trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3450 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:46:11 am »

Ale tu Studio podało nakład limitowanej edycji. To bardzo kluczowa informacja. Choć tylko Kijanek wie dlaczego to ważna informacja.
pisałem informacja gdzie zamawiać, jeśli komiks ma limitowany nakład to kupuje się w sklepie specjalistycznym, ilość sztuk tez determinuje czas zakupu, jak maly nakład poluje się kiedy się w sklepie pojawi i od razu zamawia.
nie sprzedam tego dredda, chce mieć komplet od sl, tak samo jak mam usagiego i znika we wszystkich wariantach

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3451 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:47:49 am »
Niech mi ktoś powie ile dostępny czasu był Sędzia Dredd - Tytan z okładką alternatywną? Bo wg moich obliczeń wychodzi, że tylko 4 dni. I teraz cały ten rant @kijanka o limitowanej edycji dotyczącej artbooka Thorgala jest o kant dupy potłuc

Naprawdę dla Ciebie to taka sama sytuacja, gdy JEDNA z wersji się szybko wyprzedała (druga jest dostępna) i gdy CAŁOŚĆ NAKŁADU jakiejś publikacji się wyprzedała przed premierą?

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3452 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:58:14 am »
Ja i tak zamawiam komiksy SL na gildii. Problem mam z tym, że komiks można było zamówić miesiąc przed premierą i to przed świętami. Akurat w tym okresie są ważniejsze rzeczy do zakupu niż komiksy. Być może mój błąd, bo czekałem, aż Ongrys wrzuci swojego Dredda. Rzadko zamawiam jeden komiks i aby uniknąć pisania później maili do sklepu z wyjaśnieniami co ma dołączyć do jakiej paczki (raz, że dokładam ludziom roboty, dwa wprowadza to dodatkowe zamieszanie). Tak wiem są inne komiksy do których mógłbym to dołożyć np. pakiety egmontowe, ale je rozkładam w czasie sobie, bo te komiksy są zawsze dostępne (tak wiem, ale artbook i przewodnik to zdecydowanie nie komiksy).

Naprawdę dla Ciebie to taka sama sytuacja, gdy JEDNA z wersji się szybko wyprzedała (druga jest dostępna) i gdy CAŁOŚĆ NAKŁADU jakiejś publikacji się wyprzedała przed premierą?
Nie, to nie jest problem. Tylko, że w tym wypadku chciałem komiks z tą konkretną okładką, za którą sam głosowałem. Kupię z koniem i nie będzie dramatu jak w przypadku dramatyzowania przez Kijanka odnośnie artbooka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 08:16:40 am wysłana przez mkolek81 »

Offline raf82

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3453 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:10:10 am »
Gdyby nie limitowana okładka nie sprzedało by się tyle przed premierą każdy by czekał aż wyjdzie gdzie taniej itp. a tak wydawca ma z górki dodatkowo oznacza że może ten z koniem szybciej się sprzedać dzięki temu bo niektórzy brali po 2 sztuki.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3454 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:15:03 am »
Okładka z didlo jest/była dostępna tylko w Gildii. Ta informacja też była podana.

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3455 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:23:09 am »
:)


jak sie wam podoba ten pomysl z dwiema okladkami to mozemy czasem tak robic - jak beda dwie fajne ilustracje :) idea dwoch okladek bylo dogodzic tym, ktorym sie podoba kosmos i tym ktorym sie podoba kon


moze do dredd mandroid uda sie tez taka akcje zrobic i do slaina: brutania chronicles

Idea generalnie fajna, bo można wybrać sobie bardziej odpowiadającą okładkę. Szkoda jednak, że sprzedaż ograniczona tylko do jednego sklepu - ja osobiście kupuję na FŚ, a tam będzie tylko QŃ, więc wybór tak naprawdę pozorny (tym bardziej, że nakład z kosmosem już zszedł). Ale rozumiem, że to tylko mój problem i biadolenie jednostki :)

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3456 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:27:58 am »
Co prawa głosowałem na okładkę z koniem i kosmiczna wersja kompletnie mi się nie podoba ale bardzo podoba mi się taki pomysł na konkurencyjność sklepu branżowego, który - nie mogąc konkurować cenowo z dyskontami - wymyśla inny, fajny sposób na zainteresowanie ofertą sklepu.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3457 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:40:08 am »
Dla mnie fajny patent, tylko może na drugi raz ociupinkę zmieńcie proporcje ilościowe. Musiałem się rzucić na tę okładkę z kosmosem (ktoś tu przytomnie wrzucił info, że już jest), bo mi o wiele bardziej się podoba. W moim przypadku zadziałał syndrom słowa limitowana i podanej ilości, bo normalnie złożyłbym zamówienie w Styczniu jak wszystkie premiery byłyby znane (nie lubię pitolić się dwa razy z zamówieniami, ale koń mi się nie podobał).


Generalnie za ofertę i kontakt z klientem macie golden medal - jak co roku.

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3458 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:41:52 am »
Jako kolekcjoner wszelkiego typu wariantów ślę pokłony za wersję alternatywną. Co do wydatków przed świętami to zawsze istnieje możliwość zapłaty przy odbiorze i termin płatności odroczony na poświąteczny :P Zawsze jakiś hajsik wpadnie do tego czasu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3459 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:02:38 am »

Kupię z koniem i nie będzie dramatu jak w przypadku dramatyzowania przez Kijanka odnośnie artbooka.

Ja nie dramatyzuję, w sumie ten artbook interesował mnie jak zeszłoroczny śnieg, nawiasem mówiąc miałem możliwość otrzymania tej pozycji z puli recenzenckiej .
Co do Dredda jak padło hasło ze limitowany nakład, dostępność tylko gildia to polowałem. Właśnie w takich przypadkach informacja, co, gdzie i kiedy jest ważna. Tym bardziej ze wiadomo było w jakiej cenie komiks będzie wiec zawsze można było zabezpieczyć środki. Nie powiem mam ten plus ze pracuję w Wawie wiec pojedyncze pozycje z gildii mogę odbierać osobiscie

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3460 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:07:39 am »
wybor gildii byl podyktowany tym, ze ten sklep sprzedaje 80 proc nakladow naszych komiksow
od poczatku wspolpracy mocno nas wspieral, nie postawil zaporowych warunkow, a jest liderem
pomysl z cover gildia byl nasz - taka forma rewanzu i podziekowania


nie zapominamy jednak o mniejszych sklepach, ktore musza konkurowac z duzymi
kazdego z naszych sprzedawcow promujemy jak tylko mozemy, zalezy nam na kazdym
jak czytelnicy szukaja jakis tytulow pomagamy im znalezc w sklepach itp itd






mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3461 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:13:04 am »
Tym bardziej ze wiadomo było w jakiej cenie komiks będzie wiec zawsze można było zabezpieczyć środki.
Ale ja nie mam problemu z tym, gdzie jest ten komiks dostępny bo i tak kupuje na gildii. Nie chodzi też o środki finansowe, bo mam na ten komiks tylko, że w tym okresie są ważniejsze rzeczy do kupienia wcześniej niż komiksy. Trzeci mój post odnośnie moje luźnej uwagi dotyczącej syndromu limitowanych nakładów i ostatni.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 11:14:20 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3462 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:11:05 am »

Zawsze jest syndrom limitowanych edycji.
wybor gildii byl podyktowany tym, ze ten sklep sprzedaje 80 proc nakladow naszych komiksow
od poczatku wspolpracy mocno nas wspieral, nie postawil zaporowych warunkow, a jest liderem
pomysl z cover gildia byl nasz - taka forma rewanzu i podziekowania


nie zapominamy jednak o mniejszych sklepach, ktore musza konkurowac z duzymi
kazdego z naszych sprzedawcow promujemy jak tylko mozemy, zalezy nam na kazdym
jak czytelnicy szukaja jakis tytulow pomagamy im znalezc w sklepach itp itd






czyli rozumieć można ze teraz kazda księgarnia może się zgłosić i poprosić o limitowana okładkę w/w komiksów
nie zrobi się zaraz ja z grami?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3463 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:25:19 am »
po pierwsze musimy miec material na taka okladke
po drugie musial by taki sklep kupic jej caly naklad 100-150 sztuk
a sklepy specjalistyczne nie biora takich ilosci, ale znacznie, znacznie mniej
jesli jednak jakis sklep by wyszedl z taka inicjatywa, to na pewno bysmy to rozwazyli

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3464 dnia: Grudzień 12, 2017, 01:41:49 pm »
Jak pokazuje przykład Tytana na gildii, taka opcja z częścią limitowanego nakładu, dostępnego w jednym sklepie, nie jest złym pomysłem. Gwarancja szybkiej sprzedaży niemałej ilości sztuk.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 01:56:48 pm wysłana przez Damballa »

 

anything