trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1329313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2685 dnia: Maj 05, 2017, 03:00:53 pm »
Nie wiem gdzie Ty w moich postach widzisz, jak to okreslasz - straszne narzekanie. Nigdy wczesniej nie odnoslem sie do komiksow SL w negatywnym swietle.
Tutaj mój błąd, więc przepraszam :) pomyliłem Cię z inną osobą, która już kilka postów o tym pisała i myślałem, że to Ty.
Heavy Metal Dredd - pofalowane strony, slabe szycie (komiks rozklada sie na 180 stopni), widoczne nitki, slabe klejenie grzbietu (miedzy kartkami a wnetrzem grzbietu ok 2 mm dziura, a kartki trzymaja sie tylko bokow okladki).
No to są konkrety. Ja widocznie mam szczęście - i z klejeniem i pofalowanymi stronami. Co do słabego szycia, słabe by było gdyby się rozpadło :) To, że się otwiera na 180 stopni to dla mnie jest plus, bo można wygodnie czytać i wszystko widać bez problemów, w tym nitki ;-) Ja osobiście reklamowałem Egmontowego Batmana, gdy miałem właśnie "dziurę" w klejeniu z obawy, że się rozklei, więc polecam ten sposób.
Mucha i Taurus też zaczynali w BZG  :smile:
Mucha raczej średnio na tym wychodzi :p, te ich cienkie tomy i ich grzbiety:
Krzywe grzbiety Chew

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2686 dnia: Maj 05, 2017, 03:27:46 pm »
Ja byłbym zdziwiony mogąc rozłożyć komiks o 180 stopni i nie widzieć nitek
😈

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2687 dnia: Maj 05, 2017, 03:33:45 pm »
Było już wałkowane sto razy - komiksy studia Lain są przygotowane solidnie "w środku": mają dobre tłumaczenia, nic się nie rozmazuje, nie rozpadają się (choć, jak widać, są wyjątki). Natomiast wizualne rażą bylejakością, niedoróbkami, niedbalstwem. Niektórym to nie przeszkadza, niektórzy tego nie widzą, ale głosów negatywnych jest sporo, więc chyba coś jednak jest na rzeczy. Ktoś słyszał podobne jęczenia na temat Dredda od Ongrysa? No właśnie.

A w BZG zdarzają się bardzo dobrze zrobione komiksy. Najgorzej jest z tymi starymi od Egmontu - takie Lucyfery czy inne rzeczy w miękkiej z okresu powiedzmy 5 lat wstecz, rozpadają się w 4 przypadkach na 5. To jest dopiero żenada.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 03:37:48 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2688 dnia: Maj 05, 2017, 04:15:01 pm »

W sumie do dobrze że nie ma juz Mandragory
Wtedy by było narzekania na komiksy w HC
Wydania po 80-90 pln które tylko na półce sie trzyma a juz na pewno nie czyta


Offline nazareth

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2689 dnia: Maj 05, 2017, 04:35:17 pm »
@arczi_ancymon
Zwięźle i obiektywnie podsumowałeś wydania Studia. I fakt, niektórych to razi, stąd te głosy i zapowiedzi wydawcy że poprawią to i owo. Zaczekajmy, zobaczymy jak ukaże się (nam) Ameryka.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2690 dnia: Maj 05, 2017, 04:37:44 pm »
Natomiast wizualne rażą bylejakością, niedoróbkami, niedbalstwem.
Czyli czymś, na co drukarnia nie ma wpływu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2691 dnia: Maj 05, 2017, 06:30:03 pm »
Oczywiscie, ze da sie zrobic niektore komiksy z 2000ad w niskich nakladach za nizsze ceny
Absalom i Stickleback sa na to swietnym przykladem
Dredda za taka cene nie da sie zrobic
Sprawdzamy nowa drukarnie, wsrod otrzymanych ofert mielismy BZG, ale wcale taka kolorowa nie byla
i tyle - ale jesli nadal beda jakies problemy, bedziemy szukac dalej
o plusach i mnusach Marlexu juz sie wszyscy chyba wypowiedzielismy


mozliwe, ze bedzie foliowanie, ale na ta chwile jeszcze tego nie wiem
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 08:41:59 pm wysłana przez studio_lain »

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2692 dnia: Maj 05, 2017, 07:52:02 pm »

mozliwe, ze bedzie foliowanie, ale na ta chwile jeszcze tego nie wiem

Jak będą dobrze wysuszone to bardzo dobra wiadomość.

Tak wtrącając swoje 3 grosze do dyskusji.
Nie wiem o co wam chodzi, wam jak nawet by komiksy dawać za darmo to też będzie narzekanie.
Jeśli komiksy są lepsze niż Mandragory to jest naprawdę dobrze.
Non stop narzekanie na cenę, na formę wydania bo papier za cienki bo papier za gruby, bo okładka taka a taka powinna być twarda a tu miękka, bo trzeba każde zdanie tłumaczyć po swojemu, bo to powinno być tak a nie inaczej, bo nie taki tytuł został wydany.
Miesięcznie wychodzi paręnaście komiksów, najlepszą recenzją jest wydanie pieniędzy na komiks, jak co zawsze można kupić oryginał.
Zadam wam pytanie gdzie podstawowa rzecz obcowania z komiksem, RADOŚĆ Z CZYTANIA ?
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 09:14:56 pm wysłana przez graves »

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2693 dnia: Maj 05, 2017, 08:07:33 pm »

Non stop narzekanie na cenę, na formę wydania bo papier za cienki bo papier za gruby, bo okładka taka a taka powinna być twarda a tu miękka, bo trzeba każde zdanie tłumaczyć po swojemu, bo to powinno być tak a nie inaczej, bo nie taki tytuł został wydany.


Ja nie narzekam.

Może powinienem.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 08:12:24 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2694 dnia: Maj 05, 2017, 08:25:38 pm »

Ja nie narzekam.

Może powinienem.
Narzekanie będzie przy Gnacie :/
Chodzi o tłumaczenie

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2695 dnia: Maj 05, 2017, 09:01:51 pm »
Narzekanie będzie przy Gnacie :/
Chodzi o tłumaczenie
Ostatnio to ty cały czas narzekasz że byłoby/będzie narzekanie  :smile:

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2696 dnia: Maj 05, 2017, 09:03:31 pm »

Polecę Marudą:

"jak ja nie cierpię narzekania!"
The darkness will swallow everything

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2697 dnia: Maj 06, 2017, 01:51:47 am »
Nie wiem o co wam chodzi, wam jak nawet by komiksy dawać za darmo to też będzie narzekanie.
Jeśli komiksy są lepsze niż Mandragory to jest naprawdę dobrze.
Non stop narzekanie na cenę, na formę wydania bo papier za cienki bo papier za gruby, bo okładka taka a taka powinna być twarda a tu miękka, bo trzeba każde zdanie tłumaczyć po swojemu, bo to powinno być tak a nie inaczej, bo nie taki tytuł został wydany.
Miesięcznie wychodzi paręnaście komiksów, najlepszą recenzją jest wydanie pieniędzy na komiks, jak co zawsze można kupić oryginał.
Moja kolekcja to głównie wydania oryginalne i po porównaniach jasno widać, że dzięki temu narzekaniu i kręceniu nosem rodzimego czytelnika na trzymanie jakości to właśnie polskie edycje pod względem standardu wydania bezapelacyjnie deklasują oryginalne, a dodatkowo są atrakcyjniejsze cenowo. Dzięki takiemu krytycznemu podejściu nasz rynek się rozwinął i jestem wdzięczny osobom, które "maltretują" np. Egmont czy Studio Lain, bo to jest z korzyścią dla nas wszystkich :wink: . Problemem jest jeszcze tylko nadmierne uwielbienie dla kredy, która jest papierem przemysłowym. Wiele komiksów na tym traci i przydałoby się wprowadzenie dobrej jakości offsetu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2698 dnia: Maj 06, 2017, 08:59:38 am »
Fantasmagorie chyba zamierzają wydawać sporo na offsecie - ja nie mam nic przeciwko, ale raczej jeśli chodzi o komiks czarno-biały. Bo większość (podkreślam - większość) kolorowych nie wygląda najlepiej na offsecie, chyba że było to zamierzone przez autora. Inna sprawa, że czasami - przynajmniej wg mnie - komiks czarno-biały też potrafi na kredzie całkiem sporo zyskać, wiem że będzie to opinia kontrowersyjna, ale ja np lubię Sin City w tej formie - rysunki Millera nabierają w na kredzie jeszcze bardziej ekspresjonistycznej mocy.

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2699 dnia: Maj 06, 2017, 09:46:25 am »


O matko. Takie są skutki wydawania wszystkiego w HC, nawet cienkich, 120 stronicowych albumów. U mnie grzbiety w Chew oczywiście też są krzywe, ale na szczęście nie tak bardzo.