trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2055 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:09:39 pm »
Pewnie jestem jedynym ludziem, który kupiłby ten komiks ponownie w lepszej oprawie. Czy może jest na sali ktoś jeszcze? :wink:
Wierz mi że nie jesteś jedynym. I obstawiam że przy zwiększonej popularności Dredda, prędzej czy później Egmont wyda u nas zbiorcze wydanie Batman/Dredd w DC Deluxe. Pewnie obserwuje jak idzie sprzedaż.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2056 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:15:25 pm »

Szkoda, że Egmont rzucił na początku KŚK Batman/Dredd edytorsko bardzo słabo przygotowane. Pierwszy tom to się cały porozklejał i brakuje papieru kredowego, by docenić wszystkie walory tej historii. Pewnie jestem jedynym ludziem, który kupiłby ten komiks ponownie w lepszej oprawie. Czy może jest na sali ktoś jeszcze? :wink:



Z chęcią bym przygarnął lepsze (kredowy papier, bardziej intensywne nasycenie barw, twarda oprawa) wydanie. Inna kwestia to opłacalność wznowienia przez dane wydawnictwo.


Jeśli dobrze pamiętam to tłumaczenie nazw niektórych Sędziów Ciemności w "Uśmiechu śmierci" było inne niż w "Mrocznej sprawiedliwości" (osobiści bardziej mi odpowiada). Może należy pomyśleć nad ujednoliceniem tłumaczenia?


Wznowienie "Rogatego boga" (z dobrym nasyceniem kolorów) tez by się przydało.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2057 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:18:28 pm »
Wierz mi że nie jesteś jedynym. I obstawiam że przy zwiększonej popularności Dredda, prędzej czy później Egmont wyda u nas zbiorcze wydanie Batman/Dredd w DC Deluxe. Pewnie obserwuje jak idzie sprzedaż.
A widzisz. Sprawdziłem DeLuxa i rzeczywiście tam też jest Uśmiech Śmierci (o czym wcześniej nie miałem pojęcia). To dziwnym będzie jak tego nie wydadzą. Zatem tylko czekać :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2058 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:23:40 pm »
Wznowienie "Rogatego boga" (z dobrym nasyceniem kolorów) tez by się przydało.
O tak, tylko że Studio kilka razy podkreślało że nie teraz. Przy nakładach w jakich wydaje to ten album kosztował by dużo i jest to dla nich nieopłacalne. Może prędzej Ongrys by się na to zdecydował na zbiorczy "Rogatego boga", nawet pytałem ale odpowiedzi nie udzielił.

Batman/Dredd w DC Deluxe zawiera komplet spotkań tych bohaterów (dwóch z nich jeszcze u nas nick nie wydał) + bonus (choć jest on w ostatnim wydaniu, w starszej edycji go nie ma):
BATMAN/JUDGE DREDD: JUDGMENT ON GOTHAM
BATMAN/JUDGE DREDD: VENDETTA IN GOTHAM
BATMAN/JUDGE DREDD: THE ULTIMATE RIDDLE
BATMAN/JUDGE DREDD: DIE LAUGHING #1-2
bonus LOBO/JUDGE DREDD: PSYCHO BIKERS VS. MUTANTS FROM HELL!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2016, 03:27:41 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Garf

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2059 dnia: Lipiec 24, 2016, 04:18:23 pm »
Nie jestem ekspertem w sprawie Dredda, ale czy poniższa odpowiedź z Alei z listopada nie potwierdza, że w 2017 r. dostaniemy od Egmontu te historie, o których piszecie?

Cytuj
Biorąc pod uwagę sukcesy wydawnictw wydających starsze pozycje komiksowe (sentyment działa!) może Egmont w ramach linii Deluxe zrobi taki nieoficjalny kącik „fana Tm-Semic”, gdzie wydano by takie pozycja jak Legends of the Dark Knight Norm Breyfogle, Batman by Moench and Jones, Batman/Judge Dredd (Bisley!)?
 
 Napisałem wyżej, że o 2017 nic nie będę plotkował, ale nie mogę się powstrzymać jako stary fan Sędziego – jasne, że zrobimy JD vs. Batman, jeśli cała kolekcja utrzyma się na rynku!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2060 dnia: Lipiec 27, 2016, 05:42:00 pm »
Drogie Studio Lain.

"Heavy Metal Dredd" jest super.

"Mroczna Sprawiedliwość" jest super.

Ale jak się je zbierze razem, to juz odrobinę mniej super...



Czy mógłbym uprzejmie prosić, abyście zwrócili nieco większą uwagę na jednolity wygląd grzbietu? Dla kolekcjonera to wbrew pozorom ważny szczegół, żeby na kolekcjonerskiej półeczce albumy jednej serii prezentowały się jednolicie...

Obrazek z Dreddem na tej samej wysokości... Taka sama wysokość czcionki tytułu serii, tytułu albumu i autorów w każdym tomie... Jednolite odstępy pomiędzy krawędzią, tytułami, obrazkiem... Jednolity sposób rozmieszczenia tytułu i autorów... Znaczek 2000 na tej samej wysokości... Dałoby radę?

