trawa

Autor Wątek: Wiliam Vance  (Przeczytany 94154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:23:01 pm »
Mnie aż tak drugi "Bruce J. Hawker" nie zachwycił. Vance nie zawodzi - graficznie mamy ten sam, bardzo dobry poziom co w poprzednim integralu. Niestety scenariusze nie porywają. Ogólnie podobają mi się pomysły na te dwie, dwu albumowe historie, ale nie czuję napięcia w tym wszystkim, postacie jakieś płaskie się wydają, irytują piękne kobiety, które wyskakują znikąd i oczywiście między każdą z nich, a Hawkerem iskrzy. Pomyśleć jak wyglądałby ten komiks, gdyby w fabułę tchnął życie Charlier!

Pierwsza z nich jest kontynuacją tomu pierwszego, a od początku konstrukcja scenariusza przypominała mi Blueberry'ego.

Fakt. Mi też pierwsza historia przypomina trochę "Blueberry'ego", a dokładnie 3 integral. Szkoda, że tu też nie chodziło po prostu o złoto, bo ten cały motyw
Spoiler: pokaż
 z tajemniczą bronią, tytułową "Układanką", niepotrzebny mi się wydaje - co to niby miało być po złożeniu? Miotacz laserów?  :doubt:
. W drugiej bardzo podobał mi się gang Nocni Kaci pałający się porwaniami dla okupu, całkiem przyjemny obrazek kryminalnego półświatka, choć zakończenie trochę rodem z klasycznych animacji "Scooby Doo".

Ale mimo tych zastrzeżeń i tak jestem zadowolony z lektury, zwłaszcza dzięki rysunkom i klimatowi epoki. Mogło być lepiej, gdyby nie Duchateu. Samo wydanie oczywiście ekstraklasa - też czekam na kolejne integrale od Ongrysa. I chwała wydawcy, że po tylu latach mogliśmy poznać całość tej serii!

Offline Death

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 05, 2015, 11:55:49 am »
Mnie aż tak drugi "Bruce J. Hawker" nie zachwycił.
Założę się, że to wina przeczytania niedawno Pasażerów wiatru ze scenariuszem Bourgeona. Duchateau to widać nie Bourgeon, nie Hermann i nie Van Hamme (swoją drogą...ktoś wie dlaczego Robin van Persie pisze się z małej a Jean Van Hamme z dużej? Są małe vany i duże Vany :smile:  Może w Holandii jest inaczej, niż w Belgii). Trochę odczekam po Pasażerach i przeczytam oba integrale Hawkera po jakiejś przerwie.
Rysunki Vance`a to miazga.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 05, 2015, 05:21:52 pm »
Założę się, że to wina przeczytania niedawno Pasażerów wiatru ze scenariuszem Bourgeona.

Pewnie, że po takich "Pasażerach" można nie docenić innego komiksu o podobnej tematyce. Na pewno kiedyś powtórzę oba integrale Hawkera, tym razem na "czysto", bez podniesionej poprzeczki niedawną lekturą arcydzieła Bourgeona, a póki co, ciekaw jestem opinii innych forumowiczów. Dla mnie, brakuje tu dramaturgii i wyrazistych, żywych postaci.  Ale pomysły na przygody Hawkera na morzu i na lądzie z drugiego integrala, pokazują, że z lepszym scenarzystą mogła z tego powstać przygodówka na miarę Jeremiaha, czy Blueberry'ego. Swoją drogą, ciekawie mogłoby być, gdyby reaktywowano serię z Dorisonem i Meyerem...

Offline adam and arluk

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 05, 2015, 06:06:42 pm »
a póki co, ciekaw jestem opinii innych forumowiczów
Proszę bardzo:

Dostałem to czego oczekiwałem. Przygodówkę w mroczno-marynistycznym klimacie, gdzie trup ściele się gęsto, a mężny Bruce ratuje piękne "dziewice" z rąk paskudnych drabów. Tylko tyle i aż tyle, ten komiks to przygoda, nie należy więc oczekiwać arcydzieła z ponadczasowym przesłaniem.
Za to duch lat 80-tych jest bezcenny. Bawiłem się świetnie czytając, choć jak i poprzednicy ciut wyżej oceniam tom 1.


Za to zdumiewa mnie działanie Egmontu dotyczące "Pasażerów..". Komiks, który był dopiero na 15 miejscu w top maja w sklepie gildii, tylko przez chwilę w top 5 Incala  znika z półek sklepowych po niespełna miesiącu. Jak to wytłumaczyć????? Śmiesznie niski nakład???????  Drukarnia nie "wyrobiła" się przed Festiwalem???????
Na nieszczęście planowałem zakup w lipcu :doubt:

Offline Holsten

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 05, 2015, 08:06:53 pm »
Ja jakiś czas temu zamówiłem PASAŻERÓW w sklepie gildii. Paczka czeka na wysyłkę po pojawieniu się Avengers - Świat Avengers.

