Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 30, 2015, 04:46:52 pm »
To to, marzy mi się taka akcyjka - my wybieramy -> wpłacamy -> wydawca kupuje licencję -> dostajemy komiks. Wszyscy są hepi, bo nie ma tu miejsca na finansową wtopę (niesprzedany nakład). Pytanie tylko czy da się to zrobić (na moje wszystko się da jak się chce :D)

Oczywiście nie mówię tutaj o licencjach zaklepanych, ale o takich, których nikt specjalnie nie chce i leżą, i czekają, i leżą... Na przykład komiksy Ladroita, Dreddy, Wody Morteluny i sporo innych rzeczy, których najwyraźniej wiele osób chce, a nikt nie ma ochoty wydawać, bo cośtam.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 30, 2015, 05:18:55 pm »
I jak jakiś wydawca się odważy i uruchomi crowdsurfing to okaże się, że owe "wszyscy chcą" to max 50 osób, a wśród nich część będzie kręciła nosem, że droga składka.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 30, 2015, 05:38:44 pm »
nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #543 dnia: Kwiecień 30, 2015, 05:52:25 pm »
Pytanie do Studia: Czy nadal obstajecie przy tym, że nie skusicie się na wydanie "Zenitha" Morrisona?

Offline Gmork

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 30, 2015, 06:43:35 pm »
Crowdfunding v Czechach - Kolosal Conan.  :wink:

www.comicscentrum.cz/

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 30, 2015, 06:54:11 pm »
crowdfunding - sama idea mi sie podoba, byli tworcy co probowali - roznie szlo
cos mi w glowie kolacze ze 1 komiks tak sie udalo wydac
wiec bez szalu


Conan z Czech sliczny :smile:


Zenith - plany na ten rok znacie, co bedzie dalej... niezbadane sa wyroki :smile: ale nie jest to komiks do ktorego sie garne :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 06:57:17 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:00:18 pm »
Crowdfunding v Czechach - Kolosal Conan.  :wink:
www.comicscentrum.cz/

Gruuubo! :smile:

Cena okładkowa 69,90 zł

Na dniach zamawiam, cena dobra. Oby poziom rósł w górę jak do tej pory.

Ale jeszcze zapytam: jak od strony wydawcy komiksów w Polsce wygląda zjawisko crowdfundingu - czy jest cień szansy, ażeby zaczęło to-to działać na rodzimym rynku?

Dobre pytanie. Moim zdaniem machina ruszy po pierwszym sukcesie, tyle że ktoś musiałby zacząć...

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:18:38 pm »
Crowdfunding v Czechach - Kolosal Conan.  :wink:

www.comicscentrum.cz/

Brałbym!

plany na ten rok znacie

Czyli dalej obstajecie przy tym, że z planowanych tytułów wszystkie się jeszcze w tym roku wydać uda?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:34:06 pm »
tak chcemy wydac te pozycje w tym roku :)

Offline blackwaterpark

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:30:49 pm »
Potrzebny jest tylko ktoś ogarnięty, najlepiej znający się na wydawaniu, więc?

No to jak nasi nie potrafią, to może poślijmy Gmorka i niech bracia Czesi wezmą sprawy w swoje ręce?  :smile:
Przecież ryzyko wydawnicze można chyba w takim biznesie zminimalizować (a może nawet wykluczyć), tylko musi kierować tym ktoś, kto już taki temat przerabiał.
Mój Boże - ileż bym dał, ażeby kupić taki 3 tomowy integral Koziorożca - mógłbym nawet czekać z rok po wpłaceniu kasy na konto...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:38:51 pm »
a czyli sie udalo wydac wiecej niz 1 :smile: to fajnie :smile:
moze sie przyjmie :smile:


dorzucam opis jaki znajdzie sie z tylu polskiego wydania Halo Jones


NIEZWYKŁA, ANTYWOJENNA SPACE OPERA
OD MISTRZA KOMIKSU - ALANA MOORE'A

Kultowe dzieło napisane przez twórcę STRAŻNIKÓW czy LIGI NIEZWYKŁYCH DŻENTELMENÓW
i narysowane przez IANA GIBSONA autora ROBO-HUNTER I GWIEZDNYCH WOJEN.

