Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1330113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1860 dnia: Czerwiec 29, 2016, 08:50:44 am »
Czy jeżeli z pierwszego tomu podobały mi się jedynie epizody rysowane przez Bisleya (nie tylko ze względu na rysunki) to mogę darować sobie kolejne tomy?


Nie można traktować HMD jako coś co daje jakiekolwiek spojrzenie na Dredd, tak jak cały czas Studio powtarza, to zbiór szortów, zabawa konwencją wybraną (gdzie konwencją w sumie jest robienie z siebie idioty i przy okazji muzyczne suchary) i prezentuje karykaturę tego świata a nie faktycznego Dredd i Meg1.

Dark Justice jest już trv. Wątki łączą się z faktycznym continuum (PJ Maybe, Day Of Chaos, cała saga Sędziów Ciemności, która dziś jest prawie telenowelą), historia czerpie ze wcześniejszych wydarzeń i jej konsekwencje (w mniejszym zakresie ale) wracają.

Dark Justice to już ten bardziej prawdziwy komiks o Dreddzie i Anderson, tyle, że bawiący się tu space horrorem (ale to taki sztandarowy patent w tym uniwersum, że poszczególne sagi reprezentują różne gatunki). Ma tylko jedną wadę, za mało społecznej satyry jak na Wagnera, ale rozumiem co chciał tu osiągnąć.

PS: Sprawdź jak siedzi CI Greg Staples jako artysta, jedno z największych wydarzeń w przypadku Dark Justice to powrót Grega do dłuższego formatu.

Cytat: BlaskowitzPartTwo.rar
Umoralniających historyjek Tharga nie rozumiem - przyznaję się bez bicia.

To jest w ogóle inna akcja, to są rzeczy, które w sumie są najbardziej czytelne dla cotygodniowego czytelnika, często komentują jakieś pierdy z wiadomości sprzed tygodnia i podstawą ich uroku jest to, że to komiks o kosmicie, który stworzył magazyn i w tym momencie on "mówi do Ciebie - czytelnika". To jakby w TM-Semic na stronach klubowych był komiks z przygodami Arka ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 08:55:44 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1861 dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:04:58 am »
Dostałem swój egzemplarz Dredda i słabiutko to wygląda  :doubt:

Pozo pofalowanymi stronami część stron jest lekko rozmazanych (to nie tylko tekst w dymkach jak pisał ktoś powyżej) np pierwsza strona drugiej historii.

Mam nadzieję że w następnym tomie już będzie wszystko OK  :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1862 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:20:43 am »
W "Tubylczym życiu" boli mnie tylko (aż) brak science. Neandertalczycy po których ma się pojawić Homo Erectus, wow. To ja już bym prosił żeby to było kompletnie fiction i neandertalczycy naparzali się z dinozaurami. Nie miałbym wtedy takich wydumanych problemów. :razz:
Mnie te nieścisłości naukowe zupełnie tutaj nie przeszkadzały, ponieważ opowiastkę tę odczywałem przede wszystkim jako interesującą romantyczną historyjkę opowiadającą o bardzo szczególnym mezaliansie, bo mającym charakter miedzygatunkowy, ewolucyjny (w sensie stopnia rozwoju), no i - co najciekawsze - temporalny. I jeszcze odczytwalem ja na gruncie psychologicznym jako opowiastkę o asymilacji tego bardzo szczegolnego, z punktu widzenia czasu i miejsca akcji, H. sapiens^n w lokalnej społeczności neandertalczyków, której wynikiem jest postepujaca zmiana postrzegania kobiety neandertalskiej (dotyczacego zarówno sfery seksualnej, jak i uczuciowej) przez tego "super sapiensa do potęgi n-tej".

Niedosc tego, to ostatnie odczytanie ociera sie o jeden z istotniejszych problemow dotyczacych ewolucji H. sapiens, ktory pozostawal nierozwiazany jeszcze jakies 10 lat temu. Otoz w ksiazkach ukazujacych sie jeszcze na poczatku biezacego wieku mozna bylo wyczytac o zagadkowym braku materiału archeologicznego dotyczacego krzyzowania H. neanderthalensis z ówczesnym mu H. sapiens: cechy biologiczne obydwu gatunkow (a nawet, jak wskazywali niektorzy w tym kontekscie - podgatunków) wskazywaly na to, ze krzyzowanie takie jest nie tylko mozliwe, ale i skuteczne w sensie uzyskania potomstwa, zas H. sapiens - jak wskazywali trafnie naukowcy - charakteryzuje sie tak duzym popedem plciowym, ze z pewnoscia i neandertalczykowi by nie odpuscił. Na gruncie tego problemu powstalo co najmniej kilka fake'ow archelogocznych z oszukanymi czaszkami "ogniw posrednich", ale prawdziwe dowody krzyzowania obydwu (pod)gatunkow odnaleziono dopiero niedawno, bo dopiero jakos w tej dekadzie.

