trawa

Autor Wątek: Wiliam Vance  (Przeczytany 92847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Wiliam Vance
« dnia: Maj 30, 2014, 09:00:18 pm »
Pozwolę sobie założyć wątek dla tej serii.

Czytaliście już pierwszy integral? Mimo, że Vance okazał się być gorszym scenarzystą, niż rysownikiem, a jego znakomita kreska znana z pierwszych tomów XIII, dopiero się tutaj kształtowała, to i tak jestem bardzo zadowolony. Pierwsze trzy tomy niosą ze sobą sporo wydarzeń, poznajemy głównego bohatera, jego początki zawiłej kariery w Królewskiej Marynarce Wojennej, realia XIX-wiecznego życia na morzu, sztormy, bitwy morskie, werbowanie załogi okrętu - jeśli komuś podobał się Pan i władca: Na krańcu świata Petera Weira, to tym bardziej powinien sięgnąć po Hawkera. No i samo wydanie pierwsza klasa - dodatki w postaci inspiracji Vance'a, próbki pierwszej wersji serii z czasów publikowania w magazynie Tintin, fascynujący materiał. Duże brawa dla Wydawnictwa Ongrys!

Oczywiście nie mogę się doczekać drugiego integrala, od czwartego tomu scenariuszami zajął się Duchateu, autor Yansa, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline vision2001

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2014, 09:20:09 pm »
Dzisiaj właśnie przeczytałem dodatki z początku albumu, album #1 i dodatek po albumie #1.
Na chwilę obecną mniej więcej mam podobne wrażenie jak Ty (odnośnie samego komiksu) - świetne rysunki, słabszy scenariusz. Ale nie mówię jeszcze "hop!" :)
Same dodatki są rewelacyjne - można zarówno poznać historię powstawania samego komiksu jak i pokazują one "bazę" historyczną, na podstawie której powstała sama historia.
Ciekawostką są usunięte plansze z wydania albumowego (finalnie zmienione przez autora). Ale chwała Vance'owi za to, że zdecydował się na taki zabieg.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2014, 09:28:21 pm »
Pierwsze trzy tomy niosą ze sobą sporo wydarzeń, poznajemy głównego bohatera, jego początki zawiłej kariery w Królewskiej Marynarce Wojennej, realia XIX-wiecznego życia na morzu, sztormy, bitwy morskie, werbowanie załogi okrętu - jeśli komuś podobał się Pan i władca: Na krańcu świata Petera Weira, to tym bardziej powinien sięgnąć po Hawkera. No i samo wydanie pierwsza klasa - dodatki w postaci inspiracji Vance'a, próbki pierwszej wersji serii z czasów publikowania w magazynie Tintin, fascynujący materiał. Duże brawa dla Wydawnictwa Ongrys!
Dla mnie dość oczywistym punktem odniesienia dla "Hawkera" jest cykl powieści Forestera o Horatio Hornblowerze - popularny w czasie, gdy komiks powstawał i dostępny w języku polskim. Jest też serial telewizyjny na podstawie tych powieści, ale go nie widziałem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2014, 09:34:44 pm »
Dla mnie dość oczywistym punktem odniesienia dla "Hawkera" jest cykl powieści Forestera o Horatio Hornblowerze

Dzięki. Widzę na allegro sporo tego jest. Wezmę jedną na spróbowanie.

Offline melee

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2014, 01:17:13 am »
Hornblower jest zdecydowanie OK (poza momentami gdy za bardzo próbuje zostawić morze i np. wprowadzić wątki dworsko-romansowe). Próbowałem później kilka innych serii marynistycznnych, ale od nich się już odbiłem.

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2014, 04:54:10 pm »
Delikatnie spanikowałem i zamówiłem Hawkera w Gildii. Dołożyłem do tego dwa tomy WKKM i kilka mang w celu osiągnięcia kwoty 200 zł. Szkoda tylko, że poczekam sobie ponad miesiąc na komiksy, ale przynajmniej mam pewność, że nakład się nie wyczerpie w czasie mojego niezdecydowania;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2014, 06:38:09 pm »
Dołożyłem do tego dwa tomy WKKM i kilka mang w celu osiągnięcia kwoty 200 zł.

