi stronami. Witać ogrom pracy włożony przez Vance'a w przygotowanie merytoryczne do rysowania tych wszelkiego rodzaju statków (we wstępie zresztą zdradzono część tajemnic z jego warsztatu). Po prostu bomba.

Znowu delikatnie podpadł mi Dechateau z niektórymi głupiutkimi rozwiązaniami fabularnymi (2 integral). Zresztą samodzielnie piszący Vance o wiele bardziej mi podpasował, chociaż pisany przez nich wspólnie 3 tom jest naprawdę niezły. Warto też uważać na treści zawarte we wstępie, momentami zdradzają odrobinę za dużo fabuły, najlepiej wstęp zostawić sobie na koniec danego integrala ;).

Offline Garf

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:49:08 am »
Warto też uważać na treści zawarte we wstępie, momentami zdradzają odrobinę za dużo fabuły, najlepiej wstęp zostawić sobie na koniec danego integrala :wink: .

Tak też zrobiłem w obu wypadkach i zgadzam się, że to chyba lepsze wyjście. Jak zobaczyłem te alternatywne wersje albumów z magazynu "Tintin" w dodatkach, to od razu przeskoczyłem do pierwszego albumu, żeby spojlerów uniknąć :smile:

EDIT: Jejku, 1000. post! Nawet nie zauważyłem. Ale mi zleciało!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 12:05:17 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!