trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 18, 2014, 04:31:37 pm »
I dlatego Studio Lain moich pieniędzy nie zobaczy, a szkoda, bo chciałem ten komiks kupić.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 18, 2014, 04:44:26 pm »
I dlatego Studio Lain moich pieniędzy nie zobaczy, a szkoda, bo chciałem ten komiks kupić.

Na pewno wydawnictwo przejmie się Twoim postem. Prawda jest taka, że te osoby które chciały kupić ten komiks, to go kupiły. Nakład w 99% się wyprzedał, więc należy uznać to za sukces.

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 18, 2014, 04:49:26 pm »
co nie zmienia faktu, że arczi miał prawo napisać co napisał bo to FORUM!!! I nawet jak się wydawca nie przejął, to ja się przejąłem. nawet bym zalajkował jakby była tu taka możliwość.



A przy okazji to  naprawdę nie rozumiem czemu jak inni wydawcy wam byle plamkę zaserwują to jedziecie jak po łysej kobyle, a w tym temacie tacy spolegliwi jesteście...
"no mnie też się pofałdowało i okładka odpadła, ale jej wow!!! ABC WARRIORS!!!"


zupełnie jakby nie to samo forum...
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 05:04:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 18, 2014, 05:01:21 pm »
I po co ten atak?

Mój post sprzed dobrych kilku dni:

Niestety, ale Panowie mają rację. Bardzo słabe wydanie ABC. Chyba lepiej było zaproponować cenę w okolicach 60 zł, a wydać porządnie. Papier cieniutki jak najtańszy do wiadomo czego, a szycie zostawię bez komentarza. Patrząc prosto na grzbiet widać, że zszyty jest tylko środek komiksu, a boki są tylko doczepione. Na razie się trzyma, ale za kilka miesięcy?
Zdjęcia idealnie odwzorowują stan moich egzemplarzy. Jedyny plus za twardą okładkę, mam nadzieję że z Absalomem będzie lepiej, w przeciwnym wypadku zrezygnuję z oferty Studia Lain.

Więc nie wiem o jakiej obronie piszesz... Pisanie jednak po raz setny tego samego, że wydanie jest do dupy staje się już irytujące. Zamiast oceniać sam komiks, to skupiamy się na wszystkich aspektach oprócz najważniejszego.

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 18, 2014, 05:04:17 pm »
ok, sorry
strzelałem z kolana w ciemno i nie trafiłem. wycofuję posta więc...

ale nie zmienia to faktu, że o ile zgadzałbym się z Tobą gdyby to było choćby w wątku "Egmont 2014" to  Studio Lain tu zagląda, wiec "gaszenie" przez Ciebie kolejnego niezadowolonego klienta nie jest najlepszym pomysłem...
może jak się was więcej wypowie to przy następnym komiksie nie popełnią takiego babola....

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 18, 2014, 05:06:31 pm »
o krytyce wydania, o tym, ze niektore egzemplarze byly wadliwe
poinformowalismy drukarnie z ktora wspolpracujemy od 6 lat
mamy zapewnienie, ze nastepna publikacja bedzie dopieszczona

Głos czytelników dotarł, przy kolejnym komiksie powinno być już lepiej.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 18, 2014, 08:15:04 pm »
Tak, tylko co z tym? Możemy liczyć na wznowienie? Zgaduję, że nie, a akurat ten tytuł interesuje mnie bardziej niż ta następna zapowiedź z 2000AD. Swoją drogą orientuje się ktoś czy Lain zamierza wydawać tę serię dalej, czy był to jednorazowy wyskok?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 18, 2014, 09:46:09 pm »
Kupuj komiks jeśli jeszcze jest. Fakt papier cienki. Jednak mi osobiście to nie przeszkadza. Większa wada polega na tym że odchodzą od grzbietu wklejki okładek. Nie jest to wina wydawnictwa. Podkreślam nie jest to wina wydawnictwa. Trzymam za nich kciuki i zapewne kupie to co wydadzą następnie. Gratuluję im chęci i pasji. Z 2 strony proszę zmieńcie drukarnie. Jeśli będziecie drukować w tej samej drukarni, zapewne tez kupię  kolejna pozycję. Miło by było aby okładki nie odpadały. Jednak jestem pełny podziwu waszej inicjatywie i macie we mnie wiernego klienta. Ponarzekać chyba mogę :smile:
Fajnie jak by ktoś się zainteresował "Hombre". Taka cicha podpowiedź heh.
Nie pogniewałbym sięł na kilka fajniejszych Conanów (w czerni i bieli, coś jak z as editor).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 18, 2014, 10:08:41 pm »
Nie jest to wina wydawnictwa. Podkreślam nie jest to wina wydawnictwa.
tuska wina. podkreślam wina tuska.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Manis

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 19, 2014, 08:46:44 am »
tuska wina. podkreślam wina tuska.