Majac na uwadze powyższe a takze fakt, ze omawiany "Szok" powstał koncowce lat 70., z punktu widzenia calosci opowiastki "wpadkę" z H. erectus traktuje jako niescislosc majaca niewielki wplyw (o ile jakis) na wartosc fabuly przedmiotowej opowiastki; w rzeczy samej tego H. erectusa traktuje jako takie nagiecie faktow naukowych, ale tylko na gruncie semantycznym, w duchu "licentia scienfica" dla potrzeb fabuly prezentowanej w komiksowym magazynie pulpowym z lat 70. Jak dla mnie, jest to tutaj jak najbardziej akceptowalne.

Jesli chodzi o pozostale opowiastki, to rowniez najbardziej podobaly mi sie te wskazane przez Ciebie, dodatkowo, majac na uwadze te najlepsze dla mnie, dorzuciłbym takze "Wehikuł czasu"
Spoiler: pokaż
(mam na mysli opowiastke o facecie, ktory sie rzucil z mostu)
i o świetach (niestety nie mam aktualnie komiksu pod reka i nie moge sprawdzic tytulow).

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1863 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:34:27 am »
Ok, mam Dredda i kilka spostrzeżeń:


1. Błyszcząca okładka faktycznie wyglądała by lepiej.
2. Tytuł i ikonki wydawnictwa nie powinny nachodzić na miejsce, gdzie okładka się ugina, tylko być trochę przesunięte w prawo, by nie były na zgięciu - źle to wygląda.
3. Pierwsze i ostatnie strony są pofalowane - źle wysuszone. Niby to nic wielkiego, ale zdarza się to po raz kolejny, wiec przydałoby się w końcu z tym coś zrobić, bo ile można na ten sam problem narzekać.


To tak na szybko, reszta wydaje się w porządku. ;)

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1864 dnia: Czerwiec 29, 2016, 11:34:28 am »
To tak na szybko, reszta wydaje się w porządku. :wink:
Najgorsze są rozmazania  :doubt: chyba że to nie cały nakład.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1865 dnia: Czerwiec 29, 2016, 08:55:36 pm »
Wazne info - u nas Dredd juz niedostepny - szukajcie w sklepach - mozna wciaz bez problemu dostac.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1866 dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:14:42 pm »
wracając do wersji okładek "Dark Justice" przychylam się do opcji nr. 2
The darkness will swallow everything

Offline adam and arluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1867 dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:56:17 pm »
wracając do okładki Dredda, podoba mi się ten mat

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1868 dnia: Czerwiec 29, 2016, 11:39:02 pm »
Wazne info - u nas Dredd juz niedostepny - szukajcie w sklepach - mozna wciaz bez problemu dostac.

10 dni!

Offline silent.bob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1869 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:24:41 am »

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1870 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:25:51 am »
Raczej 13


Lrzynaście to pechowa liczba. Lepiej podać jakąś inną, bliską niej, ale jednak inną. Na przykład 10.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1871 dnia: Czerwiec 30, 2016, 12:38:08 pm »
Raczej 13

Policzyłem od daty przyjazdu do wydawcy do dnia wybycia od wydawcy.

Faktycznie, do sklepów album trafił nieco wcześniej i tez jeszcze jakieś resztki tam się chyba znajdują, więc patrząc ze strony sklepów będzie to nieco więcej.

Ale i tak zwiastuje to nowa erę komiksu.

Kiedyś jak Feralny Major czy Cromwell Stone wyprzedawało się w parę miesięcy to był lament.

Teraz schodzimy do kilkunastu dni.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1872 dnia: Czerwiec 30, 2016, 12:41:33 pm »
Dziś 2 tygodnie. Chyba pojawił się w sprzedaży 16 czerwca. Choć w sklepie Gildii widnieje 17 czerwiec.
Obecnie trzeba czekać jeden tydzień na realizacje zamówienia.


Dredd na 4 miejscu w top 10 za czerwiec w sklepie gildia.pl


http://www.komiks.gildia.pl/news/2016/06/czerwiec2016_sklep


Jest też top 5 za pół roku.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Ty_draniu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1873 dnia: Czerwiec 30, 2016, 01:29:46 pm »
W sklepie gildii już niedostępny
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1874 dnia: Czerwiec 30, 2016, 01:32:49 pm »
No to już mamy odpowiedź nt. okładki kolejnego Dredd'a (wydane będzie w HC).
A co do okładki to jak podliczyłem to będzie #1. [tu wziąłem pod uwagę mój głos liczący się jak 100 głosów innych użytkowników] lub #2 z umiejscowieniem logo serii na dole okładki. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything