Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1332473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5310 dnia: Grudzień 19, 2018, 08:59:32 pm »
2rcfrt - ale paska nie masz na tej walce z wezem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2018, 09:06:48 pm wysłana przez studio_lain »

Offline bowie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5311 dnia: Grudzień 19, 2018, 11:37:35 pm »

bowie - sprawdzilem w egzemplarzach, ktore mam i nie ma tam paska, wiec egz nadaje sie do wymiany
jak juz gildia nie bedzie miec limitek - daj znac my ci wymienimy


Dla porównania możemy się wymienić zdjęciami strony 101. Na niej jest sporo białego, więc ten pas się nie rzuca aż tak bardzo, ale jest. Generalnie, chciałbym obejrzeć ten komiks w świetle dziennym, a będę miał taką możliwość dopiero w weekend. Poproszę zatem o odłożenie jednego ezg. na ew. wymianę, bo na gildii już nie ma
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2018, 12:14:55 am wysłana przez bowie »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5312 dnia: Grudzień 24, 2018, 07:42:26 pm »
Po długiej dyskusji redakcyjnej doszliśmy do wniosku, że dla fanów komiksów są tylko jedne sensowne świąteczne życzenia:

NIECH W DOMU NIGDY NIE ZABRAKNIE WAM MIEJSCA NA PÓŁKI NA KOMIKSY! NO I ZDROWIA, ŻEBYŚCIE MOGLI TE PÓŁKI STAWIAĆ :smile:

dorzucamy art. Pedro Pereza (Trizia), jednego z naszych ulubionych hiszpańskich komiksiarzy.

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5313 dnia: Grudzień 27, 2018, 03:06:50 pm »
Przeglądam któryś już raz Armie Zdobywcy i nie mogę wyjść z podziwu dla kunsztu tego rysunku. Komiks, do tego wydany przepięknie. Chwała SL, że tak bez wachania podjęło decyzję o powiększonym formacie. Nie zauważyłem w moim egzemplarzu wspominanych wcześniej wad drukarskich. Oby więcej takich perełek.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5314 dnia: Grudzień 28, 2018, 01:05:37 pm »
Nie lubię znęcać się nad tematem jakości wydanych komiksów, ale rzeczywiście te wybrakowane czernie w Armiach Zdobywcy rzucają się w oczy. Strony 32-38 wyglądają w moim egzemplarzu jak niesławny już Giuseppe Bergmann, a pojedyncze kadry z innych stron też proszą się o więcej smaru - niektóre elementy kadru są aż szorstkie w dotyku z braku farby. Wspominane wcześniej strony 100-104 mam za to ok. Może 101 jest lekko blada.


Jeśli tylko istnieje w fazie produkcji większa możliwość kontroli jakości powstającego komiksu, to na pewno warto się nad tym pochylić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 01:20:28 pm wysłana przez rzem »

Offline badday

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5315 dnia: Grudzień 28, 2018, 03:05:17 pm »
Może ktoś wrzucić zdjęcia jak wyglądają te wyblakłe czarne strony w "Armiach Zdobywcy"?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5316 dnia: Grudzień 28, 2018, 03:40:48 pm »
   Mam limitowaną wersję, widać że kilka stron jest faktycznie mniej czarnych, zwłaszcza ta wymieniona przez wydawcę 100-101 ale paska żadnego nie widać, z wcześniejszymi jest wszystko w najzupełniejszym porządku tak po przerzuceniu, więc kto wie czy w części nakładu faktycznie nie mają miejsca jakieś błędy w druku, np. u mnie te strony 30-40 są doskonale czarne. Przyjmuję też wyjaśnienie wydawcy o słabszych momentami materiałach źródłowych, nawet na tych jaśniejszych stronach, litery są czarne jak wszędzie indziej. Sam komiks wygląda fantastycznie, a w cenie w jakiej jest grzech nie kupić. A i na koniec uwaga do Ciebie Studio. Armie Zdobywcy, aż wyją z prośbą o inny papier, taki haszetowo-konanowy, dopłaciłbym bez gadania te 10-15 złotych (czy ile by tam trzeba było).

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5317 dnia: Grudzień 28, 2018, 03:50:58 pm »
A co ze Strażnikami Masery? To chyba miało być w grudniu? Ukazało się i przegapiłem, czy coś pomyliłem?

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5318 dnia: Grudzień 28, 2018, 04:34:22 pm »
Bedzie pod koniec stycznia.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5319 dnia: Grudzień 28, 2018, 05:50:14 pm »
Cóż, nie można mieć w życiu samych doskonałości.


Komiks polecam całkowicie. Przez pierwszy rozdział "Katedra" nie mogłem przebrnąć, tak jest dopracowany.
Mam wrażenie, że autor najsłabiej w tym wszystkim radzi sobie z ludzkimi twarzami, ale to tylko taki cień odczucia :-). Komiks jest mega. Mam nadzieję, że sprzedaje sie dobrze i będzie tego więcej - trzeba tylko pilnować poziomu farby w zbiorniku.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5320 dnia: Grudzień 28, 2018, 06:54:16 pm »
tak wyglada kilka stron w materiale wyjsciowym
po prostu skanowano bardzo archiwalny material
stad moze byc czasami wrazenie wyblaklosci kilku stron




« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 07:07:34 pm wysłana przez studio_lain »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5321 dnia: Grudzień 28, 2018, 07:24:54 pm »
Cóż, nie można mieć w życiu samych doskonałości.


Komiks polecam całkowicie. Przez pierwszy rozdział "Katedra" nie mogłem przebrnąć, tak jest dopracowany.
Mam wrażenie, że autor najsłabiej w tym wszystkim radzi sobie z ludzkimi twarzami, ale to tylko taki cień odczucia :smile: . Komiks jest mega. Mam nadzieję, że sprzedaje sie dobrze i będzie tego więcej - trzeba tylko pilnować poziomu farby w zbiorniku.
a konkretnie, mówiąc "tego więcej", co masz na myśli?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Krzysztof_Kuryłło

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5322 dnia: Grudzień 28, 2018, 07:35:13 pm »
tak wyglada kilka stron w materiale wyjsciowym
po prostu skanowano bardzo archiwalny material
stad moze byc czasami wrazenie wyblaklosci kilku stron







grafik tego nie poprawiał przed puszczeniem do druku?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5323 dnia: Grudzień 28, 2018, 08:03:17 pm »
To w komiksach "miejscowi" graficy cokolwiek ingerują w skany nadesłane przez licencjonodawcę (oprócz literek)?

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5324 dnia: Grudzień 28, 2018, 08:12:05 pm »
a konkretnie, mówiąc "tego więcej", co masz na myśli?


Może rzeczywiście powinienem jaśniej, np. "więcej komiksów takich jak ten".



No dobra, zgrywam się. Tak naprawdę to miałem na myśli, że czas na Wielką Kolekcję Komiksów Gala, najlepiej od Hachette, z opcją przedłużenia do 150 tomów.


@Studio: a zatem na tej stronie nie mam wad :smile:

 

anything