trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:40:26 pm »
Moorea nie da się przecenić. Egmont nie bez przyczyny do niego wraca. Moim zdaniem są dwaj scenarzyści gwarantujący świetną sprzedaż: Moore i Jodorowsky.

Nie gwarantują. Patrz Potwór z Bagien albo Megalex.

Żeby pozostać w wątku - będziecie na MFKiG?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline maximumcarnage

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:47:56 pm »
Nie gwarantują. Patrz Potwór z Bagien albo Megalex.


Gwarantują. O "Potworze z bagien" mówiono już dziesiątki razy. Egmont zarżnął tę serię na własne życzenie. Gdyby teraz wypuszczono ją ponownie, to założę się że niedługo trzeba by było robić dodruk.
Sprawy "Megalexa" nie znam ale przeglądając forum, natrafiłem na same pochlebne opinie o tej serii. Problem nie leżał więc po stronie komiksu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:48:27 pm »
Niestety w Łodzi nas zabraknie fizycznie
praca - trzeba zarabiac na komiksy :wink: - nie pozwoli
ostatni raz byłem na festiwalu z 15 lat temu :smile:
czlowiek zasuwal bo tylko tam ziny mozna bylo kupic i nielegalne wydania :smile:


ale ABC beda na stoisku gildii :smile:


maximum
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hicklenton

Lubie i Moora i pana J :smile:
Mnie nie musisz przekonywac - ja bym wydal mase komiksow :smile:
jest pytanie czy beda kupujacy :smile:



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2014, 11:49:05 am wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:56:38 pm »

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hicklenton

Dzięki za link. Nie znałem, a jestem pod wrażeniem rysunków. Naprawdę wielki talent, spokojnie można porównać do Bisleya w najwyższej formie.
Musicie wydać "Nemesis The Warlock". Jednego klienta już macie :smile: A wiem, że na forum jest więcej osób kochających takie klimaty.
No a poza tym trzeba zrównoważyć ten napływ frankofońskich serii na naszym rynku. Czasem chce się już od nich rzygać.

BTW 2000AD to chyba odpowiednik amerykańskiego "Heavy Metal" jeśli dobrze pamiętam?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 04, 2014, 11:07:37 pm »
2000AD nie ma nic wspolnego z HM
to magazyn ktory rozwijal sie oddzielnie
a ktory wymyslil Pat Mills


Zdarzalo sie HM drukowal cos tam autorow zwiazanych z 2000AD
ale przedrukow serii z magazynu nie bylo

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 04, 2014, 11:23:13 pm »
Lubie i Moora i pana J :smile:
Mnie nie musisz przekonywac - ja bym wydal mase komiksow :smile:
jest pytanie czy beda kupujacy :smile:

Będą, będą, wystarczy, że zatrudnisz jednego znawcę rynku, który gwarantuje świetną sprzedaż ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline maximumcarnage

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 04, 2014, 11:28:44 pm »
2000AD nie ma nic wspolnego z HM


Może poza czasem powstania i tematyką. Ale rzeczywiście, coś mi się chyba pomyliło. Czytałem zagraniczne fora, na których porównywano wydania 2000 AD z tymi z Heavy Metalu i stąd może mój błąd.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 04, 2014, 11:37:15 pm »
"Heavy Metal" to anglojęzyczny odpowiednik francuskiego "Metal Hurlant", może stąd ta pomyłka.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 05, 2014, 05:54:27 am »
maximum
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hicklenton
Ale dokument byl o kims innym. Ogladalem kiedys dokument z udzialem Terry'ego Pratchetta, ktory towarzyszly choremu gosciowi - Peterowi Smedleyowi w jego podrozy do Szwajcarii w celu dokonania eutanazji. Dokument wywolal fale komentarzy w Brytyjskich mediach. http://topdocumentaryfilms.com/terry-pratchett-choosing-to-die/ Hicklenton zmarl w tej samej klinice, co  Smedley.

@ studio_lain: ja biore w ciemno generalnie wszystko co wydacie poki co :) brakowalo takiej oferty na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2014, 05:58:18 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Holsten

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 05, 2014, 07:21:08 am »
Gwarantują. O "Potworze z bagien" mówiono już dziesiątki razy. Egmont zarżnął tę serię na własne życzenie. Gdyby teraz wypuszczono ją ponownie, to założę się że niedługo trzeba by było robić dodruk.
Sprawy "Megalexa" nie znam ale przeglądając forum, natrafiłem na same pochlebne opinie o tej serii. Problem nie leżał więc po stronie komiksu.




Niedawno udało mi się dopaść na allegro drugą część POTWORA. Świetna rzecz. Może kiedyś ktoś wznowi serię.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 05, 2014, 07:58:13 am »
Gwarantują. O "Potworze z bagien" mówiono już dziesiątki razy. Egmont zarżnął tę serię na własne życzenie. Gdyby teraz wypuszczono ją ponownie, to założę się że niedługo trzeba by było robić dodruk.
Sprawy "Megalexa" nie znam ale przeglądając forum, natrafiłem na same pochlebne opinie o tej serii. Problem nie leżał więc po stronie komiksu.

zgodzę się. problem nigdy nie leży po stronie komiksu, tylko wynika z faktu, że NIE KUPUJE GO ZBYT DUŻO OSÓB.

skąd Ty bierzesz te swoje "Egmont zarżnął tę serię na własne życzenie"? Myślisz, że jakby seria się sprzedawała to by zaprzestano jej wydawania? SERIO?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:16:27 am »
"Egmont zarżnął tę serie na własne życzenie" to gruba przesada, ale gdyby wydawali ją wtedy w normalnej częstotliwości, powiedzmy jeden tom na pół roku, losy tej serii mogłyby potoczyć się inaczej. Mogłyby, ale oczywiście nie musiały. Dziś też jest inny popyt na komiks amerykański, Strażnicy schodzą, LND schodzi, V jak Vendetta na pewno zejdzie, wierzę w to, że Potwór z bagien podzieliłby ich los. Oczywiście gwarancji mieć nie można, czytelnik jest wybredny, skoro już tyle świetnych komiksów okazało się klapą.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 05, 2014, 09:28:15 am »
O mój bobrze, znowu ta dyskusja o potworze? :roll:
Gwarantują. O "Potworze z bagien" mówiono już dziesiątki razy.
I dziesiątki razy ustalano, że nie masz racji. Potwór sprzedawał się źle. Lata po wydaniu można było dalej go nabyć za grosze. Koniec historii.

Offline adro

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 05, 2014, 02:45:36 pm »
Z Moore'a najbardziej ucieszylby mnie komiks future shocks, reszta jest ponoc dobra, ale ten komiks chcialbym w pierwszej kolejnosci :razz: .
pzdr
W ogole super, ze ktos wzial sie za 2000ad  :biggrin:
Oby sprzedaz byla zadowalajaca.
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 06, 2014, 04:36:09 pm »
Ostateczna wersja okładki na fejsie.
i ważna informacja - nakład tylko 500 sztuk


https://www.facebook.com/StudioLain