trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1334244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1575 dnia: Maj 31, 2016, 01:13:16 pm »
zadne specjalne podwyzszanie - zwrocilem im uwage na blad i zmienili - tak wiem jestem niedobry ;)

Offline Night wolf

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1576 dnia: Maj 31, 2016, 02:18:35 pm »
No to jestem ciekaw co zrobią z moim zamówieniem bo mam zamówienie na 67zł narazie nie wysłali mi jeszcze maila.

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1577 dnia: Maj 31, 2016, 02:27:46 pm »
albo zaakceptujesz nową cenę, albo je anulują. "informacje handlowe zamieszczone na stronie sklepu nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego", punkt 3 w regulaminie.

chyba że status zamówienia brzmi "przyjęte do realizacji".
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 02:31:08 pm wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1578 dnia: Maj 31, 2016, 02:45:27 pm »
Na gildii udało mi się kupić Absalom lub Stickleback ze zniżką 20% i mi tego nie cofnęli  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1579 dnia: Maj 31, 2016, 02:49:05 pm »
Bo to profesjonalny sklep, który stawia klienta nad jakieśtam terefere w regulaminach.

Drogo ten Dredd - 128 stron, nawet Druuna wychodzi taniej. Przydałyby się jakieś większe rabaty ;)

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1580 dnia: Maj 31, 2016, 02:53:02 pm »
Na gildii udało mi się kupić Absalom lub Stickleback ze zniżką 20% i mi tego nie cofnęli  :smile:

ale w ramach przepisów obowiązującego prawa mogli (chyba że zamówienie zostało przekazane do realizacji, co jest równoznaczne z "oświadczeniem woli" dotyczącym zawarcia umowy kupna-sprzedaży). plus dla nich.

Bo to profesjonalny sklep, który stawia klienta nad jakieśtam terefere w regulaminach.
Drogo ten Dredd - 128 stron, nawet Druuna wychodzi taniej. Przydałyby się jakieś większe rabaty :wink:

wysokość rabatu ustala sklep. sklep widział, jaka była sytuacja ze slainem oraz kompletnym szokiem przyszłości i wziął pod uwagę, że dredd będzie pierwszym na rynku wydawnictwem z tym bohaterem od 15 lat, oraz że w tworzeniu albumu wziął udział artysta o nazwisku rozpoznawalnym w polsce. sklep ustalił więc mniejszy rabat dla komiksu. sklep ma zarabiać, a nie tylko pośredniczyć w przekazywaniu towaru od wydawcy lub hurtowni do konsumenta.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 03:00:39 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1581 dnia: Maj 31, 2016, 03:15:54 pm »
Bo to profesjonalny sklep, który stawia klienta nad jakieśtam terefere w regulaminach.
Nie wiem czy terefere w regulaminach. Po prostu pomyłka. Ja jakbym się pomylił wystawiając coś na allegro (np. za tanio), to tez chciałbym żeby ktoś potraktował mnie z wyrozumiałością i ze swojej strony na pewno zrobiłbym w stosunku do księgarni tak samo (zamówić może bym zamówił, bo nie mam pewności czy coś jest mega-promocją czy pomyłką, ale gdyby poprosili mnie o dobrowolne anulowanie, bo cena wynikła z pomyłki bez problemu bym się zgodził. Wolę czuć się w porządku niż zaoszczędzić 10 czy 15 zł).



Drogo ten Dredd - 128 stron, nawet Druuna wychodzi taniej. Przydałyby się jakieś większe rabaty :wink:
Trochę tak, mam nadzieję, że się dobrze sprzeda i następny Dredd będzie w większym nakładzie i jednak trochę taniej. Jeden - dwa albumy można kupić, ale wchodzić w serię 80 zł za nienajgrubszy album to jednak trochę za dużo dla mnie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1582 dnia: Maj 31, 2016, 03:24:48 pm »
Na wieksza cene skladaja sie dwie rzeczy - kolorowy druk i wieksze koszta licencji
cene druku mozna oczywiscie zbijac zwiekszajac naklad



Drunna ma mniej stron - to naprawde ma znaczenie przy niskich nakladach


Bede bronil sklepow, bo naprawde ida nam na reke, operuja rabatami w ramach kwot, ktore im proponujemy, a te nie sa duze, a jednoczesnie dokladnie takie same, jak my zarabiamy na jednej sztuce

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1583 dnia: Maj 31, 2016, 03:26:09 pm »
Mylisz się, te rabaty wynikają z oferty którą przedstawia Wydawca.

o tym nie wiedziałem, zawsze wydawało mi się że sklep sam sobie ustala marżę. to jest pewnie "cena sugerowana przez wydawcę" ("sprzedaż poniżej której, jest działaniem na jego szkodę")?

w każdym razie dziękuję za sprostowanie.

Nie ma tutaj żadnej chęci zarobienia na tytule.

z tym pozwolę się sobie nie zgodzić  :smile:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1584 dnia: Maj 31, 2016, 03:27:19 pm »
Mylisz się, te rabaty wynikają z oferty którą przedstawia Wydawca. Gdyby mogli (czytaj oferta była inna) to by dali standardowe 25% Nie ma tutaj żadnej chęci zarobienia na tytule.
To jest stary temat, czy dawać duże ceny okładkowe pozwalające na większe rabaty, czy też nie. Ja wolę drugie rozwiązanie, mniejsza cena na okładce, problem tylko w tym że wszyscy oczekują teraz rabatów 40%


ja tez jako wydawca wole drugie - bo m.in. od ceny okladkowej odprowadza sie tez kwoty dla licencjodawcy

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1585 dnia: Maj 31, 2016, 04:11:58 pm »

Drunna ma mniej stron - to naprawde ma znaczenie przy niskich nakladach


Dla nie zorientowanych w kosztach druku, podam pierwszy przykład z brzegu dla druku A4, na kredzie 170 gram, 36 stron:
 
Nakład
Cena
Cena za sztukę
250
2 788,53 zł
11,15 zł
500
3 117,07 zł
6,23 zł
1000
4 170,86 zł
4,17 zł
1500
5 026,28 zł
3,35 zł
2000
6 148,77 zł
3,07 zł
3000
8 077,80 zł
2,69 zł
4000
9 950,40 zł
2,48 zł
5000
11 316,00 zł
2,26 zł

A to oczywiście prosty przykład dla nie wielkiego druku. Przy większych i bardziej skomplikowanych publikacjach ceny są oczywiście większe. Nie wiem jakie się u nas nakłady sprzedają, ale sądzę, że o nakładach  powyżej 1000 - 2000 może myśleć tylko Egmont z Batamanami.

Wiadomo, że to tylko koszt samego druku, a trzeba doliczyć jeszcze licencję, tłumaczenie, skład, korektę, logistykę, reklamę i pewnie kilka innych czynników + marżę.

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1586 dnia: Maj 31, 2016, 05:10:20 pm »
6%mi nie przeszkadza tylko straszne zamieszanie z tymi cenami Dreda. Anulowałem zamówienie na gildii. Zarejestrowałem sie na Geek i złożyłem zamówienie. To zamówienie okazało się bardzo niekorzystne(zmieniło sie w trakcie kupowania) wiec napisałem prośbę o anulowanie. Mam nadzieje ze sytuacja się ustabilizuje i ze nie zniknie Dredd do weekendu bo muszę przejrzeć sklepy i raz jeszcze złożyć zamówienie. Do trzech razy sztuka ;P Obym nie obudził się z ręka w nocniku :/

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1587 dnia: Maj 31, 2016, 06:00:43 pm »
Zamówienie złożone. Oby do premiery. To drugi Dredd z jakim będę miał do czynienia. Już widzę, że to bardziej hardcore'owa jazda niż Dredd wydawany przez IDW.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1588 dnia: Maj 31, 2016, 06:18:35 pm »
Już widzę, że to bardziej hardcore'owa jazda niż Dredd wydawany przez IDW.


Licencyjny Dredd wydawany przez IDW (nie licząc tych miniserii pisanych przez Smitha i Ewinga) ma tyle wspólnego z prawdziwym Dreddem co nic (następne zaznaczenie, nie mówię oczywiście o reprintach klasyków z UK z prawdziwym Dreddem ale to raptem dwie publikacje).
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1589 dnia: Maj 31, 2016, 06:50:33 pm »
Classic Dredd od IDW to reprint klasyków? Zacząłem od Classic Dark Judges, bo wyczytałem, że to właśnie klasyczna opowieść. Mam nadzieję, że się nie naciąłem na jakieś nieprawdziwe informacje.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other