trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1333530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 20, 2014, 06:08:20 pm »
Niektóre rodzaje papieru, głównie kredowego, mają dość znaczne właściwości higroskopijne. Wystarczy, że otwierasz wychłodzoną paczkę, różnica temperatur spowoduje pojawienie się wilgoci na papierze. Tak jak wychłodzone lusterko w ciepłym pomieszczeniu pokryje się parą.
W moim przypadku otworzyłem przesyłkę, Absalom był ok. Po godzinie kartki już lekko falowały. Wiec stos kilku ciężkich komiksów na nim położyłem.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 20, 2014, 06:34:08 pm »
Jakaś przybliżona data prermiery "Ballad of Halo Jones"? :)

Offline Dembol_

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 20, 2014, 08:24:13 pm »
Jakaś przybliżona data prermiery "Ballad of Halo Jones"? :)
2015

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 22, 2014, 06:02:00 pm »
Absaloma oceniam o klasę wyżej niż ABC Warriors, nie musiałem chociaż przez kilka minut gapić się w daną scenę, żeby zrozumieć co się na niej wydarzyło :smile:

Na poważnie wydanie komiksu oceniam na plus, papier dobrej jakości, okładka prezentuje się efektownie, więc powinna zachęcać do zakupu.

Scenariusz może nie powala na kolana, ale czytało się to wszytko bardzo przyjemnie i naprawdę byłem ciekawy jak zakończy się cała ta sprawa.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 03, 2015, 08:20:14 pm »
Wiem, że to marzenie ściętej głowy, ale... Pojawiła się ciekawa stronka: http://2000adpl.blogspot.com/ Warto się z nią zapoznać, mam nadzieję że popularność komiksów od Studia Lain spowoduje, że za 2-3 lata w Polsce pojawi się kolekcja JD;)

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 03, 2015, 09:19:45 pm »
Na razie nie może się te 500 sztuk Absaloma sprzedać.

Offline Holsten

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 03, 2015, 09:53:09 pm »
Ja nabyłem i polecam. A w ogóle skąd masz te dane?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 03, 2015, 09:57:47 pm »
Wydawnictwo podało, że zarówno ABC Warriors jak i Absalom wyjdą w takim nakładzie. ABC W sprzedało się na pniu, ale tu zadziałała magia Bisleya. Absalom [jak dla mnie ciekawsza pozycja] jest do kupienia bez większych problemów. Czyli - jak w życiu - ludzie chcą żeby rzeczy z 2000AD wychodziły w Polsce, ale niekoniecznie już chcą je kupować w ciemno. Sądzę, że Studio Lain trochę się rozczaruje wynikami i na 2016 rok już nie zaplanuje 6 komiksów na rok, tylko wyda te, które bardzo bardzo chce wydać.

Offline horror

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 04, 2015, 05:58:06 am »
moze magia nazwiska tez zadziala bo w koncu chca moore'a wydawac i moze ludziska beda chcieli kupowac. ludziska chciejcie.

A Absolom jest spoczko.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 04, 2015, 06:28:07 am »
Absalom rzeczywiście jest pozycją godną uwagi. Coś gdzieś klimatem podobnym do LNDż i (jak dla mnie) lepsze niż Hellboy.
W A.B.C. Warriors czuję ten klimat komiksów z lat '80 (sposób narracji, wypowiedzi), a to nie musi wszystkim odpowiadać. Jak dla mnie A.B.C. czytało się ciężko. Poza tym widać, że każda część komiku musi przynieść akcję (chyba takie prawo historii publikowanych w częściach) i tyle czasem się dzieje i tyle czasem się tam mówi, że ciężko się połapać ;)
Jeśli nakład Absaloma "zszedł"z magazynu centralnego ;) i do nich nie wróci (różnie to bywa) to kasa zarobiona i można wydawać dalej. :)
Oby pozostałe tytuły trzymały poziom Absaloma :)

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Holsten

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 04, 2015, 08:13:33 am »
Przyłączam się do postulatu nabywania tytułu. Dzięki temu jest szansa na kolejne ciekawe tytuły.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 04, 2015, 11:59:03 am »
Sądzę, że Studio Lain trochę się rozczaruje wynikami i na 2016 rok już nie zaplanuje 6 komiksów na rok, tylko wyda te, które bardzo bardzo chce wydać.
Czekaj aż zaczną wychodzić te zapowiedziane komiksy Alana Moore`a. Na to rzuci się więcej, niż 500 osób.

Jak Wam się tak ten Absalom podoba, bo jest jak Hellboy, to poszukajcie takiego polskiego komiksu pt. Odmieniec. Też fajny i zapewne do wyrwania za grosze.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/odmieniec/1
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2015, 12:02:06 pm wysłana przez Death »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 04, 2015, 12:41:21 pm »
"Absalom" świetny, przebija "A.B.C. Warriors". Szkoda tylko, że tym razem korekta trochę na gorszym poziomie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 04, 2015, 08:27:30 pm »
Absalom zszedl nam jak na debiut naprawde bardzo fajnie - jestesmy zadowoleni - mysle ze z biegiem czasu sie wyprzeda
w koncu to tylko 500 sztuk, a dobre recenzje powoduja ze idzie fama - ze to dobry komiks jest :)
dlatego tez w tym roku planujemy kolejnego swiezaka - oprocz klasykow
moory i inne slainy beda tez w malych nakladach
domu nad oceanem sobie kurna nie zbudujemy ;)

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 04, 2015, 08:30:11 pm »
Ale nad morzem już może, może?? Na poważnie, Absalom jest świetny i obstawiam, że do końca marca nakład się wyprzeda. Co jak co, ale na okładce Batmana nie było :wink: