trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1339981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5250 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:22:04 pm »
To pytanie bardziej do osób, które już Solo przeczytały.
Spoiler: pokaż
Dla mnie wygląda to jakby Solo został w tym momencie dźgnięty, co w wyniku fabuły kompletnie nie trzyma się całości. Nawet się zastanawiałem czy jedna osoba nie przykłada broni do pleców głównego bohatera, a to drugie ostrze trzyma w ręku druga ale narysowane to jest dosyć dziwacznie. A dalsze kadry też nie wskazują, aby przy Solo było dwóch bandziorów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 01:25:38 pm wysłana przez Itachi »

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5251 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:33:37 pm »
Myślałem że coś z tłumaczeniem  :smile:

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5252 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:34:36 pm »
Nie, tłumaczenie jest ok :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5253 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:36:28 pm »
Jest tak jak napisałeś jedna osoba przykłada broni do pleców głównego bohatera, a druga trzyma ostrze w ręku.
Czytałem wczoraj i nie wiedzę tego inaczej niż sam opisujesz.

A sam komiks powiedziałbym, że lepszy od Świata Kanibali i rozumiem podejście wydawcy do takiej kolejności wydania, to jednak uważam, że śmiało można było wydać tą cześć jako pierwszą. Bo jak wspomniałem wcześniej to w tym tomie jest budowanie świata i zasad nim rządzących, tam mamy tylko pogoń szczura. Zresztą cała historia czytając najpierw "Ocalonych z chaosu" a później "Świat kanibali" zatacza pewien krąg, bo w pierwszym rozdziale Ocalonych mamy narodziny bohatera w jaskini, tak ostatni rozdział Kanibali zamyka historię głównego bohatera i daje nam narodziny drugiego, o którym będzie jak już wiadomo 3 cześć tej sagi. Ja już nie mogę się doczekać.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5254 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:51:14 pm »
Ja oba tomy traktuję jako największe zaskoczenie tego roku. W Solo wszystko współgra. Grafika, scenariusz, kolory, pomysł, wizja. Ja mam taką frajdę z lektury, że ciężko ją opisać. Niby to wszystko utarte schematy, nic odkrywczego ale jednak daje kopa energetycznego i człowiek jakoś łączy się z głównych bohaterem w wspólnej misji. Podoba mi się ta ciągłą nuta niepewności, że zza strony wyleci kolejny dziwaczny potwór, albo że obca grupa przepuści atak i nie weźmie jeńców. Autor wprowadza również spory ładunek emocjonalny, świetnie wypadła scena
Spoiler: pokaż
spotkania krewnych po długiej rozłące
.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5255 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:17:25 pm »
zgraly sie dwa elementy - ostrze z tylu i lufa i mozg splatal ci figla :wink:
ja na przyklad jak czytam komiksy czesto mam to :wink: oczywiscie nie na taka skale, a zdarza mi sie te kropki widziec ;)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 02:20:56 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5256 dnia: Grudzień 10, 2018, 03:07:30 pm »
Spłatał, aczkolwiek uważam że warsztatowo do końca nie wyszło tak jak powinno :) Na kadrach przed i po tym wspomnianym ciężko wyłapać ten kontekst.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5257 dnia: Grudzień 10, 2018, 06:03:52 pm »
@up
Ja tam nie widziałem w tym kadrze niczego nienaturalnego czy dziwnego.


mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5258 dnia: Grudzień 10, 2018, 07:28:20 pm »
@Itachi masz rację w tym tomie Solo ładunek jest ogromny i pewnie w przypadku Świata Kanibali byłby jeszcze większy, gdybyśmy czytali to dopiero po Ocalonych. Jak mówiłem szanuje decyzję wydawcy, ale wszystkim tym którzy jeszcze nie czytali polecam zapoznać się najpierw w Ocalonymi a potem że Światem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 09:01:41 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5259 dnia: Grudzień 10, 2018, 08:36:50 pm »
wszystkim tym którzy jeszcze nie czytali polecam zapoznać się najpierw w Ocalonymi A potem że Światem.
To teraz piszesz do mnie. I pewnie skorzystam z rady :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5260 dnia: Grudzień 10, 2018, 08:53:21 pm »
Ja również niedługo zabieram się za Solo i skorzystam z podpowiedzi :)

Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5261 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:06:32 am »
Ja mam taką frajdę z lektury, że ciężko ją opisać. Niby to wszystko utarte schematy, nic odkrywczego ale jednak daje kopa energetycznego i człowiek jakoś łączy się z głównych bohaterem w wspólnej misji.Autor wprowadza również spory ładunek emocjonalny


Dokładnie moje odczucia. Często tak mam, że właśnie większą satysfakcję sprawiają mi takie tytuły niż "klasyki". Po prostu mam frajdę z czytania i oglądania.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5262 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:22:53 pm »
Miało być tak pięknie, poprawa miała być, więc kupiłem "Zabójcę czasu" i czytam. No i:
Strona 40: "Jednak zanim smok miał ją zjeść zdecydował się zająć najpierw wieśniakami"
Strona 41: "Każdy uważał krainę uroku (...) jako swoje..." Uważał jako?
Strona 57: "Drugi diluvial ruszył na nas, lecz wtedy Slaine wbił miecz pomiędzy elementy jego zbroi i go przekręcił". Kogo lub co przekręcił Slaine?
Strona 58: "Na uczelni nie czytałam tylko poezji". Czyli że co? Czytała wszystko poza poezją?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5263 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:44:15 pm »
Miało być tak pięknie, poprawa miała być, więc kupiłem "Zabójcę czasu" i czytam. No i:
Strona 40: "Jednak zanim smok miał ją zjeść zdecydował się zająć najpierw wieśniakami"
Strona 41: "Każdy uważał krainę uroku (...) jako swoje..." Uważał jako?
Strona 57: "Drugi diluvial ruszył na nas, lecz wtedy Slaine wbił miecz pomiędzy elementy jego zbroi i go przekręcił". Kogo lub co przekręcił Slaine?
Strona 58: "Na uczelni nie czytałam tylko poezji". Czyli że co? Czytała wszystko poza poezją?
Straszna szkoda, że wydawca wypuszcza świetne tytuły, dopieszczone graficznie i technicznie, a żałuje inwestycji w dobrych tłumaczy i korektę. Tyle osób zwracało na to uwagę i nic.

Offline blackfish

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5264 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:32:13 am »
Miało być tak pięknie, poprawa miała być, więc kupiłem "Zabójcę czasu" i czytam. No i:
Strona 40: "Jednak zanim smok miał ją zjeść zdecydował się zająć najpierw wieśniakami"
Strona 41: "Każdy uważał krainę uroku (...) jako swoje..." Uważał jako?
Strona 57: "Drugi diluvial ruszył na nas, lecz wtedy Slaine wbił miecz pomiędzy elementy jego zbroi i go przekręcił". Kogo lub co przekręcił Slaine?
Strona 58: "Na uczelni nie czytałam tylko poezji". Czyli że co? Czytała wszystko poza poezją?


Ojoj, to nie dobrze  :sad:
Właśnie się przełamałem i zamówiłem Slaine - Rogaty Bóg. Czy tam też są takie kwiatki???