Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2070 dnia: Lipiec 28, 2016, 09:45:14 am »
Już czytałem ;) Nawet wyraziłem opinię kilka postów wyżej ( teraz to już chyba poprzednia strona). Rysunkowo bardzo mi się podoba pod każdym względem. Szkice, kolory, kompozycja. Przejrzałem teraz raz jeszcze i nadal nie mam większych zastrzeżeń. A wklejoną w taki sposób głowę Dredda widziałem już w innych, starszych pozycjach i uznałem to za taki follow-up i coś znamionowego dla stylu w jakim rysowane są te bardziej leciwe komiksy 2000AD. W Szokach Przyszłości przykładowo znajduje się dużo takich kadrów.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2071 dnia: Lipiec 28, 2016, 12:45:11 pm »
co do grzbietow to trudno mi cos obiecac bo pracujemy na materialach od wydawcy
w przypadku Mrocznej sprawiedliwosci dostalismy dwa opracowania okladki
wybralismy te klasyczne z logiem duzym i takim grzbietem, ktore szykowane bylo na USA - nie wiem czy taka wlasnie edycja komiksu tam wyszla


Najblizsze plany
Slaine I - dymki wyczyszczone - przy okazji dzieki Piotr jestes mistrzem :smile:
tlumaczenie znajduje sie w korekcie - takze jak sily wyzsze pozwola koniec sierpnia komiks powinien byc gotowy


Skizz Moore'a - powoli sie juz tlumaczy


ABC Warriors : Volgan War cz I - tez juz trafilo w rece tlumacza


i rozmawiamy juz o kolejnym Dredzie, ktorego prozno szukac w kompletnych aktach



Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2072 dnia: Lipiec 28, 2016, 03:17:39 pm »
Hoho, czyli dzieje się :) Fajnie, że kolejny będzie Skizz Moore'a - jako fanatyk tego pana chciałbym doczekać kiedyś dnia, w którym będzie można nabyć wszystkie jego dzieła w języku polskim. Ach, rozmarzyłem się :)

Oby Dredd był z jakąś fajną fabułą ;) "Mroczna sprawiedliwość" to chyba nie był dobry pomysł na początek. Ja znam serię tak sobie, a chyba wypadałoby wiedzieć coś więcej o Dark Judges, bo dla mnie to oni byli trochę z dupy i mało ciekawi (choć ich ogólny design bardzo fajny), a chyba nie tak miało być i pewnie robiliby inne wrażenie, gdybym miał o nich większe pojęcie. Chyba.

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2073 dnia: Lipiec 28, 2016, 08:17:45 pm »
co do grzbietow to trudno mi cos obiecac bo pracujemy na materialach od wydawcy

Bez przesady, przecież na grzbietach tych dwóch albumów są: polski tytuł serii, polski tytuł albumu, buźka Dredda, nazwiska autorów i logo 2000. Jakie materiały od wydawcy są tu potrzebne?

Chyba żaden rozsądny wydawca zagraniczny nie zakwestionuje Wam, że nieco zmniejszyliście czcionkę i przesunęliście napis czy główkę. W dodatku nie przez własne widzimisię, tylko żeby dopasować do poprzedniego albumu z serii...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 08:33:28 pm wysłana przez Kokosz »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2074 dnia: Lipiec 28, 2016, 08:51:26 pm »
z przesada :)

Offline niuklik

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2075 dnia: Lipiec 29, 2016, 10:35:16 am »

ABC Warriors : Volgan War cz I - tez juz trafilo w rece tlumacza


Czy zdecydowaliście już o dodruku pierwszego ABC Warriors? Jak wielu innych forumowiczów, z chęcią przytuliłbym ten komiks  :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2076 dnia: Lipiec 29, 2016, 12:13:19 pm »
Ładnie. Nr 1 w Top 5 (29.07.2016).


https://www.sklep.gildia.pl/news/1655



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline brzon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2077 dnia: Lipiec 29, 2016, 07:14:18 pm »
Najblizsze plany
Slaine I - dymki wyczyszczone - przy okazji dzieki Piotr jestes mistrzem :smile:
tlumaczenie znajduje sie w korekcie - takze jak sily wyzsze pozwola koniec sierpnia komiks powinien byc gotowy
Przypomnijcie - Ten Slaine I to ma być wydanie Slaine zbiorczo od początku - Warrior's Dawn?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2078 dnia: Lipiec 29, 2016, 07:40:28 pm »
Ładnie. Nr 1 w Top 5 (29.07.2016).


https://www.sklep.gildia.pl/news/1655

To smutny obraz gildii w czasach dyskontów. Zakładając, że nakład Slaina wynosił 500 egzemplarzy i zakładając, że do sklepu gildii trafiło 300 egzemplarzy (a reszta w pozostałe punkty) i skoro Slaine jest na pierwszym miejscu, to gildia niewiele ma hitów sprzedażowych np. od Egmontu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2079 dnia: Lipiec 29, 2016, 08:12:54 pm »
tak Warriors Dawn


na podstawie danych tygodniowych tak karkolomnych wnioskow bym nie wysuwal co do sklepu gildii
zwlaszcza, ze sa tez juz dane polroczne i miesieczne z lipca

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2080 dnia: Lipiec 30, 2016, 02:13:29 pm »

Offline gobender

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2081 dnia: Lipiec 30, 2016, 04:31:44 pm »
Dopiero teraz miałem okazję sięgnać po Kompletny Szok. I niestety rozczarowałem się samym wydaniem.
Okropny rodzaj miękkiej kredy (już wolę offset od tego) i krzywe szycie. I co jak co, ale te reklamy pod niektórymi shortami, to jest nieporozumienie. Jakoś bez smaku to wyszło.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2082 dnia: Lipiec 31, 2016, 05:27:56 pm »


W Kadrze o mrocznym Dredzie

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2083 dnia: Lipiec 31, 2016, 08:38:41 pm »
Zakochałem się w "Mrocznej Sprawiedliwości", zakochałem się! Ten album jest tak cudowny, że chyba jutro przeczytam go ponownie, a pojutrze znowu. Graficzne mistrzostwo świata, to połączenie tiki-taki z zabójczymi kontrami, nutka szaleństwa z doświadczeniem, schemat wyrwany interpretacji - cudo!

Chcemy więcej! Dzięki Studio Lain!

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2084 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:09:52 pm »
Komiks Mroczna Sprawiedliwosc przerobiony.
Poza wspaniałymi rysunkami co najbardziej rzuciło mi sie w oczy: scenariusz.
Czytając owy komiks miałem wrażenie jakbym gdzieś już czytał, widział coś zbliżonego. Najbardziej pasują mi tu dwie pozycje: kinowy; Obcy decydujące starcie, oraz wydany przez Egmont: Batman/SedziaDredd:Uśmiech śmierci.
Komiks oczywiście mógłby być nieco dłuższy by cieszyć dalej zmysły, fajne dodatki, świetnie wydany, czekam na kolejna pozycje SL

 

anything