Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1341228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andy13

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1785 dnia: Czerwiec 22, 2016, 11:57:06 am »
To są święte słowa, z punktu widzenia strategicznego. Bo jak kogoś "stać" na twardą, to kupi miękką, psiocząc że mu na półce nie pasuje. A jak kogoś "nie stać", bo jest po prostu drogi, to chociażby miał się ze**ać, to kasy nie wyczaruje.
to nie do końca tak i nie wiem, czemu to piszesz nie mając znajomości innych opinii.
ja akurat poza treścią chcę mieć fajną kolekcję. nie kupię jednej serii w kilku wydaniach. a nie wiadomo, czy trzeci numer nie wyjdzie jeszcze jakoś inaczej. jeśli pierwszy będzie w HC, a drugi w SC, to nie kupię żadnego. no cóż, jest tyle serii wydawanych, że można wybierać, a i tak wszystkiego się nie kupi. zasadniczo nie kupuję takich komiksów, ale ten Dredd mnie zaintrygował, więc czekam z zakupem pierwszego na decyzję o formie wydania drugiego.
i nie pisz o świętych słowach z punktu widzenia strategicznego, bo np. Mucha Comics po początkowym wydawaniu komiksów w SC przerzuciła się na HC i za każdym razem broni swojej decyzji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 01:10:27 pm wysłana przez Andy13 »

Offline westchnienie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1786 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:08:48 pm »
Mam już Heavy Metal Dredda i nie powiem, rozczarowujący był brak błyszczącej okładki, jaka była przy Slaine. Aczkolwiek środek to doskonała pulpa do czytania i oglądania  :smile: 
I zaznaczam, że brak twardej okładki przy Sticklebacku jest dla mnie poważnym felerem, bo jak widzę, wewnętrzne stronice wydań Studia Lain są jednymi z najsłabszych pod względem sztywności spośród polskich wydań komiksów.
Nie ma bata, następny Dredd koniecznie więc musi mieć twarda okładkę, skoro koszta warunkują takie a nie inne stronice. Oczywiście format tak, jak Heavy Metal.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1787 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:10:21 pm »
A jak kogoś "nie stać", bo jest po prostu drogi, to chociażby miał się ze**ać, to kasy nie wyczaruje.

Tak trudno ogarnąć 10 czy tam 15 zł? Dajcie spokój, w ciągu miesiąca to nic nie znacząca kwota. Natomiast możemy otrzymać porządnie wydany komiks, który będzie dumnie prezentował się na półce. Z miękkiej z czasem zrobi się "wspomniany naleśnik" i będzie niewesoło. Standaryzacja również jest ważna, Ongrys wydaje w twardej więc nie ma co kombinować niepotrzebnie.

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1788 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:41:30 pm »
Ongrys wydaje w twardej więc nie ma co kombinować niepotrzebnie.


Ja też bym optował za tym, żeby Was Dredd był zbliżony do publikacji Ongrysa. Będę szczęśliwszy, mogac różne wydania Dredda postawić obok siebie na półce.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1789 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:50:06 pm »
Będę szczęśliwszy, mogac różne wydania Dredda postawić obok siebie na półce.

Dokładnie, zwłaszcza że tych tomów od obu wydawców trochę wyjdzie. Żeby nie było, otrzymałem dzisiaj swojego Dredda i wydania jest całkiem dobre. Mój egzemplarz nie miał pofalowanych stron, papier jest lepszej jakości, tylko okładka mimo że twarda wydaje się taka średnio-twarda :wink: Wydanie na plus! W niedzielę bedzie co czytać.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1790 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:49:03 pm »
Twarda  :smile:

Offline chch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1791 dnia: Czerwiec 26, 2016, 06:27:23 pm »
Dobra. Kupiłem Balladę o Halo Jones na allegro za 9 dych. Jest wgniecenie na górze, jest jakaś brudna strona na końcu z reklamą sticklebacka (w nowych egzemplarzach też tak było?), ale jestem zadowolony z zakupu. Wczoraj przeczytałem. Kreska była jak w Szokach i wcale mi nie przeszkadzała w lekturze. Uwielbiam czytać komiksy młodego Moorea. Czekam na Sizz i (przede wszystkim) Dr and Quinch. Oby później Studio Lain wydało więcej perełek z 2000 AD tego scenarzysty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2016, 07:12:36 pm wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1792 dnia: Czerwiec 26, 2016, 08:00:31 pm »
Na podobnej zasadzie co kolega przeczytałem właśnie Kompletny Szok Przyszłości i... Jezu, jakie to było słabe, złe, głupie, beznadziejne. Rozumiem zamysł jaki tkwił za tymi historyjkami, rozumiem odniesienia, jestem w stanie zaakceptować "humor" i dlaczego akurat taki "humor" ma tu występować, ale jako całość to była jedna wielka marnacja czasu. Ani razu nie poczułem zaskoczenia, za to raz za razem czułem żenadę z prostego, przewidywalnego i głupiego rozwiązania fabuły kolejnych historii.

Czy w historyjce gdzie mamy poniekąd ukazaną ewolucję człekokształtnych nie można było tego zrobić trochę bardziej science i mniej fiction? Wszelkie epizody gdzie jest w ogóle choćby wspomniana fizyka wywołują u mnie nerwicę jak tylko sobie je przypominam. Nie wiem, może rozpieściły mnie opowiadania Dukaja? Ale kurde, nawet King potrafił stworzyć ciekawsze opowiadania zahaczające o sceince-fiction.

Album podoba mi się graficznie, doceniam pracę tłumacza i jeden raz się uśmiechnąłem (Grażyna). Koniec plusów.

Czekam na hejty.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1793 dnia: Czerwiec 26, 2016, 08:23:30 pm »
Czekam na hejty.


Wydaje mi się, że jedyna rzecz, która w tej opinii zasługuje na "hejty" to kończenie swojej opinii zdaniem "czekam na hejty" ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2016, 08:27:29 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1794 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:32:10 am »
Czekam na hejty.


Dopiero kiedy uznasz KSP za superhero :-)

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1795 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:26:41 am »
zwróćcie w przyszłości komu trzeba uwagę na czas schnięcia arkuszy. dredd to pierwszy mój od was komiks, w którym fala pojawia się zarówno na pierwszych jak i ostatnich dwudziestu stronach albumu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1796 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:12:18 pm »

Offline Shinue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1797 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:14:48 pm »
pierwsza!

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1798 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:15:16 pm »
Okładka numer 3.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline NuoLab

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1799 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:16:45 pm »
Druga

 

anything