Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1343795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2550 dnia: Marzec 20, 2017, 01:32:08 pm »
Na FB Fantasmagorie pod Button Manam:

-" Swoją drogą, to ja już domyślam się, kto wyda Zenith"
-odpowiedż Studio Lain "nietrafione"

Więc chyba jasne  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 01:35:55 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2551 dnia: Marzec 20, 2017, 01:51:07 pm »
A ja wam powiem, że domagałem się tego Zenitha, ale w końcu go przeczytałem po angielsku i jestem mocno rozczarowany. Zaczyna się fajnie, ale z każdą kolejną "fazą" jest coraz gorzej. Ostatni tom wręcz słaby, a zaserwowana przez Morrisona [SPOILER] deus ex machina podchodzi pod żenadę.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2552 dnia: Marzec 20, 2017, 02:16:23 pm »
nie wydamy Zenitha - na szczescie zrobi to ktos inny :wink:

Ballada... - nie planujemy

 

Offline AntekSocjalny

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2553 dnia: Marzec 20, 2017, 03:10:19 pm »
Dzisiaj otrzymałem zareklamowanego Skizz'a. Wszystko na eleganckości, zero zastrzeżeń. Wierzę, że był to pierwszy i ostatni raz jak reklamowałem Wasz komiks ;)

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2554 dnia: Marzec 20, 2017, 03:11:11 pm »
Byłem pewny że chodzi o Studio Lain  :shock: 2000 AD (poza Fantasmagorie) wydaje jeszcze Ongrys ale kto tam ich wie... może Sideca?  :biggrin:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2555 dnia: Marzec 20, 2017, 03:49:05 pm »
A ja wam powiem, że domagałem się tego Zenitha, ale w końcu go przeczytałem po angielsku i jestem mocno rozczarowany. Zaczyna się fajnie, ale z każdą kolejną "fazą" jest coraz gorzej. Ostatni tom wręcz słaby, a zaserwowana przez Morrisona [SPOILER] deus ex machina podchodzi pod żenadę.

Z tym niestety jest trochę fakt. Jest coś takiego, że ten komiks rozlatuje się w czwartym akcie, gubi. Pierwsze dwie księgi lubię bardzo, równo z powodu Morrisona i Yeowella, później... później zaczynam kręcić nosem ale to też dlatego, że to jeszcze nie ten Morrison i widać, że to początek jego drogi (choć z drugiej strony w tym komiksie widać wszystkie jego przyszłe zalety jak i wady, jeżeli ktoś zna większość jego twórczości oczywiście).


Dalej uważam, że jak ktoś nie zna tego komiksu to warto go poznać.
perły przed wieprze

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2556 dnia: Marzec 20, 2017, 03:54:46 pm »
Ktoś z forumowiczów przeczytał Skizz? Możecie podzielić się wrażeniami?


Dla mnie średniak, jak najbardziej do przeczytania, ale i do odsprzedania w momencie jak brakuje miejsca na półce. Czyta się płynnie, historia jest całkiem ciekawa i tyle. Mam wrażenie, że z historii dałoby się wycisnąć więcej jakby ją trochę rozbudować i gdyby była pisana nie w formie 4-planszowych odcinków.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2557 dnia: Marzec 20, 2017, 06:29:42 pm »
Z tym niestety jest trochę fakt. Jest coś takiego, że ten komiks rozlatuje się w czwartym akcie, gubi. Pierwsze dwie księgi lubię bardzo, równo z powodu Morrisona i Yeowella, później... później zaczynam kręcić nosem ale to też dlatego, że to jeszcze nie ten Morrison i widać, że to początek jego drogi (choć z drugiej strony w tym komiksie widać wszystkie jego przyszłe zalety jak i wady, jeżeli ktoś zna większość jego twórczości oczywiście).


Dalej uważam, że jak ktoś nie zna tego komiksu to warto go poznać.

Cóż, uważam się za fana Morrisona, ale ostatni tom "Zenitha" to jest autentycznie jego najsłabsza rzecz z jaką miałem do czynienia. Ogólnie, jak pisałeś, było tam sporo funu w pierwszych dwóch tomach, ale później pogrąża się to w takim nieładzie narracyjnym i tak bardzo widać, iż to było dopisywane na siłę, a nie zaplanowane, że aż cycki opadają.

Gdzieś to lawiruje pomiędzy Doom Patrolem, Watchmen wannabe i lovecraftowską wiksą (czyli teoretycznie zajebiste rzeczy), a jest jak jest.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2558 dnia: Marzec 22, 2017, 07:54:50 pm »
Skizz - takie 7/10

Niezła opowieść o kosmicie na Ziemi. Graficznie to absolutnie moja bajka, bardzo przyjemna dla oka warstwa graficzna. Ja polecam, lekka lektura na wiosenny wieczór.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2559 dnia: Marzec 27, 2017, 11:14:27 am »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2560 dnia: Marzec 28, 2017, 09:44:27 am »

tym razem do poczytania o Skizzie
http://czasnakomiks.pl/index.php/skizz//
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 10:36:35 am wysłana przez studio_lain »

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2561 dnia: Marzec 28, 2017, 04:20:32 pm »
Trochę się zajarałem 2000 Ad dzięki waszemu wydawnictwu.
Podeszli mi ABC Warriors i widzę na stronce, że w planach kolejne komiksy z tej serii. Świetnie.

Dreddy niestety słabiutkie, te starsze historie jednak lepiej mi wchodzą, ale wszystko wskazuje na to, że America będzie o klasę lepszym komiksem. Potem pewnie Origins albo the pitt.
W każdym bądź razie rezygnuje z kupowanie dreddów w oryginale bo nie chcę mieć dubli.

Dziwne, że dwa najlepsze i zarazem najbardziej przystępne komiksy w waszej ofercie Stickleblack i Absalom wydane są na miękko...
Mam też nadzieję, że niedługo skończą się komiksy Moora za którym nie przepadam i sięgnięcie w jego miejsce po coś innego. Pozdro.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2562 dnia: Marzec 28, 2017, 05:15:53 pm »
Trochę się zajarałem 2000 Ad dzięki waszemu wydawnictwu.
Podeszli mi ABC Warriors i widzę na stronce, że w planach kolejne komiksy z tej serii. Świetnie.
Dreddy niestety słabiutkie, te starsze historie jednak lepiej mi wchodzą, ale wszystko wskazuje na to, że America będzie o klasę lepszym komiksem. Potem pewnie Origins albo the pitt.
W każdym bądź razie rezygnuje z kupowanie dreddów w oryginale bo nie chcę mieć dubli.
Polecam sięgnąć po Dredda od Ongrysa, no chyba że go już masz. HMD jest specyficzny i nie każdemu podejdzie, ale Mroczna Sprawiedliwość jest świetna i pod względem scenariusza, jak i rewelacyjnych rysunków.

Dziwne, że dwa najlepsze i zarazem najbardziej przystępne komiksy w waszej ofercie Stickleblack i Absalom wydane są na miękko...
Dlatego, że są to pozycje mało znane, nawet wydawca to zaznaczał. Stickleblack do tej pory jeszcze się nie wyprzedał, jak każdy inny tytuł wydawnictwa przy takim samych nakładach, a zaraz będzie 2 lata od premiery. Przez to nie można liczyć na szybkie wydanie tomu drugiego.
 
Mam też nadzieję, że niedługo skończą się komiksy Moora za którym nie przepadam i sięgnięcie w jego miejsce po coś innego. Pozdro.
:doubt: , to chyba masz pecha, bo Moore jeśli się nie mylę to jeden z ulubionych scenarzystów wydawcy, co akurat mnie cieszy

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2563 dnia: Marzec 28, 2017, 05:26:29 pm »
Dlatego, że są to pozycje mało znane, nawet wydawca to zaznaczał. Stickleblack do tej pory jeszcze się nie wyprzedał, jak każdy inny tytuł wydawnictwa przy takim samych nakładach, a zaraz będzie 2 lata od premiery. Przez to nie można liczyć na szybkie wydanie tomu drugiego.
Bardzo to wszystko smutne, bo to znakomita rzecz, jedna z najlepszych od SL.  :sad: Stare Moory są okej i w ogóle, ale niewiele więcej...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2564 dnia: Marzec 28, 2017, 09:47:09 pm »
Moore - to jeszcze z dwa komiksy
ale lista ramotek do wydania jest spora ;)


Beda Dreddy, takie zeby mozna bylo czytac bez bycia obsesyjnym fanem uniwersum


beda ABC - zobaczymy jak sie przyjma bez Bisleya


plan na ten rok podawalem, ale moze przypomne
Dredd Ameryka
ABC - Volgan war tom 1
Slaine - Rogaty Bóg
D.R. & Quinch - Moore
ALL-STAR FUTURE SHOCKS - czyli Gaiman i reszta gwiazd
Dredd - nowa pozycja
Slaine - Time Killer


no tez ubolewam, ze tak swietny komiks jak Stickleback nie znalazl nawet 500 nabywcow :(


wydawalismy w soft nowosci z 2000ad by zbic cene i malo znane komiksy po prostu przyblizac polskiemu czytelnikowi - jak widac poki co - przy zalewie pozycji na rynku i wysypie wydawnictw - trzymamy sie marek i nazwisk i chwilowo stopujemy eksperymenty - ale moze was zaskoczymy jeszcze w tym roku :)

 

anything