Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1313739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5235 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:13:38 pm »
5. mamy do czynienia ze światem wymyślonym, nie jest to komiks historyczny; w który to świat autor wprowadza ogrom nazw własnych, swobodnie (żeby nie powiedzieć po grafomańsku wręcz) operuje pojęciami...
W świecie wymyślonym bazującym na naszym rzeczywistym, taka uwaga bez zbytniego "czepialstwa"...

4. dlaczego pozornie? gdyż w kontynuacji sceny jest: "wyciągnij ją... i zabij", a zatem tu już lepiej, aby pojawiła się nazwa nieco bardziej precyzyjna;
wtedy wystarczyłoby zamienić zaimek osobowy na"wyciągnij go" w przypadku miecza jak przedstawiają ilustracje (tak wiem ma być zaznaczone że broń biała)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 01:31:22 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5236 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:26:00 pm »
Kurcze. Nie wiem czy wam zazdrościć czy współczuć.


W opcji pierwszej - widzicie takie szczegóły, co świadczy o spostrzegawczości i koncentracji podczas lektury.


Opcja druga - widzicie takie błędy i bardzo psuje to lekturę. Do tego stopnia, że zmusza co poniektórych to opisywania tego publicznie.


A może mamy tutaj polonistów i szermierzy. A jak wiadomo, znaczenia zawodowe dotykają każdego.


Ps. Mnie w sumie też rzucają się w oczy różne błędy jak czytam komiksy. Kwestie technicze - czyli zboczenie zawodowe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 01:53:27 pm wysłana przez pokia »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5237 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:30:55 pm »
mysle, ze midar zna sie po prostu na broni bialej - hobby? - i wylapuje niuanse, dla laika jak ja zupelnie nieczytelne - takze uwaga jak najbardziej sluszna

Offline Molech

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5238 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:32:08 pm »
Pokia - są błędy i jest szukanie sposobności, by psuć lekturę innym/dowalić wydawnictwu. Moim zdaniem tym razem to to drugie.

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5239 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:41:39 pm »
Pokia - są błędy i jest szukanie sposobności, by psuć lekturę innym/dowalić wydawnictwu. Moim zdaniem tym razem to to drugie.
Jak się nie ma nic do powiedzenia w temacie komiksów, a chciałoby się pierwszego posta napisać, to zamiast się ładnie przywitać trzeba szukać zaczepki.


Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5240 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:45:57 pm »
mysle, ze midar zna sie po prostu na broni bialej - hobby? - i wylapuje niuanse, dla laika jak ja zupelnie nieczytelne - takze uwaga jak najbardziej sluszna
Tak, to moje hobby, ale od strony praktycznej 😀. Natomiast, mój syn, któremu broń biała jest obca też to wychwycił. Sprawę już wyjaśniliśmy i koniec tematu.
Komiks poza tym wydany przepięknie i rzeczywiście dużo bardziej wciągający niż jedynka. Super galeria na końcu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5241 dnia: Grudzień 05, 2018, 02:01:19 pm »
jezyk w ktorym jest pisany tez jest inny niz jedynce, prawda? nie jest taki gornolotny :wink:
swiat kanibali - musial ukazac sie pierwszy, by wiedziec, ze mamy do czynienia z bohaterem tragicznym, inaczej sie czyta teraz ten prequel, wiedzac jaki los czeka bohatera i jak okrutny to swiat

Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5242 dnia: Grudzień 05, 2018, 02:12:57 pm »
zawsze uważam, że powinno się wydawać/czytać tak jak wychodził oryginał, a nie wg chronologii wydarzeń (jeżeli jest inna niż chronologia wydawania)

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5243 dnia: Grudzień 05, 2018, 02:22:33 pm »
Problem jest taki, że wydany "Świat kanibali" ukazał się po "Ocalonych z chaosu" co nawet można odczuć, głównie przez kreacje świata, bo czytając miałem wrażenie, że odbiorca powinien wiedzieć już niektóre rzeczy takimi jakie są, w czym utwierdziła mnie lektura Ocalonych (a może mylnie zakładam bo czytam to jak się w kolejności jakiej u nas wyszło). Natomiast jest jeszcze ta pierwotna wersja "Świat kanibali" (czarno biała) o której jest mowa w dodatkach i tam sam autor przyznaje, że w nowej dokonał sporo zmian względem oryginału.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5244 dnia: Grudzień 05, 2018, 03:13:55 pm »
Problem jest taki, że wydany "Świat kanibali" ukazał się po "Ocalonych z chaosu" co nawet można odczuć, głównie przez kreacje świata, bo czytając miałem wrażenie, że odbiorca powinien wiedzieć już niektóre rzeczy takimi jakie są, w czym utwierdziła mnie lektura Ocalonych (a może mylnie zakładam bo czytam to jak się w kolejności jakiej u nas wyszło). Natomiast jest jeszcze ta pierwotna wersja "Świat kanibali" (czarno biała) o której jest mowa w dodatkach i tam sam autor przyznaje, że w nowej dokonał sporo zmian względem oryginału.


czytelnik hiszpanski znal historie Solo tak jak ja poznal polski czytelnik, po prostu Oscar zrobil remake tamtej pierwszej opowiesci - dlatego naszym zdaniem wazne bylo, by wpierw pojawil sie Swiat Kanibali, a potem Ocaleni - po prostu inaczej patrzy sie na historie z Ocalonych - ale juz to chyba kiedys tlumaczylem :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5245 dnia: Grudzień 05, 2018, 03:29:43 pm »
ale juz to chyba kiedys tlumaczylem :smile:
Tak, ale i tak uważam, że dzięki temu że zrezygnowaliście z numeracji albumów na grzbiecie mogę sobie ustawić to chronologicznie.

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5246 dnia: Grudzień 10, 2018, 09:49:29 am »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5247 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:34:49 am »
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 12:45:51 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5248 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:14:56 pm »
Wybaczcie za jakość zdjęcia, ale wytłumaczy mi ktoś sens tego kadru?


JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5249 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:17:52 pm »
Co tu jest bez sensu? Komiksu nie mam ale wygląda jakby ktoś sobie zasługi przypisywał i szczur się dziwi  :smile: