trawa

Autor Wątek: Wiliam Vance  (Przeczytany 93995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 13, 2014, 04:44:46 pm »
Kiedyś czytałem dwie części - jak dla mnie fabuła strasznie rozciągnięta i w sumie niewiele się tam wydarzyło jak na dwa albumy.

Ja odniosłem inne wrażenia, w każdym zeszycie dzieje się sporo. Może powinieneś zrobić drugie podejście?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2014, 05:10:04 pm wysłana przez Itachi »

Offline nexus6

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 13, 2014, 05:08:46 pm »
Niby się dzieje, ale to jakieś pierdoły typu narada kapitanów itd. Nic, bez czego nie obyłaby się fabuła. Na przykład przy czytaniu Neptuna Jong long Silvera, a tam cała część też dzieje się na okręcie, nie miałem wrażenia sztucznego zapychania fabuły.

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 13, 2014, 07:21:59 pm »
Mnie takie pierdoły jak narada kapitanów czy przygotowania do wyprawy nie drażnią, w końcu tak było w rzeczywistości. Wszytko jest na swoim miejscu, tak jak powinno być :wink:

Offline nexus6

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 13, 2014, 07:58:35 pm »
Oczywiście, że takie sceny powinny być, ale w moim odczuciu Vance przeciąga je ciut ponad miare. Inne przykłady  - banalne pożegnie na początku - 3 strony, stawianie żagli chyba też oko. 3 stron (co to poradnik dla początkującego żeglarza?).

Offline bosssu

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:47:30 pm »
Oczywiście, że takie sceny powinny być, ale w moim odczuciu Vance przeciąga je ciut ponad miare. Inne przykłady  - banalne pożegnie na początku - 3 strony, stawianie żagli chyba też oko. 3 stron (co to poradnik dla początkującego żeglarza?).
Jest to komiks marynistyczny w każdym detalu i powstał na fali wielkiej miłości do morza więc trudno się dziwić tak szczegółowemu i rozległemu przedstawieniu tematu. Komiks świetny szczególnie sceny morskie i w deszczu- jak ktoś szuka czegoś innego to polecam Janko Pistolet- Gościnnego- tematyka podobna.

N.N.

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:56:12 pm »
Jest to komiks marynistyczny w każdym detalu i powstał na fali wielkiej miłości do morza więc trudno się dziwić tak szczegółowemu i rozległemu przedstawieniu tematu. Komiks świetny szczególnie sceny morskie i w deszczu- jak ktoś szuka czegoś innego to polecam Janko Pistolet- Gościnnego- tematyka podobna.
Przychylam posta.

Offline Garf

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:58:18 pm »
Co do komiksu rozbawiło mnie, a raczej zmartwiły te wstawki anglojęzyczne.

Możesz sprecyzować? Nie czytałem "Bruce'a", ale co jest nie tak z wstawkami po angielsku w opowieści o kapitanie angielskiej floty?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:33:59 pm »
W Blueberry też tak jest, że pojawiają się angielskie wstawki.
Co do Incala, to samo sprzedawanie komiksów po wyższej cenie mnie nie razi, ale fakt, iż zrobili tak jak napisał Nefaryta, że już niby nie mają, a teraz sprzedają, jest już mocno niepokojący.

Ale tak po prawdzie, to niedawno Ongrys napisał na Facebooku, że ostatnie egzemplarze komiksu idą do Fankomiksu, Centrum Komiksu i Incala. Pewnie było tak, że faktycznie jakiś czas nie było. Więc to wcale nie musiało być specjalnie, tylko faktycznie myśleli, że już nie będzie.

Inna sprawa, że Ongrys im wysłał paczkę z ostatnimi komiksami, a oni pyk - nie do sklepu, tylko na spekulacje.  :smile:  To już mógł Leszek Kaczanowski sam to sprzedawać na Allegro i zarobione pieniądze przeznaczyć na wydawnictwo, a nie wysyłać niby do sklepu, a tak faktycznie to na spekulacje te egzemplarze poszły. Wolny rynek.  :cool:

Offline Ty_draniu

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:16:24 pm »
Na facebooku Ongrysa, na pytanie o dodruk padła taka odpowiedź:
"Za to dodruk - tak. Myslę, że będzie to nie później niz w chwili premiery drugiego tomu. Może wcześniej..."
Jak ktoś ma za  dużo pieniędzy niech sobie kupuje po 199.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline bosssu

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 22, 2014, 06:49:12 am »
Premiera komiksu była zapowiadana od miesięcy. Komiks jako wydanie kolekcjonerskie był w ograniczonym nakładzie o czym każdy wiedział. Można go było swobodnie kupić m.in w Incalu, Gildzie, Allegro. Dla tych co się nie załapali bądź mieli takie preferencje jest wydanie zeszytowe. Nie ma co płakać bo przynajmniej Ongrys ma możliwość i chęci dodruku, czego moim zdaniem nie powinni robić, bo wtedy spadnie im sprzedaż zeszytówek i wydawnictwo może stracić na nich kosztem większej sprzedaży integrala. Nie wiem jak to wygląda pod względem prawnym czy etycznym ale jako księgarnia Incal powinien chyba sprzedawać komiksy max. po cenie okładkowej a nie wystawiać na licytację.

