trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1332271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4050 dnia: Maj 18, 2018, 04:30:16 pm »
Jak jest płacz o te limitki to w ogóle już nie robić. Z dobrego serca dla komiksowa dać do wyboru ze trzy wersje okładki i głosowanie. Wygrana wersja ląduje na okładce.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4051 dnia: Maj 18, 2018, 04:31:11 pm »
Niezależnie od rozwiązań - tak zawsze będzie ktoś, kto się spóźni, przegapi, nie załapie...

Offline CG-GNZ

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4052 dnia: Maj 18, 2018, 05:20:36 pm »
@ up
to pozostaje rozwiązanie
deklaracja zakupu dwóch pozycji - normalna i limitowana.
Jak dla mnie to sensowne rozwiązanie - powiedzmy parę osób by w to weszło to.


Ten pomysł mi się podoba.

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4053 dnia: Maj 18, 2018, 05:33:02 pm »

Jak jest płacz o te limitki to w ogóle już nie robić. Z dobrego serca dla komiksowa dać do wyboru ze trzy wersje okładki i głosowanie. Wygrana wersja ląduje na okładce.
Przepadkiem od tego sie nie zaczęło?
Jest to próba znalezienia złotego środka
To co powiecie ze księgarnia patronacka jednego ze starszych wydawnictw komiksowych sprzedaje Limitke Śmierci za 2 krotność okładkowej, sprawdzone przed chwilą, a jest to któraś tam oferta ich z rosnącą ceną.
Dlaczego oburzenie jest w związku z propozycją zaklepywaniem kompletów, czy rozwiązania takiego by czytelnik mógł kupić komiks, czy nawet premiowanie osób które kupują komplety, skoro nagle wypływają firmy czy nawet ludzi z kilkoma egzemplarzami.
Pamiętacie co było jak TMNT pojawiły sie poza sklepem oficjalnym?

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4054 dnia: Maj 18, 2018, 05:40:36 pm »
A cóż wy macie za problem, że drogo ktoś sprzedaje? Tanio ma sprzedawać? Za unikaty się płaci. Sami ten rynek napędzacie, a potem płacz.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4055 dnia: Maj 18, 2018, 06:25:21 pm »

@up
OK
Tylko ze jesteśmy skazani na jedną księgarnie - ok pomogli Studiu na starcie, ale zawsze
Kolejna sprawa zgodnie z tym co było podawane - limitowana okładka trzba wykupić cały nakład, każdemu zależy na szybkim obrocie gotówki i nie liczy soe skąd kasa pochodzi ważne by szybko była,czysta ekonomia.
Tu kwestia kolejna łatwiej sprzedać za jednym zamachem większa partię niż pojedyncze sztuki.Koszty wysyłki niższe liczy sie od paczki nie od wielkości z limitem wagowym tylko.
Kolejna rzecz ktora jest typowa to jest załatwianie czego w kuluarach, kupimy od was to i to w takiej a takiej ilości, w zamian damy wam rabat na nasze produkty.
Tylko na końcu czytelnik, gapa, pechowiec płaci jak za zboże.
Tak nie da sie zrobić wszystkim dobrze, ale można zgłaszać sugestie.
Samo Studio tez prosiło by zgłaszać wszelkie przejawy spekulacji ich komiksami.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4056 dnia: Maj 18, 2018, 06:32:02 pm »
Gdzie SL prosiło by zgłaszać coś takiego? Bez jaj, takie biadolenie wasze tylko zniechęca SL do świetnej inicjatywy z alternatywnymi okładkami. Wyluzujcie, kupcie normalną okładkę lub dołóżcie i se weźcie limitkę, a następnym razem miejcie rękę na pulsie i poświęćcie te 10 sekund dziennie by zajrzeć na forum w okresie nadchodzącej premiery od SL.

Offline bowie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4057 dnia: Maj 18, 2018, 06:33:41 pm »
I nagle okazuję się, że limitka ma większy nakład niż standard, którego nie opłaca się drukować..


Niekoniecznie. Ponadto limitka, jak to limitka, byłaby bez szans na dodruk

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4058 dnia: Maj 18, 2018, 06:36:40 pm »
No, u SL z zasady są marne szanse na dodruk.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4059 dnia: Maj 18, 2018, 06:43:54 pm »
Chodzilo mi o sytuacje zapisu na limitke przed premiera i nagle by sie okazalo, ze 90% kupujacych napalilo sie na nia i nie ma kto kupic standardu i on staje sie limitowany.

Co od ograniczen do jednego sklepu. Studio pisalo jakie sa warunki do takiego pomyslu i skoro gildie stac to sie bawi, a ja z nimi.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4060 dnia: Maj 18, 2018, 07:00:15 pm »
Mam wrażenie, że aby zaspokoić popyt SL musiałoby drukować więcej komiksów z okładką limitowaną. Tylko wtedy trudno będzie nazwać ją limitowaną.

Jakimś rozwiązaniem byłaby przedsprzedaż zanim komiksy trafią do druku - kto zapłaci, z góry, ten będzie miał. Ale to też rozwiązanie ułomne, bo jestem przekonany, że ilość takich zamówień nie będzie dorównywała temu co dzieje się teraz w normalnej przedsprzedaży (zamówień będzie mniej). 

Można zastanowić się nad niewielkim zwiększeniem nakładu limitki, ale jakby to wyglądało, gdyby taka wersja sprzedawała się przez miesiąc?
Dla spóźnialskich pozostaje ten sam komiks, ale w innej, też świetnej okładce.

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4061 dnia: Maj 18, 2018, 07:01:00 pm »
Wystarczy, że sklep dodatkowo tylko dla siebie weźmie 50 egz. i wprowadzi zasadę, że 1 na klienta, tak jak w sklepach z wariantami.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4062 dnia: Maj 18, 2018, 07:06:24 pm »
Wystarczy, że sklep dodatkowo tylko dla siebie weźmie 50 egz. i wprowadzi zasadę, że 1 na klienta, tak jak w sklepach z wariantami.
O w koncu cos sensownego. Ten pomysl byl chyba juz przy Tytanie i Studio pisalo, ze oni nie maja wplywu na sposob sprzedazy przez Gildie, co jest logiczne. W takim przypadku rzeczywiscie najbardziej ucierpia spekulanci, bo jak ktos kupuje "dla znajomego" to nie zbiednieje za dodatkowe 5 zl wysylki.

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4063 dnia: Maj 18, 2018, 07:19:10 pm »

Jakimś rozwiązaniem byłaby przedsprzedaż zanim komiksy trafią do druku - kto zapłaci, z góry, ten będzie miał. Ale to też rozwiązanie ułomne, bo jestem przekonany, że ilość takich zamówień nie będzie dorównywała temu co dzieje się teraz w normalnej przedsprzedaży (zamówień będzie mniej). 

W jakimś stopniu to rozwiązanie nawet daję propozycję że taka opcja dla komplecistów, nawet niech studio u siebie poprowadzi przedsprzedaż, jak ktoś chce w dwóch wariantach nie zrobi to w przedsprzedaży - wydanie zwykłe i limitowane, nawet jestem w stanie zapłacić pełną cenę ale mieć pewność że będę miał komplet.
@ Szekak
Na fb np.
Cytuj
Studio Lain nigdy nie da sie dogodzic wszystkim, zawsze dla kogos zabraknie, damy prawo pierwokupu stalym czytelnikom, to odezwa ci ktorzy kupuja tylko czasem, ze sa poszkodowani - poki co limitowana edycja trafia do sklepu gildia, najwiekszego w sieci - jak juz pisalismy jesli okaze sie ze faktycznie skala spekulacji bedzie duza to pomyslimy moze o rowzwiazaniu 1 sztuka dla 1 klienta - ale to i tak da sie obejsc jak ktos bedzie chcial, fikcyjne konta, znajomi itp

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4064 dnia: Maj 18, 2018, 07:49:45 pm »
No i gdzie tu jest prośba by zgłaszać im wszelkie przejawy spekulacji ich komiksami? :roll:

 

anything