trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1500 dnia: Maj 13, 2016, 06:46:16 pm »
To nie jest precyzyjna odpowiedź na moje pytanie.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1501 dnia: Maj 13, 2016, 07:00:24 pm »
To nie jest precyzyjna odpowiedź na moje pytanie.
Format Ongrysa na razie nie istnieje, bo komiks ma sie ukazac pod koniec roku :)
Dawno temu mialem w rekach CFC i jak dobrze pamietam format byl albo B6 albo powiekszyony ala Deluxe.
Skoro komiksy o Dreddzie ze Studia Lain beda w formacie A4, to reszte musisz sobie dopowiedziec sam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1502 dnia: Maj 13, 2016, 09:02:56 pm »
Spoko, ale myślałem, że studio Lain ma jakiś kontakt z Ongrysem, bo przecież sami kiedyś pisali - internety nie zapominają - że będą się starali dopasować do wydań Ongrysa (wywnioskowałem więc, że wiedzą jak będą one wyglądać).

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1503 dnia: Maj 13, 2016, 09:18:07 pm »
Nie do :) Tylko ze wypracujemy wspolny format :)

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1504 dnia: Maj 14, 2016, 10:22:43 am »
Nie do :smile: Tylko ze wypracujemy wspolny format :smile:
I wypracowaliscie?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1505 dnia: Maj 14, 2016, 11:39:20 am »
I wypracowaliscie?
"Męczcie" pytaniami Ongrysa, a nie tylko nasze wspaniałe Studio Lain :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1506 dnia: Maj 14, 2016, 04:05:37 pm »
To jest też pytanie do Ongrysa :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline graves

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1507 dnia: Maj 14, 2016, 10:24:20 pm »
To jest też pytanie do Ongrysa :)
W takim razie w złym temacie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline chch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1508 dnia: Maj 15, 2016, 08:28:43 pm »
Czytam sobie szok przyszłości i naprawdę dobrze się przy tym bawię, dotarłem do pierwszej historii z Time Twisters (ta historia i historia z Wyspami Wielkanocnymi podobały się nawet mojej żonie!). Cieszy mnie treść i długość tych historii, takiego Moorea - przystępnego, zabawnego, pomysłowego - lubię. Potrzebowałem jakiejś luźnej odskoczni i ten komiks mi ją zapewnił. Dziękuję Studiu Lain za wydanie tego komiksu, literówki się zdarzają, ale mi nie przeszkadzają.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline graves

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1509 dnia: Maj 15, 2016, 09:58:38 pm »
Skończyłem wczoraj czytać "Slaine - Król".
Świetne. W takich krótkich formach bardziej mi przypomina Conana. "Świetne jest poznać szczegółowo jak doszło do rzeczy, które rozegrały się w "Rogatym Bogu".
Jedno co mi przeszkadzało to przeskoki jakie były pomiędzy poszczególnymi historiami spowodowane pewnie wyciętymi odcinkami co sugeruje numeracja magazynów z których pochodzą. Szkoda również, że jesteśmy tak bezpardonowo wrzuceniu do pierwszej historii jakby w jej środku. Ciężko na początku zrozumieć co to za grobowiec, co to za istoty i o co w ogóle w tym chodzi.


Natychmiast po skończeniu "Króla" wziąłem się za ponowne przeczytanie "Rogatego Boga" (zgodnie z informacją na koniec albumu). Świetnie mi się go czyta, także może i sięgnę też po "Zabójcę demonów". Czytałem te albumy tak dawno temu, tak że już nic prawie nie pamiętam. Czytając "Rogatego" zaraz po tym albumie uderza całkowicie odmienne tłumaczenie niektórych rzeczy lub tłumaczenie tych, które w wydaniu Egmontu były w oryginale (jak nazwy plemion). Jest to jednak drobiazg w porównaniu do przyjemności poznania tych historii. Chcę więcej Slaine'a.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ongrys

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1510 dnia: Maj 15, 2016, 10:18:20 pm »
Komiksy z "Complete Case Files" ukazują się w miękkiej oprawie i w mniejszym formacie niz w magazynach 2000AD czy JDM. Ale chyba pierwszy trejd miał dodatkowe wydanie HC w formacie większym, identycznym jak magazyn.



Format ten jest bardzo podobny do formatu stosowanego w Polsce przez Egmont, Taurus, WK, Kulturę i inne wydawnictwa, do którego to formatu dopasował się także Ongrys. Wydaje mi się, że dla Dredda ten format także się sprawdzi. Tak więc można się spodziewać, ze CCF od Ongrysa będą miały ten sam format, co "Bruce J. Hawker" czy ostatnio "Skład Główny", czyli 219x296 mm.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1511 dnia: Maj 15, 2016, 10:49:19 pm »
Z tego co widzę, to dotychczasowe komiksy Studia Lain to okolice 230x320... Pisaliście, że A4, ale te wcześniejsze komiksy, to też było niby A4, więc aby rozwiać wszelkie wątpliwości raz na zawsze - Heavy Metal Dredd wyjdzie w 219x296 czy nie? :P
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 10:52:22 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1512 dnia: Maj 16, 2016, 09:42:37 am »
jesli beda roznice to milimetrowe wynikajace ze specyfikacji maszyn w drukarni

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1513 dnia: Maj 16, 2016, 03:38:14 pm »
Na Gildii "Kompletny szok przyszłości" figuruje z adnotacją: nakład jest wyczerpany.


Szybko. Gratuluję.


Tłumaczenie trwało dłużej niż sprzedaż nakładu. Teraz Studio Lain powinno tłumaczyć kilka pozycji jednocześnie aby Wasze komiksy były ciągle dostępne :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1514 dnia: Maj 16, 2016, 03:44:55 pm »
czytam sobie (porcjami) kompletny szok przyszłości i bawię się nieźle - jak na antologię, poziom jest wysoki.

mała uwaga/pytanie do formatu - dałoby się wprowadzić mniejszą tolerancję w długościach i szerokościach pomiędzy albumami, przynajmniej w obrębie danej serii?

mój egzemplarz szoku jest niższy i szerszy od "ballady..." (milimetrowo). niby nic, ale jak mam bardziej obsesyjny dzień, to różnica kłuje w oczy.

 

anything