Spośród wszystkich legend ta jest wyjątkowa. Wiecie dlaczego? Bo jest prawdziwa. Przez stulecia wokół Halo Jones nazbierało się mnóstwo plotek i przekłamań. Mówią one, że była zbrodniarzem wojennym, który przyczynił się do wymordowania milionów ludzi. Miała spotkać Lux Roth Chopa, Luiza Kanibala czy Sally Quasa. Podczas trwania Imperium Tylko-Samców twierdzono nawet, że była mężczyzną. Kim naprawdę była Halo Jones? By się dowiedzieć musimy się cofnąć do 50. wieku według starego kalendarza... (Dr.Brunhauer)
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2015, 11:22:31 am wysłana przez studio_lain »

Offline tokage

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:47:10 pm »
1\ Czesi zarabiają jednak więcej, przy porównywalnych kosztach życia.

2\ Afair nakłady książek w Czechach są od lat podobne do tych w Polsce. Przy 4x mniejszej populacji. Inna kultura, w tym czytelnicza.

3\ Dla mnie - i dla wielu - crowdfunding się skończył. Każdy jeden kickstarter, w tym firmowany przez prawdziwe sławy, które wsparłem kończył się fakapem albo mega fakapem. Na chwilę obecną, jeśli nawet coś mi się spodoba na KS/Indiegogo to nie wspieram, tylko czekam aż będzie w normalnym obiegu. Coraz więcej ludzi tak robi. A i w Polsce smrodu nie brakowało - Secret Service, Magia i Miecz, Tequila. Indigogo jeśli dobrze pamiętam zaczyna oferować ubezpieczenie dla wspierających...

4\ Jakiś czas temu na polaku czy innym wspieram.to próbowano zebrać kasę na wydanie polskiej edycji RPG Earthdawn. "Zabukowanie" licencji na jakiś tytuł i próba zebrania środków przez crowdfunding jest zatem na 100% możliwe, ale... jak ktoś tam wspomniał w kuluarach, udało się głównie przez znajomości - organizator tego projektu pracuje w w wydawnictwie A, którego szef zna szefa wydawnictwa B itd... Jakby się tu na forum policzyć (zasada pięciu kroków znajomości) to na 100% siostra/brat/ciotka kogoś z nas niosła do chrztu szefa DC/Marvela/Humanoids/cokolwiek... więc pewnie i na komiks licencje dałoby radę zabukować ale...

5\ Za kickstartera bierze się wtedy "jakiś krewny i znajomy królika". Diabli wędzą jak z tłumaczeniem będzie. Diabli wiedzą jak z jakością wydania u takiego "debiutanta". Nie wsparłbym. Nie ja jeden pewnie.

Edit: Conan piękny, ale cena - 420 pln... W Polsce naprawdę wątpię.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 08:50:59 pm wysłana przez tokage »

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 30, 2015, 09:56:07 pm »
Spośród wszystkich legend ta jest wyjątkowa. Wiecie dlaczego? Bo jest prawdziwa. Przez stulecia wokół Halo Jones nazbierało się mnóstwo plotek i przekłamań. Mówią one, że była zbrodniarzem wojennym, który przyczynił się do wymordowania milionów ludzi. Miała spotkać Lux Roth Chopa, Luiza Kanibala czy Sally Quasa. Podczas trwania Imperium Tylko-Samców twierdzono nawet, że była mężczyzną. Kim naprawdę była Halo Jones? By się dowiedzieć musimy się cofnąć do 50. wieku według starego kalendarza... (Dr.Brunhauer)


Ah, już się nie mogę doczekać  :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #553 dnia: Maj 01, 2015, 12:00:56 am »

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #554 dnia: Maj 01, 2015, 09:45:40 am »
Też bym wolał komiks Alana Moore'a, Alan Moor to jakaś podróba  :sad:
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)