Offline Ongrys

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:07:02 am »
Dla tych co się nie załapali bądź mieli takie preferencje jest wydanie zeszytowe. Nie ma co płakać bo przynajmniej Ongrys ma możliwość i chęci dodruku, czego moim zdaniem nie powinni robić, bo wtedy spadnie im sprzedaż zeszytówek i wydawnictwo może stracić na nich kosztem większej sprzedaży integrala.

Wersja miękkookładkowa jest kierowane do zupełnie innych odbiorców - osób, które nie wydadzą naraz 100 zł na komiks, jaki by on nie był. Osobom, które nie zdążyły zaopatrzyć się w wydanie zbiorcze proponuję spokojnie poczekać na dodruk, zamiast kupować poszczególne albumy.

Nie wiem jak to wygląda pod względem prawnym czy etycznym ale jako księgarnia Incal powinien chyba sprzedawać komiksy max. po cenie okładkowej a nie wystawiać na licytację.

Jeśli cena wywoławcza jest ceną podaną na okładce, a są chętni, którzy w drodze licytacji oferują więcej, to ja nie widzę tu problemu. Nie ma powodu aby im tego zabraniać. Jeśli ktoś uznaje to za spekulację i działanie nieetyczne - może po prostu nie brać udziału w licytacji bądź też zalicytować tylko cenę okładkową.


Inna sprawa, że Ongrys im wysłał paczkę z ostatnimi komiksami, a oni pyk - nie do sklepu, tylko na spekulacje.  :smile:  To już mógł Leszek Kaczanowski sam to sprzedawać na Allegro i zarobione pieniądze przeznaczyć na wydawnictwo, a nie wysyłać niby do sklepu, a tak faktycznie to na spekulacje te egzemplarze poszły. Wolny rynek.  :cool:

Wtedy pewnie wydawnictwo zostałoby nazwane spekulantem. Choć czasem wystawiam wyprzedane tytuły na Allegro - zazwyczaj są to jakieś zwroty lub egzemplarze odnalezione np. w kartonie przywiezionym z Festiwalu, który leżał sobie parę miesięcy nie rozpakowany...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 07:13:27 am wysłana przez Ongrys »

Offline nexus6

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:29:52 am »
A mnie interesuje jak idzie sprzedaż Hawkera w oddzielnych albumach. Mnie akurat interesuje takie wydanie, ale coś mi się zdaje, że chyba nie będzie pociągnięte do końca (ze względu na nasycenie rynku integralami).

Offline Ongrys

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 22, 2014, 08:03:46 am »
A mnie interesuje jak idzie sprzedaż Hawkera w oddzielnych albumach. Mnie akurat interesuje takie wydanie, ale coś mi się zdaje, że chyba nie będzie pociągnięte do końca (ze względu na nasycenie rynku integralami).

Będzie pociągnięte do końca.

A jak idzie? No, wiadomo, że sklepach komiksowych (Incal, CK) nikt nie kupuje pojedynczych albumów, tylko wszyscy integrale. A w hurtowniach książek (zaopatrujących merlina, bonito, arosy i inne) sprzedaż zawsze jest rozciągnięta - nie ma uderzenia w pierwszym miesiącu, jak w sklepach komiksowych. Tak więc jakiekolwiek sensowne podsumowanie można by zrobić po 3-4 miesiącach sprzedaży...

Offline Death

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:36:44 am »
A kiedy będzie drugi integral, naprawdę dopiero za rok?

Offline Ongrys

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:48:54 am »
A kiedy będzie drugi integral, naprawdę dopiero za rok?

Na przetłumaczenie potrzebujemy ok. 4 miesiecy (4 albumy + dodatki). Na skład i redakcję ostatniej przetłumaczonej części oraz akceptację licencjodawcy - ok. miesiąca po skończeniu tłumaczenia. Na druk kolejny. Czyli gdyby dziś zacząć nad nim pracować, byłby w styczniu/lutym.

Poza tym druga połowa roku w Ongrysie zapowiada się baaaardzo intensywnie - Saga Valty idzie w miare zgodnie z planem, ale Filutek czy Tajfun mają opóźnienia, a bardzo chcę je przygotować na Łódź. No i jeszcze zapowiadana na facebooku niespodzianka. Nie mam jak przyspieszyć prac nad Hawkerem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 09:54:55 am wysłana przez Ongrys »