Oczywiście to wina drukarni. Zakłada się, że do 3% egzemplarzy ma prawo być z różnych powodów wadliwych, dlatego gdy zlecam druk komiksów, to drukarnia robi zawsze kilkadziesiąt sztuk na górkę. W tym przypadku - skoro nakład był 500 egzemplarzy - źle zszytych czy źle oprawionych powinno być maksymalnie 15 sztuk z całego nakładu...
Ale wydawnictwo mogło przejrzeć nakład, wychwycić ile jest tych wadliwych i zwrócić je zaraz do drukarni żądając ponownego druku ich na koszt drukarni - do czego mieli prawo. Puścili to jednak dalej do dystrybucji - i to był błąd. Bo teraz problem mają sklepy, do których uderzają niezadowoleni klienci.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 20, 2014, 12:00:28 pm »
Komiksy szly do sklepow od razu z drukarni
Sa tacy co sa zachwyceni wydaniem, sa tacy co nie sa
zazwyczaj wypowiadaja sie ci co nie sa i ja to rozumiem
nam tez jest nie fajnie, jak czytamy takie opinie
z ta drukarnia pracujemy od 6 lat
pokazalem im m.in. ten watek
i oni wiedza, ze to tez dla nich antyreklama
absalom wydamy jeszcze z nimi, bo zapowiadaja poprawe
i jesli nie bedzie cacy
to po prostu do nastepnych tytulow poszukamy kogos innego
to oczywiste

Offline brzon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 20, 2014, 10:04:18 pm »
Komiksy szly do sklepow od razu z drukarni
Sa tacy co sa zachwyceni wydaniem, sa tacy co nie sa
zazwyczaj wypowiadaja sie ci co nie sa i ja to rozumiem
nam tez jest nie fajnie, jak czytamy takie opinie
z ta drukarnia pracujemy od 6 lat
pokazalem im m.in. ten watek
i oni wiedza, ze to tez dla nich antyreklama
absalom wydamy jeszcze z nimi, bo zapowiadaja poprawe
i jesli nie bedzie cacy
to po prostu do nastepnych tytulow poszukamy kogos innego
to oczywiste

Takie podejście wydawcy to ja lubię :biggrin:   Natomiast jeśli chodzi o mój egzemplarz to wszystko cacy - nie mam uwag.

Offline jolan13

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 21, 2014, 06:46:26 am »
W moim egzemplarzu również wszystko ok. Bardzo ładne wydanie, papier, i owszem, mógłby być trochę grubszy, ale nie ma tragedii. Sam komiks - fabularnie niezbyt złożony, bo i nie tego chyba należy oczekiwać po tym tytule. Najlepszy jest Najdoskonalszy Robot Świata:) Grafika S.M.S.a poprawna, acz dupy nie urywa. Natomiast grafika Bisleya - cud, miód i orzeszki. Przez wpatrywanie się w jego rysunki, wszystkie te detale, dopiski na broni czy pancerzu ("Morduję! Dzwoń: 666.") czytałem ten komiks prawie trzy godziny. Rewelka:)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 27, 2014, 09:10:13 pm »
Tak naprawdę komiksowo "A.B.C. Warriors" to bardzo wymagająca lektura, ponieważ żeby objąć masę szczegółów na tych czarno-białych planszach, trzeba poświęcić sporo czasu i uwagi. Album bardzo mi się spodobał, również pod kątem polskiej edycji. Świetne tłumaczenie i korekta. Tak odpowiedzialnego podejścia do warstwy tekstowej mogłaby uczyć się od Was większość polskich wydawnictw komiksowych, działających na rynku od lat. Szczerze gratuluję i dziękuję, lubię być tak poważnie traktowany jako czytelnik przez wydawców. No i liczę, że poziom zostanie utrzymany. :)
No dobra, mam jedno "ale"... Istną plagą jest ostatnio brak numeracji stron w komiksach. Już pomijając fakt, że numeracja stron powinna być standardem, wyklucza to praktycznie sprawdzenie tuż po zakupie, czy nie ma jakichś błędów w druku. Tak że gdyby można prosić o paginację następnym razem...

Offline jolan13

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 28, 2014, 07:19:17 am »
Świetne tłumaczenie i korekta.
Zgadza się. W oczy przez cały komiks rzuciły mi się chyba tylko dwa błędy w wielokropku: raz kropka za dużo, raz za mało. Korekta świetna.