Offline adam and arluk

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 05, 2015, 11:32:46 pm »
to kupuj teraz, jeszcze widzę że część ma (nieprzeczytane - różne widziałem na forum opinie, ale mają z wysyłką do kiosku za 83zł)
Dzięki, zapomniałem o istnieniu tej księgarni. Zamówione.

mgnesium

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 19, 2015, 05:18:24 pm »
ongrys "raczej" nie przewiduje kolejnego dodruku hawkera - kupować póki jest.

źródło: http://forum.alejakomiksu.com/viewtopic.php?t=8007&p=176798#p176798

mgnesium

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 30, 2015, 03:41:20 pm »
z pytaniem - przyszły do mnie dwa tomy hawkera (już jakiś czas temu, ale do tej pory nie miałem czasu ich obejrzeć) które wyglądają tak (tom z jakby niewszytą stroną widoczną od góry to jedynka, tom z krzywą białą kartą to dwójka):

http://imgur.com/a/gtboQ#0


jest powód do reklamacji/zwrotu, czy tak ma być (gdzieś coś było o bonusie w postaci losowych ilustracji dodawanych do dwójki, ale nie chcę rozfoliowywać niepotrzebnie)?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 03:47:05 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Garf

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 30, 2015, 03:47:33 pm »
Ja wiem z własnego doświadczenia, że przynajmniej do części nakładu drugiego tomu "Bruce'a" Ongrys dodał grafiki Vance'a na oddzielnych kartkach. To może być to. Przyjrzyj się może trochę bliżej, czy faktura  i grubość tej luźnej kartki nie różni się przypadkiem od standardowej.

Co do pierwszego tomu - nie mam pojęcia.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 30, 2015, 04:29:49 pm »
Znaczy nie miałeś czasu rozfoliować, ale miałeś czas zrobić kilka fotek?  :wink: :idea:

mgnesium

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 30, 2015, 04:38:37 pm »
Ja wiem z własnego doświadczenia, że przynajmniej do części nakładu drugiego tomu "Bruce'a" Ongrys dodał grafiki Vance'a na oddzielnych kartkach. To może być to. Przyjrzyj się może trochę bliżej, czy faktura  i grubość tej luźnej kartki nie różni się przypadkiem od standardowej.
bez otwarcia ciężko stwierdzić na 100% (ale wydaje się że to ta ilustracja), więc chyba najpierw skontaktuję się ze sklepem gildii.

Znaczy nie miałeś czasu rozfoliować, ale miałeś czas zrobić kilka fotek?  :wink: :idea:
po odebraniu i otwarciu paczki (jakiś dekadzień wstecz) zrobiłem tylko ogląd w sprawie wgnieceń, zagięć  i zarysowań. komiksy poszły na półkę - dziś miałem je czytać (nigdy niczego nie rozfoliowywuję wcześniej niż przed bezpośrednią lekturą), ale zastanawiam się czy jest sens je otwierać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 04:42:08 pm wysłana przez mgnesium »

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 30, 2015, 07:53:35 pm »
Nie wygłupiaj się. Jak masz jakieś obawy czy komiksy są w porządku, to logicznym wyjściem wydaje się rozfoliowanie ich...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:24:49 pm »
Nie wygłupiaj się. Jak masz jakieś obawy czy komiksy są w porządku, to logicznym wyjściem wydaje się rozfoliowanie ich...
Nie wygłupiaj się. Przecież wtedy komiksy straciłyby na wartości!!! Sam se rozfoliowuj. Swoje.

mgnesium

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:31:58 pm »
raczej chodziło mi o ewentualny problem ze zwrotem - zdaje się że ustawowe 14 dni wygasło, a nie wiem jak mocna jest tolerancja bok-u na ból dupy o w najlepszym wypadku nieistotne (z punktu widzenia kogoś niewtajemniczonego) lub mało znaczące szczegóły (wady). dlatego pytam jak komiksy wyglądają u kogoś innego (szczególnie ta jedynka) - wiadomo że z "pełnowartościowym towarem" są większe szanse na pozytywne rozpatrzenie ewentualnego problemu (przy czym argumentacja z brakiem naruszenia jest istotna tylko dla klienta - zwrócony komiks rozfoliowany, jeśli nie nosi oznak użytowania, zawsze można zgrzać ponownie w polietylenowym rękawie), dlatego nie chcę ryzykować niepotrzebnie nie mając doświadczenia z obsługą sklepu gildii.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 09:08:33 pm wysłana przez mgnesium »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:38:31 pm »
Zupełnie na poważnie, to ja NIGDY nie miałem problemów ze sklepem gildii z powodu rozfoliowania, gdy właściwy komiks był uszkodzony. Ostatnio miałem np. taki przypadek w zw. z Final Incalem. Dlatego spokojnie możesz rozfoliować i jesli rzeczywiście jest tam jakaś "wypadnięta" strona lub inny defekt, to nie bedziesz mial zadnego problemu z przyjęciem reklamacji przez Gildię. Jednakże wydaje mi się, że miałeś farta i "wypadnięta" strona w 1. tomie, to po prostu bonusowa grafika dołożona przez Ongrys do dodruku.