trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5340 dnia: Styczeń 08, 2019, 03:11:43 pm »

Tylko zaznacz, że to prace korektorskie i jak wiele osób nad tym pracuje.
Wujek Staszek, mistrz ciętej riposty. Tu raczej prace redaktorskie są potrzebne, do korekty specjalnych zastrzeżeń nie mam.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kas1

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5341 dnia: Styczeń 08, 2019, 05:45:04 pm »
Ten palcowstręd musi być bardzo uciążliwy, szczególnie że dotyczy własnych  :badgrin:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5342 dnia: Styczeń 08, 2019, 07:09:39 pm »
Wujek Staszek, mistrz ciętej riposty. Tu raczej prace redaktorskie są potrzebne, do korekty specjalnych zastrzeżeń nie mam.


parsom ale to nie byl zart :) pokia wie co pisze :)

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5343 dnia: Styczeń 08, 2019, 09:29:14 pm »

Pominę już większość kwiatków, ale to po prostu moje oczy zraniło:

Mi to nie pomogło.

Na początku zdania zawsze zaimek długi, czyli MNIE. Naprawdę nie podawajcie w stopce redaktora i korektora, bo ich nie zatrudniacie - u was jacyś przypadkowi ludzie się tym zajmują, choć pojęcia nie mają. To jest dla mnie niezrozumiałe - trzy osoby (bo jeszcze tłumacz), a byk w stylu hmóra albo bochater.





Przesadzasz. Mi to nie przeszkadza. Zupełnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5344 dnia: Styczeń 08, 2019, 09:46:56 pm »

Przesadzasz. Mi to nie przeszkadza. Zupełnie.

Mi też nie. "Mnie" na początku brzmiało i brzmi wiejsko, nawet jeśli jest poprawne ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5345 dnia: Styczeń 08, 2019, 09:48:24 pm »
nie, nie to jest jednak blad jezykowy i nie powinien byc w komiksie
absolutnie bijemy sie w piers

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5346 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:15:46 pm »
Może i wam nie przeszkadza, ale:
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mnie-czy-mi;11443.html
A jak komuś brzmi to wiejsko, to może mieć pretensje głównie do ludzi ze swojego otoczenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 12:23:40 am wysłana przez parsom »
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5347 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:42:32 pm »
jak komuś brzmi to wiejsko, to może mieć pretensje głównie do ludzi ze swojego otoczenia.
Odnotuj sobie lajka :D
seczytam.blogspot.com

Offline jeanvanhamme

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5348 dnia: Styczeń 09, 2019, 02:36:33 pm »
Odnotuj sobie lajka :biggrin:
To już dwa.
@studio_lain, więcej motywacji pod adresem korekty, być może partycypacja pieniężna w popełnianych błędach. To naprawdę źle wpływa na czytelnika, wydaje mu się, że czyta coś gorszego jakościowo, niesprawdzonego, kiedy natrafia się na tak oczywisty błąd.
Ja wiem, że wy wiecie, że jest z tym problem, ale trzeba coś zmienić, bo szkoda byłoby marnować tak dobre tytuły.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5349 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:02:10 pm »
Czytam sobie najnowszy tom Slaine`a (czyli Zabójca czasu) i strasznie dziwna jest ta druga opowieść. Aż musiałem na chwilę przerwać. Album składa się z dwóch historii i pierwszą uważam za bardzo dobrą. Wioska, hodowanie smoków, fajna narracja (takich komiksów z długimi, barwnymi opisami już dzisiaj nie robią) i sporo fajnych pomysłów. Dowiedziałem się jak hodować smoki, skąd się wzięły i nawet jak wytwarza się ten ich wewnętrzny ogień (gdzieś w przełyku pocierają się o siebie dwie kości w kształcie penisów - serio, serio  :wink: ). Wszystko tak fajnie napisane, że aż chce się czytać. Bardzo podobał mi się pomysł, że widzą plamy cieplne, a nie normalnie, a latają najpierw same tworząc ciepłe powietrze zionąc ogniem i wykorzystując tak nagrzane prądy, żeby latać. Celtowie, jakaś wioska, krasnal, piękna rudowłosa niewiasta, smoki, fantasy - no tak wyobrażam sobie Slaine`a. Natomiast tytułowa opowieść jak na razie wydaje mi się nieco przekombinowana. Atlantyda, Slaine strzela z pistoletu z QA, podróże w czasie, jakieś kosmiczne rasy i planety, no chyba ktoś tu przed napisaniem scenariusza czytał Thorgala. :wink: Najlepszy jest Slaine naukowiec. Ukko pyta go czy ogarnia ten pistolet, a ten mu z wykładem o energii geotermalnej wykorzystywanej w tej broni. Nie taki bezmyślny ten nasz barbarzyńca. No nawet fajne, ale dziwne.  :smile:

Offline Bartek Gawron

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5350 dnia: Styczeń 12, 2019, 07:26:15 pm »
(...) Najlepszy jest Slaine naukowiec. Ukko pyta go czy ogarnia ten pistolet, a ten mu z wykładem o energii geotermalnej wykorzystywanej w tej broni. Nie taki bezmyślny ten nasz barbarzyńca. No nawet fajne, ale dziwne.  :smile:
Mnie to nie dziwi, bo Slaine jest przecież poświęcony Danu - Ziemskiej Bogini, wiec takie pojęcia jak energia geotermalna wchodzą w zakres wyznawanej przez niego teologii.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5351 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:37:11 pm »
takie tam ;)






Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5352 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:40:41 pm »
Wizualizacja bardzo zachecająca!

Offline sum41

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5353 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:46:45 pm »
To jest to z ta bohaterka ala Julie Strain bo czekam?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5354 dnia: Styczeń 14, 2019, 10:30:46 pm »
Kurła aż szybko wszedłem na Gildię bo myślałem, że ominęło mnie kupno :badgrin: