Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4035 dnia: Maj 18, 2018, 01:31:22 pm »
Nie sądzę, bo byłoby to naruszenie prawa, a konkretnie ustawy o ochronie danych osobowych.


Przecież mają historię zakupów napewno dopisaną do każdego user ID. To nie są dane wrażliwe. Chyba że RODO już nawet takiego czegoś zabrania.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4036 dnia: Maj 18, 2018, 01:35:05 pm »

Przecież mają historię zakupów napewno dopisaną do każdego user ID. To nie są dane wrażliwe. Chyba że RODO już nawet takiego czegoś zabrania.

Mają, ale moim zdaniem nie powinni jej przetwarzać w taki sposób, żeby typować komu się należy edycja limitowana, a komu nie. Dodatkowo weszłyby tu przepisy konsumenckie, bo takie działanie byłoby dyskryminowaniem tych, którzy czegoś tam nie kupili, albo kupili u innych dostawców.

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4037 dnia: Maj 18, 2018, 01:42:15 pm »
@ up
to pozostaje rozwiązanie
deklaracja zakupu dwóch pozycji - normalna i limitowana.
Jak dla mnie to sensowne rozwiązanie - powiedzmy parę osób by w to weszło to.


Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4038 dnia: Maj 18, 2018, 01:58:15 pm »
Mają, ale moim zdaniem nie powinni jej przetwarzać w taki sposób, żeby typować komu się należy edycja limitowana, a komu nie. Dodatkowo weszłyby tu przepisy konsumenckie, bo takie działanie byłoby dyskryminowaniem tych, którzy czegoś tam nie kupili, albo kupili u innych dostawców.

No to każda akcja skierowana do stałych klientów byłaby tak samo dyskryminacją tych co mało w danym sklepie kupują.

ps. skończmy temat bo zaraz Studio Lain stwierdzi, że w ogóle ma w nosie takie akcje w takim razie i już do niczego okładek limitowanych nie będzie
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 02:01:53 pm wysłana przez mibartek »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4039 dnia: Maj 18, 2018, 02:04:20 pm »
Limitowaną wersję na stronie Gildii można było zamówić jeszcze na następny dzień po tym jak ruszył preorder. Wiem, bo sam tak zamówiłem. Udało mi się kupić Tytan, udało mi się kupić Mrocznych Sędziów. Przy jednym i przy drugim zakupie była informacja z kilkudniowym wyprzedzeniem. Nie rozumiem jak można być złym albo rozgoryczonym, że się nie udało. To przecież jest zawsze pewien rodzaj loterii. Raz się uda, raz się nie uda. Wydawnictwu oraz Gildii nie można nic zarzucić. Świetna inicjatywa. Czekam na kolejne.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4040 dnia: Maj 18, 2018, 02:20:52 pm »
Łącząc to trochę z dyskusją z wątku o Egmoncie - limitowany okładki proponuję sprzedawać tym, którzy mają dłuższego fiuta. Nie będzie spekulacji, ci z najdłuższymi będą mieli gwarancję dostępności, a reszcie pozostaną te zwyczajne. Jak to w życiu.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4041 dnia: Maj 18, 2018, 02:33:50 pm »
@ Dariusz
Tak tylko że tytan schodził chyba 3 dni a Mroczni niecałe 24 h,
Podane było z wyprzedzeniem że się pojawią, nie było daty.
Z drugiej strony to zaraz się zacznie zabawa typu ma być komiks i zamiast pracować/uczyć się siedzę na stronie sklepu gildii i odświeżam stronę bo chcę zdobyć komiks. Zaraz się okaże że następna limitka zejdzie w 12 h.
Nie ma rozwiązania by wszyscy byli szczęśliwi.
Z drugiej strony też w takich wypadkach powinno być pójście na jakieś ustępstwo z jednej i drugiej strony.


Pisałem o ty wcześniej, najwygodniejsze rozwiązanie to zebranie paru osób które i tak kupią obie wersje komiksu - przygotowanie dla nich dwupaków, czy w ostateczności subskrypcji. W sumie to nie jest aż tak duża grupka osób, a z drugiej strony pewny zysk - zarówno dla wydawnictwa jak i gildii.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4042 dnia: Maj 18, 2018, 02:37:35 pm »
Jak to niecałe 24h? Przecież komiks jest dostępny na WTK w Warszawie. Nie wiem, czy był na Pyrkonie, ale niewykluczone, że tak. Ile już mamy od premiery?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4043 dnia: Maj 18, 2018, 02:45:31 pm »
specjalnie na Komiksowa Warszawe były odłożone limitki - są chyba wciąż na stoisku gildii. Na Pyrkonie nie ma, ale są wszystkie nasze komiksy w super cenach.

Pyrkon

Gildia - Wa-wa
 

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4044 dnia: Maj 18, 2018, 03:00:11 pm »
Na pewno ze strony gildii powinno wyjść jakieś udogodnienie dla komplecistów, w sumie to mają bazę osób które kupiły obie limitki.
Może sprzedaż w dwu paku?
Może propozycja zakupu dla osób z bazy nim zostaną umieszczone na stronie sklepu?
Abonament na dreda ?
Lista kolejkowa ?
A jakbyś nie zdążył na dwupak, bo było 20 kompletów i zeszły w 2h? A jak listę zrobią, gdy akurat nie masz czasu to co? Nowa lista, bo twoja lista będzie "liściejsza" niż inne? A gdyby w abonamencie liczyła kolejność wpływów kasy, a Ty byłbyś już za późno? Za kazdym razem, gdybyś nie przypilnował terminu to byś nie miał..:roll:

A co terminu schodzenia, piszą prawie 24h, czyli było kiedy kupić. I jeszcze są na festiwalu.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4045 dnia: Maj 18, 2018, 03:20:33 pm »
Podsumowując - StudioLainie, pomysł z limitowanymi okładkami świetny, poprosimy o więcej (no, może bez przesady, w końcu limit to ma być limit i coś rzadkiego :wink: ). A malkontentami się nie przejmujcie, tacy zawsze się znajdą. Jak mamy suszę, to rolnicy narzekają, że nieurodzaj. Jak mamy powódź, to rolnicy narzekają, że wszystkie plony zniszczone. Jak mamy pogodę idealną, to rolnicy narzekają na klęskę urodzaju i niskie ceny z tym związane. Jak widać dotyczy to nie tylko rolników :smile:

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4046 dnia: Maj 18, 2018, 03:50:14 pm »

A jakbyś nie zdążył na dwupak, bo było 20 kompletów i zeszły w 2h? A jak listę zrobią, gdy akurat nie masz czasu to co? Nowa lista, bo twoja lista będzie "liściejsza" niż inne? A gdyby w abonamencie liczyła kolejność wpływów kasy, a Ty byłbyś już za późno? Za kazdym razem, gdybyś nie przypilnował terminu to byś nie miał.. :roll:

A co terminu schodzenia, piszą prawie 24h, czyli było kiedy kupić. I jeszcze są na festiwalu.
Nie ma dobrego rozwiązania,
Zasada kto pierwszy ten lepszy to będzie jak wczoraj pojawia sie osoba z 5 egz. Limitowanych Mrocznych i po 125 pln chce sprzedawać.
nie powiem sam zamówiłem 2 egzemplarze ale przed premiera i tak ideałem po kosztach plus piwo, ze względu na to ze z gildia i Tytanem różnie bywało.
Zapewne jest w śród nas sporo osób które lubią miec komiksy w komplecie jak wychodzą.
Bardziej sprawa taka ze jest możliwość dialogu z wydawnictwem, wyjścia dla tych co by chcieli miec komplet, a zabierają pozycje.
coz jakbym sie nie załapał w sklepie czy na festiwalu, coz nie miał bym problemu z zakupem w drugim obiegu. Ale to tez zaczyna sie bledne koło ktoś wrzuci do koszyka 10-15 pozycji bo wie ze i tak sprzeda.
Tak typowa praktyka jest sprzedaż np. biletów na koncert dla fanow, przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży. Tak było np z Metallica w PL.

Offline bowie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4047 dnia: Maj 18, 2018, 04:26:21 pm »
Rozwiązanie jest bardzo proste. Przedsprzedaż w gildii przez określony czas, np. dwa tygodnie i druk w ilości zamówień z przedsprzedaży plus coś na ew. reklamacje i festiwale.
Generalnie, pomysł z limitkami super. Ja bym tylko zróżnicował nie tylko okładkę, ale i np. papier. Dobry offset zamiast kredy na przykład. To byłby kompletnie inny komiks w odbiorze

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4048 dnia: Maj 18, 2018, 04:28:20 pm »
Rozwiązanie jest bardzo proste. Przedsprzedaż w gildii przez określony czas, np. dwa tygodnie i druk w ilości zamówień z przedsprzedaży plus coś na ew. reklamacje i festiwale.
I nagle okazuję się, że limitka ma większy nakład niż standard, którego nie opłaca się drukować..

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4049 dnia: Maj 18, 2018, 04:30:00 pm »
Limitowanie okładek w obecnej formie jest bardzo dobre, nie ma co widziwiać, temu komu zależy to kupi, bo komiksy nie schodzą w 30 minut, tylko w 24 godziny w najlepszym wypadku, a jak ktoś gapa to niech kupi zwykłe wydanie lub z drugiej ręki.