trawa

Autor Wątek: Wiliam Vance  (Przeczytany 93923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 04, 2014, 02:40:49 pm »

A tu mała ciekawostka, bo właśnie dostałem polskie wydanie Bruce-a.



hosting



Ale cena też jest odpowiednio zróżnicowana - niemieckie wydanie kosztuje 35 euro.
O boshe - zagramaniczne wydanie było sprzedawane z ubitym rogiem!
;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 04, 2014, 02:47:01 pm »

A tu mała ciekawostka, bo właśnie dostałem polskie wydanie Bruce-a.
Ale cena też jest odpowiednio zróżnicowana - niemieckie wydanie kosztuje 35 euro.


Ale duży format, pewnie coś jak Stacja 16? Szkoda, że w miękkiej.

Offline Thorgal24

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 04, 2014, 04:53:52 pm »

Ej, nie kpij, no spadło mi to i róg obity ;-)

Ten niemiecki integral jest oczywiście w twardej okładce.

Offline kenji

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 04, 2014, 05:35:41 pm »
A w błysku czy macie??( ta niemiecka wersja?)


Moim zdaniem mat rzeczywiście jest bardziej estetyczny i elegancki , ale chyba mniej praktyczny- bardziej widać wszystkie zabrudzenia i zarysowania


Jest taki nowy rodzaj powleczenia -nazywa sie soft mat i to może bęc ciekawe rozwiazanie, tylko niestety jest drogie....




W sklepie gildiia- towar juz niedostępny... Ciekawe czy jest SZANSA , że pojawi sie znów jako dostępny - Misiokles, tym razem postaralem sie dobrze użyć słowa szansa:)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2014, 06:06:27 pm wysłana przez kenji »

Offline Thorgal24

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 05, 2014, 05:10:02 am »


W macie, w macie i okładka jest w dotyku inna niż te polskie wydanie.

Z tym, ze przy okazji jakby kolory jakby bardziej stonowane ale tu nie wiem czy to wina tego powleczenia czy po prostu ustawień kolorystycznych wybranych przez wydawcę (ewentualnie drukarnię).

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 05, 2014, 12:47:36 pm »
Informacja prosto z Gildii odnośnie Hawkera. Po niedzieli będzie wiadomo, czy komiks będzie dostępny, aktualnie księgarnia czeka na potwierdzenie od wydawcy. Trzymamy kciuki :wink:

Offline Holsten

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 20, 2014, 05:13:35 pm »
Nabyłem wydanie zbiorcze w dniu dzisiejszym. Całość prezentuje się bardzo dobrze. Dodatki stoją na wysokim poziomie. Marzy mi się polskie wydanie innego dzieła z rysunkami Vance "Bruno Brazil".

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 20, 2014, 05:17:32 pm »
Ja jeszcze muszę kilka tygodni poczekać na moje zamówienie i mojego Hawkera :wink:
Zawsze starałem się mieć najważniejsze nowości jak najprędzej, ale tym razem jest inaczej. Nowa sytuacja...

Offline Shinue

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 06, 2014, 12:17:39 pm »
z fb

Cytuj
pytanie: Czy jest szansa na dodruk [inegrala Bruce J. Hawker: wydanie zbiorcze - tom 1] i szerszą dystrybucję?

Wydawnictwo Ongrys: Na szerszą dystrybucje - nie. Po pierwsze sądzę, że nie jest potrzebna - kto chce kupić ten znajdzie, kto nie wie o takim wydaniu, raczej i tak nie wyda stówki. Po drugie - szersza dystrybucja oznacza większą marżę. Obecna cena jest dzielona mniej więcej 70 zł dla wydawcy, 30 dla sklepu, z tych 30 też często jeszcze sklepy dają rabat. Gdyby album miał trafić do szerszej dystrybucji, proporcje cen musiałyby wyglądać 70 zł wydawca, 70 zł dystrybucja, co jak łatwo policzyć spowodowałoby wzrost ceny okładkowej do 140 zł. Za to dodruk - tak. Myslę, że będzie to nie później niz w chwili premiery drugiego tomu. Może wcześniej...

nota bene można pokusić się o przypuszczenie, że dyskonty kupują komiksy za 50% ceny okładkowej

Offline turucorp

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 06, 2014, 06:00:09 pm »
nota bene można pokusić się o przypuszczenie, że dyskonty kupują komiksy za 50% ceny okładkowej
"pokusić się o przypuszczenie"? meh, dobre  :roll:

Offline Motyl

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 06, 2014, 07:22:49 pm »
z fb

nota bene można pokusić się o przypuszczenie, że dyskonty kupują komiksy za 50% ceny okładkowej

To nie przypuszczenie tylko rzeczywistość, a można domniemywać, że są dyskonty nabywające towar za 45% ceny okładkowej.

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 12, 2014, 06:12:03 pm »
Integral prezentuje się pięknie, dodatki są ok - ale bez rewelacji. Na półce wygląda elegancko, twarda oprawa zrobiła swoje. Cudo!
Sam komiks jest taki, jaki powinien być. Świetny malarski warsztat mocno procentuje, ilustracje są klimatyczne i dobrze odwzorowane. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Offline Death

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 12, 2014, 08:13:15 pm »
dodatki są ok - ale bez rewelacji.
Jak to bez rewelacji? A co byś tam chciał, figurkę Bruce`a? :)

Przeczytałeś już? Fajne? Bo o treści nic nie skrobnąłeś... Ja przeczytam jak tylko skończy się piłkarskie szaleństwo.

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 12, 2014, 08:22:14 pm »
Jak to bez rewelacji? A co byś tam chciał, figurkę Bruce`a? :smile:

Zabrakło mi tych wszystkich szkiców, o których była mowa, tj. miejsc które odwiedził Vance. Dodał bym jeszcze do tego jakieś wstawki historyczne, a tak mamy sam zalążek. Jak napisałem w zacytowanym przez Ciebie fragmencie, dodatki są ok. To nie była krytyka.

Przeczytałeś już? Fajne? Bo o treści nic nie skrobnąłeś... Ja przeczytam jak tylko skończy się piłkarskie szaleństwo.

Historia świetna, każdy kolejny zeszyt jest lepszy od poprzedniego. Nie ma się do czego przyczepić. Po kilku stronach trzeciej części, naprawdę współczułem głównemu bohaterowi. Jeśli chodzi o wątek z narzeczoną Hawkera, to identyczny pojawił się w Monsterze. Od razu mi się skojarzyło.
Statki, morze, sztorm, postacie, ulice są pięknie namalowane. Historia jest spójna, intrygująca i po prostu ciekawa.
Czego chcieć więcej?

No może jak najszybszego wydania drugiego tomu :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2014, 08:25:54 pm wysłana przez Itachi »

Offline nexus6

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 12, 2014, 09:56:35 pm »
Kiedyś czytałem dwie części - jak dla mnie fabuła strasznie rozciągnięta i w sumie niewiele się tam wydarzyło jak na dwa albumy.

 

anything