trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline p3rshing

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #990 dnia: Luty 09, 2016, 04:19:03 pm »
Czy w ramach "2 Slainy na rok" będą wydawane też rzeczy, które wydane zostały juz przez Egmont? Chodzi mi głownie o Rogatego Boga.

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #991 dnia: Luty 09, 2016, 04:21:27 pm »
Chodzi mi głownie o Rogatego Boga.
O to to to!
Tez wzialbym. Z pocalowaniem w reke.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline ASX76

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #992 dnia: Luty 09, 2016, 05:01:02 pm »
Kupiłem.  :smile:  W sumie rzutem na taśmę. Na Gildii zniknęły dziś Absalom i Slaine.

Proszę wziąć pod uwagę fakt, że Gildia nie miała już "Slaina" na stanie (tydzień na realizację) i sprowadza od wydawcy, który podobno już tego tytułu nie ma... ;)

Offline kosmoski

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #993 dnia: Luty 09, 2016, 05:48:43 pm »
Podobno Stickleback lepszy od Absaloma.

Jestem w połowie S i faktycznie lepszy od A. Nie wiem, czy mi się przebojem nie wbije do pierwszej 10, bo poza świetną kreską to również czyta się to bardzo przyjemnie.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #994 dnia: Luty 09, 2016, 05:53:29 pm »
Proszę wziąć pod uwagę fakt, że Gildia nie miała już "Slaina" na stanie (tydzień na realizację) i sprowadza od wydawcy, który podobno już tego tytułu nie ma... :wink:
Spoko. Kupiłem w innym miejscu.  :wink:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #995 dnia: Luty 09, 2016, 06:27:33 pm »
Ostatnich 30 sztuk Slaine leci wlasnie do sklepu gildii
nie planujemy wznowien tego co sie ukazalo z tej serii
- ale ktos sie tam podpytywal o Slaina w 2000ad
wiec moze bedzie rogaty bog wznowiony ;)

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #996 dnia: Luty 09, 2016, 06:32:51 pm »
Dziwne, że Moore tak długo się sprzedaje, a Slaine i Bisley poszli jak ciepłe bułki i kefir o piątej rano na skacowanym osiedlu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #997 dnia: Luty 09, 2016, 06:33:24 pm »
Ciągle nie rozumiem dlaczego Stickleback nie podzielił losu reszty oferty Lain - to naprawdę dobry komiks, a graficznie... Cóż, ja uwielbiam D'Israeli i to jak potrafi zmienić swój styl pod gatunek opowiadanej historii. Nawet jakby nie jarał mnie ten komiks scenariuszowo to kupiłbym go dla samych ilustracji.


tez nie wiem - ale takich rynkowych zagadek jest wiecej :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #998 dnia: Luty 09, 2016, 07:05:22 pm »
Czyli będzie jeszcze w gildii? Nie załpałem się :P

Btw. czy to nie jest przypadkiem komiksowy rekord? Nakład wyczerpany w niecały miesiąc...

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #999 dnia: Luty 09, 2016, 07:14:32 pm »
Jeśli mnie pamięć nie myli, to dobrze też poszło pierwszemu drukowi jedynki Bruce`a J. Hawkera. Cromwell Stone 3 miesiące. To takie podium, które kojarzę.

Podobno nowy Klik też idzie jak woda.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1000 dnia: Luty 09, 2016, 07:15:18 pm »
Będzie - w czwartek paczka powinna dotrzec do sklepu - naklad jest wyczerpany u nas, natomiast w sklepach mozna chyba wciaz kupic bez problemu

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 09, 2016, 07:15:59 pm »
Może pomyślcie o dodruku.  :cool:

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 09, 2016, 07:27:50 pm »
Może pomyślcie o dodruku.  :cool:

Takie moje przemyślenia. Skoro Studio Lain zapowiada brak dodruków, to robi to z dwóch powodów. Po pierwsze szybciej wyprzedaje nakład (bo takie nowości Egmontu, Muchy czy Taurusa można kupić pół roku po premierze, rok czy lata po niej) więc część czytelników w pierwszej kolejności wybiera premiery tegoż wydawnictwa. Po drugie jeden dodruk (dajmy na to Slaine'a) równa się prośbom o kolejny (dajmy na to ABC Warriors). A w przypadku mniejszych wydawnictw może to powodować problemy z regularnością zapowiadanych nowości. A z tego co widzę, plany Studio Lain ma ambitne.


Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 09, 2016, 07:37:23 pm »
No ja przyznaję, że wywaliłem z koszyka Aspirine, choć miałem na nią w danym momencie większą ochotę, niż na Slaine`a i dołożyłem go do Absalom i Stickleback już teraz, bo się bałem wyprzedania. Już tydzień miałem w koszyku Stickleback, Absalom i Aspirine, ale mam kilka zamówień z super promocji w Empiku (Skalp+Valerian+Blueberry = bodaj -41%) do opłacenia i zwlekałem licząc, że Absalom i Stickleback na mnie zaczekają jeszcze tydzień. A tu nagle zonk, jeszcze odkładany na później Slaine też się kończył.
Wiadomość o wyprzedaniu Slaine`a (którego wiedziałem już, że kupię po komentarzu Itachiego) spowodowała zakup już teraz, oraz wywalenie z koszyka komiksu Sfara i przełożeniu go na inny okres. :smile: Dokładnie tak to jest, że czasem wyprzedanie danego tytułu wysuwa go na prowadzenie w zakupach. I to jest rozsądne podejście, bo jeśli Aspirine kocha, to zaczeka. :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 07:41:55 pm wysłana przez Death »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 09, 2016, 07:48:48 pm »
Studio Lain zapełniło także jedną z komiksowych nisz, więc jest to kolejna okoliczność sprzyjająca dobrej sprzedaży. Jestem pewien, że do końca miesiąca zostaną w sklepach pojedyncze egzemplarze.