No jak to? W miesiącu tak obfitym jak maj, nie masz czego dorzucić do zamówienia? Parker, Catwoman, Durango 2, Seth, Stacja 16, Za Impierum 3 i wiele innych zacnych tytułów - przecież w tym miesiącu mieliśmy istne komiksowe szaleństwo!

Offline pokia

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2014, 06:52:34 pm »
Ja dorzuciłem Szkicownik Portugalski i Rorka, więc pewnie jeszcze poczekam. Może to nie ten wątek, ale mam nadzieję, że Sideca ma faktycznie kłopoty z drukiem, a nie jest to coś poważniejszego. W tym miesiąc właśnie kupiłem wszystkie wydane Koziorożce. To by była katastrofa, gdyby nagle wypadli z rynku - szczególnie, że nic tego nie zapowiadało.

Offline vision2001

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2014, 07:01:18 pm »
Hawker przeczytany.
Graficznie to oczywiście znany nam wszystkim Vance - porządna kreska, po jego kresce bez problemu rozpoznasz rysy twarzy konkretnych bohaterów.
Scenariuszowo (co mnie cieszy) jak dla mnie po średnim tomie pierwszy idą kolejne, których fabuła zwyżkuje i ciągnie człowieka do przerzucania historii na kolejną kartkę i... teraz czekam tylko na drugi integral :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2014, 07:02:31 pm »
No jak to? W miesiącu tak obfitym jak maj, nie masz czego dorzucić do zamówienia? Parker, Catwoman, Durango 2, Seth, Stacja 16, Za Impierum 3 i wiele innych zacnych tytułów - przecież w tym miesiącu mieliśmy istne komiksowe szaleństwo!

No tak, ale komiksy to nie jest moja jedyna pasja w życiu. Inne nowości mam zamiar zakupić w proficie. Gildia oferuje natomiast mangi w dobrej cenie, więc postawiłem na nie. Brakowało mi jednak pewnej kwoty, więc dobrałem WKKM. Trzeba patrzeć długofalowo, bo inaczej nie kupię wszystkiego, co mnie interesuje :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2014, 07:20:23 pm »
Inne nowości mam zamiar zakupić w proficie.

Ok, rozumiem.

Offline kenji

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2014, 02:40:35 pm »
Delikatnie spanikowałem i zamówiłem Hawkera w Gildii. Dołożyłem do tego dwa tomy WKKM i kilka mang w celu osiągnięcia kwoty 200 zł. Szkoda tylko, że poczekam sobie ponad miesiąc na komiksy, ale przynajmniej mam pewność, że nakład się nie wyczerpie w czasie mojego niezdecydowania;)


jak rozumieć tą "panikę" - czy to znaczy , że jest szansa , że tytuł za niedługo będzie niedostępny??

Offline starcek

Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2014, 02:52:03 pm »

jak rozumieć tą "panikę" - czy to znaczy , że jest szansa , że tytuł za niedługo będzie niedostępny??
Nie panikować - już przed wydaniem intergrala Ongrys się odgrażał, że zrobi dodruk jeśli szybko pierwszy nakład się rozejdzie.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2014, 02:55:53 pm »
Nie panikować - już przed wydaniem intergrala Ongrys się odgrażał, że zrobi dodruk jeśli szybko pierwszy nakład się rozejdzie.  :cool:
ja tam spanikowałem i wcale nie żałuję!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2014, 03:12:34 pm »
przed wydaniem intergrala Ongrys się odgrażał, że zrobi dodruk jeśli szybko pierwszy nakład się rozejdzie.  :cool:

Jeśli wyprzeda się na Festiwalu.

Jeśli cały nakład Hawkera wyprzeda się na Festiwalu, to w te pędy lecę robić dodruk.

A na Festiwalu podobno poszła połowa nakładu, więc chyba też dobrze. Choć mam wrażenie, że lepiej gdyby Ongrys wydał integral Hawkera w nieco wyższym nakładzie, a odpuścił sobie wydawanie w pojedynczych albumach.