Mogłoby to wyglądać np. tak (obrazek prosto od Janusza Photoshopa):

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2016, 06:02:03 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2061 dnia: Lipiec 27, 2016, 06:38:19 pm »
Tutaj obrazek od kuba_g. Kopiuję go z innego forum i mam nadzieję, że kuba się za to nie obrazi. Jest równiej niż u nas. Do tego każdy grzbiet jest nawiązaniem do zawartości ( to też wiem od kuby). Również od kuba_g dowiedziałem się, że oryginalne wydanie DJ ma inny grzbiet, zatem możecie pozwolić sobie na taką modyfikacje. Tak jest czy to tylko wyjątek w postaci tego album i licencjodawca wymusza określony design? Dla mnie nie ma to większego znaczenia, bo i tak grzbiety wyglądają estetycznie (moim zdaniem :) ), ale jestem ciekawy odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2016, 06:43:47 pm wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2062 dnia: Lipiec 27, 2016, 07:34:56 pm »
To prawda, sam Rebellion też nie przywiązuje wagi do jednolitych grzbietów...



Ale nic nie przeszkadza, żeby polscy wydawcy zrobili to lepiej.

O ile znam umowy, nie ma zapisu że polski wydawca ma zrobić grzbiet tak a tak. Jest generalny zapis, że polskie wydanie powinno być zbliżone do oryginalnego, przy czym polski wydawca może zrobić odstępstwa (czasem nawet znaczne) jeśli wyśle projekt do licencjodawcy i zostanie on zatwierdzony...

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2063 dnia: Lipiec 27, 2016, 07:42:06 pm »
Nie wiedziałem, że Case Files mają takie kolorowe grzbiety. Podoba mi się tak kolorystyka. No to w takim razie takie wyrównanie i ujednolicenie byłoby dobrym uzupełnieniem i wtedy polskie Dreddy byłyby wydaniami kompletnymi z perspektywy fana. Dobre historie i eleganckie wydanie :wink:


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Night wolf

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2064 dnia: Lipiec 27, 2016, 07:48:03 pm »
Ale te grzbiety z założenia chyba tak mają wyglądać. Tego nie da się inaczej zrobić zachowując jakieś podobieństwo do oryginalnego za duża rozbieżność grubości tych tomów.

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2065 dnia: Lipiec 27, 2016, 09:32:29 pm »
Batman/Dredd w DC Deluxe zawiera komplet spotkań tych bohaterów (dwóch z nich jeszcze u nas nick nie wydał) + bonus (choć jest on w ostatnim wydaniu, w starszej edycji go nie ma):
BATMAN/JUDGE DREDD: JUDGMENT ON GOTHAM
BATMAN/JUDGE DREDD: VENDETTA IN GOTHAM
BATMAN/JUDGE DREDD: THE ULTIMATE RIDDLE
BATMAN/JUDGE DREDD: DIE LAUGHING #1-2
bonus LOBO/JUDGE DREDD: PSYCHO BIKERS VS. MUTANTS FROM HELL!

myślisz że jest szansa że wznowią to w takim formacie?

(serio pytam, nie retorycznie - bardzo bym chciał, ale nie wydaje mi się to prawdopodobne)

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2066 dnia: Lipiec 27, 2016, 09:53:02 pm »
U mnie natomiast po lekturze Heavy Metal Dredd wygięła się przednia okładka jak na jednym ze zdjęć kilka stron temu... Przydała by się lepsza jakość tych wydań, jak nie problem z okładkami to z pofalowanymi stronami. Jutro otrzymam Mroczną Sprawiedliwość i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2067 dnia: Lipiec 27, 2016, 11:23:25 pm »
"Mroczna sprawiedliwość" prędko wyląduje na allegro. Lubię Dredda, ale historyjka słabiutka. Rysunek też nie powala - owszem, jest bardzo szczegółowo, ale coś takiego jak kompozycja to tam nie istnieje. Od patrzenia na to zaraz po "Druunie" aż lekko oczy krwawią. Raczej, niestety, makulatura drugiego sortu, bo czytać tego ponownie raczej mi się nie przytrafi. Ciekawe jak "Heavy Metal Dredd", bo jeszcze się nie zabrałem...

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2068 dnia: Lipiec 28, 2016, 08:40:16 am »
Rysunek też nie powala - owszem, jest bardzo szczegółowo, ale coś takiego jak kompozycja to tam nie istnieje. Od patrzenia na to zaraz po "Druunie" aż lekko oczy krwawią.
Możesz coś więcej na ten temat napisać? Podaj proszę przykłady rysunków, w których kompozycja kuleje i napisz czym się to objawia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 08:43:47 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2069 dnia: Lipiec 28, 2016, 09:13:39 am »
Staples jest świetny w okładkach, naprawdę bardzo podobają mi się jego prace, ale układ plansz w tym komiksie jest czasem bez polotu  - wklejenie głowy Dredda w ramkę, to już był szczyt. Ogólnie jest to według mnie najgorszy komiks z tych, które od studia Lain do tej pory przeczytałem. Nie będę się rozwodził, przeczytasz to zobaczysz. Pewnie trafi się tutaj wielu takich, którzy będą chwalić. Mnie się bardziej podobają lobowate rysunki w Heavy Metalu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 09:17:05 am wysłana przez arczi_ancymon »

 

anything