trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1333170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5370 dnia: Styczeń 17, 2019, 10:37:05 am »
1 tom w lutym, drugi pewnie kwiecien/maj

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5371 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:19:09 am »
1 tom w lutym, drugi pewnie kwiecien/maj
Wielkie dzięki, jak tylko będzie dostępny preorder na gildii zamawiam.

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5372 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:35:02 am »
Jestem zainteresowany tytułem, jeszcze nie wiem, czy limitki będę brał. Nie wiem, czy o tym pisałem, ale przydała by się jakaś opcja, że można zamówić 1 i 2 tom wersje limitowane. Jeżeli brałbym 1, to chciałbym też 2, a nie chciałbym po zakupie 1 bawić się w polowania, czy później szukać licytacji na allegro, bo ktoś zwietrzy interes i będzie kilka złociszy chciał zarobić.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5373 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:04:01 pm »
rozmawialismy na ten temat ze sklepem gildia i nie jest to tak proste logistyczne

limitki maja obecnie naklad 200 sztuk i wlasciwie nie ma problemu z ich kupnem

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5374 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:10:35 pm »
To tylko luźny pomysł do przemyślenia i tak wszystko rozbije się o zainteresowanie. A może pomyśleć o opcji, że tylko i wyłącznie w sklepie wydawnictwa będzie taka opcja, że będzie można zaklepać 1 i 2 powiedzmy, że np. 20 takich pakietów z przedpłata. Warto nad tym się zastanowić, póki jest czas.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5375 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:04:19 pm »
To tylko luźny pomysł do przemyślenia i tak wszystko rozbije się o zainteresowanie. A może pomyśleć o opcji, że tylko i wyłącznie w sklepie wydawnictwa będzie taka opcja, że będzie można zaklepać 1 i 2 powiedzmy, że np. 20 takich pakietów z przedpłata. Warto nad tym się zastanowić, póki jest czas.


my nie sprzedajemy wersji limitowanej - umowilismy sie z gildia, ze tylko ona ma to w ofercie

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5376 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:19:20 pm »
Spokojnie, Solo limitka była kilka dni na Gildii. Można było swobodnie zamówić. A to najlepszy przykład z uwagi na popularność tego komiksu.

Jest jakaś szansa na przyjazd Oscara Martina do Polski w tym roku albo w niedalekiej przyszłości (2-3 lata)?

Offline chch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5377 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:02:56 pm »
Czy Studio dalej planuje wydać komiks "Monster" Alana Moorea w przyszłości (jeszcze nie określonej, a może już tak...)?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline janjedlikowski

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5378 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:30:59 pm »
Dziś skończyłem czytać najnowszego SOLO i niestety, ale czuję jakiś niedosyt. Oczywiście rysunki są fajne, choć widać, że autor szczególnie lubi rysować pełnostronicowe ilustracje - te na końcu albumu są świetne. Niestety sama historia jakoś mnie nie ujęła. Spodziewałem się raczej krwawej jatki, która miejsca oczywiście jest, ale w większości są to jakieś wewnętrzne rozterki bohatera. Dodatkowo nie wiem czy to kwestia oryginału, czy tłumacza, ale słabo mi się to jakoś czytało, w sensie czasami musiałem dwa razy przeczytać dymek żeby zrozumieć o co im chodzi. No i widać, że sam autor pod koniec już chyba nie miał z bardzo pomysłu jak poprowadzić historię stosując tanie skróty fabularne. Niemniej jednak pozycja ciekawa, choć miejscami zamiast tych dłużyzn przydałaby się porządna jatka :)

Offline bowie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5379 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:11:03 pm »
rozmawialismy na ten temat ze sklepem gildia i nie jest to tak proste logistyczne


Najlepsze rozwiązanie, to sprzedaż przez Gildię obydwu tomów na raz w pakiecie. Koszt dwukrotnej wysyłki niech sobie odbiorą w wyższej cenie, np. koszt pojedynczych tomów to 80zł, wysyłka każdego z nich oddzielnie 15zł, czyli koszt całkowity to (80+15)*2=190. W systemie wystawiają pakiet za 175, a za automatu doliczone jest 15 zł za wysyłkę.
Co do wyboru limitka vs. regular, to mam potężną zagwozdkę, bo obydwie wersje mi się szalenie podobają...

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5380 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:31:29 pm »

Najlepsze rozwiązanie, to sprzedaż przez Gildię obydwu tomów na raz w pakiecie. Koszt dwukrotnej wysyłki niech sobie odbiorą w wyższej cenie, np. koszt pojedynczych tomów to 80zł, wysyłka każdego z nich oddzielnie 15zł, czyli koszt całkowity to (80+15)*2=190. W systemie wystawiają pakiet za 175, a za automatu doliczone jest 15 zł za wysyłkę.
Co do wyboru limitka vs. regular, to mam potężną zagwozdkę, bo obydwie wersje mi się szalenie podobają...
Pomysł dla niektórych chybiony. Ja zawsze zamawiam tyle, że mam przesyłkę za darmo (podobnie jak wiele innych osób) lub odbieram osobiście. Argument doliczania kosztów przesyłki raz jest dla mnie żaden. Jedyne, co ma znaczenie, to pewność kupienia obu tomów limitki.  Chociaż odkąd SL zrobiło z limitki obfity wariant (200 szt.), to jak napisał Itachi, tak długo to się przewala na Gildii, że każdy zainteresowany to kupi.


Offline bowie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5381 dnia: Styczeń 18, 2019, 05:27:31 am »
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby był i pakiet, i osobno. Zakładając, że przy zamówieniu pakietu zainteresowani dołożą inne komisy do darmowej przesyłki, to dodatkowym kosztem nie do odzyskania będze jedynie druga przesyłka. I tak taniej niż późniejsze przepłacanie na allegro, bo nie dość ze drożej,  to również z przesyłką.

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5382 dnia: Styczeń 18, 2019, 07:50:54 am »
limitki maja obecnie naklad 200 sztuk i wlasciwie nie ma problemu z ich kupnem
to jeszcze proszę wskazać gdzie?

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5383 dnia: Styczeń 18, 2019, 08:42:45 am »
Fakt jest taki, że limitki bardzo szybko schodzą. Ja na limitki Strażnicy  Masery patrze jako całość, a trzy miesięczny odstęp między nimi to sporo czasu - niby dla spekulantów to idealna sytuacja, choć wątpię, by do tej pory jakoś szalenie się na tym dorobili. Może sporo się wydarzyć, a może nic się nie wydarzyć w tym czasie...ja wolę dmuchać na zimne, więc jeżeli byłbym zainteresowany limitkami, to tylko w pakiecie.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5384 dnia: Styczeń 18, 2019, 08:54:05 am »
Wydaje mu się, że Gildia mogłaby wprowadzić do przedsprzedaży dwa tomy jednocześnie.


Tylko nie mam dobrego pomysłu na rozwiązanie tego technicznie, bo koszyk jest jeden, a mało kto będzie chciał czekać na wysyłkę kilka miesięcy. To z jednej strony, a z drugiej, kto będzie chciał płacić z góry za dwa tomy.


Może  dobrym rozwiązaniem byłaby rezerwacja drugiego tomu.

 

anything