Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1338282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4725 dnia: Wrzesień 09, 2018, 02:46:58 am »
Studio, wiecie już jak przetłumaczycie tę zabawną grę słów z pseudonimem "Kill-A-Man-Jaroo"?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4726 dnia: Wrzesień 09, 2018, 01:08:05 pm »
Studio, wiecie już jak przetłumaczycie tę zabawną grę słów z pseudonimem "Kill-A-Man-Jaroo"?


moge podpytac Jacka on tlumaczy Lawless :)

Offline digital_psycho

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4727 dnia: Wrzesień 09, 2018, 01:46:04 pm »
Czytam sobie Shamballe i jest super. Uwielbiam te wszystkie pop/kontrkulturowe smaczki w komiksach 2000AD. Tu zastanowiła mnie jedna ciekawostka, mianowicie na stronie 28, w drugim kadrze mowa jest o "czterech gigantach muzyki rockowej". Na początku myśałem, że The Beatles, ale osoby na rysunku się nie zgadzają. Doszedłem do wniosku, że to Morrison, Dylan, Strummer i Lennon (co bardziej pasuje do miana "wielkiej czwórki").  Kto to Waszym zdaniem jest?
W którym roku umiejscowiona jest akcja Shamballi? W internetach nie umiem znaleźć, a na stronie 5 podana jest data "17 stycznia 2012". Rozumiem, że to błąd, bo Anderson urodziła się w 2080.
Poza tym kolejny raz dobra robota Studio Lain! W sumie to nieistotny szczegół, ale czego mi brakuje w oryginalnej okładki choćby w galeri na końcu, bo najbardziej mi ona siedzi ze wszystkich.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4728 dnia: Wrzesień 09, 2018, 02:14:30 pm »

moge podpytac Jacka on tlumaczy Lawless :smile:
A nie Przemek?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4729 dnia: Wrzesień 09, 2018, 02:34:39 pm »
Przemek sie raz do nas odezwal a potem nie mielismy zadnego kontaktu, mimo prob :(
Wiec nie wiedzielismy na czym stoimy i Jacek sie za to wzial

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4730 dnia: Wrzesień 09, 2018, 02:44:52 pm »
Data w Szambali

w oryginale jest zapis 17.1.12 i wydaje mi sie, ze popelnilismy blad, glowy jednak nie dam
bo z datowaniem w tym uniwersum bywa roznie
 - trzeba bylo ten zapis tak zostawic jak w oryginale - nie bylo by wtedy problemu -to moze byc 2117, 2112, ale i 2017 i 2012, bo komiks powstawal w ubieglym wieku - sorki nie wylapelem tego podczas lektury, dzieki za zwrocenie uwagi

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4731 dnia: Wrzesień 14, 2018, 12:44:29 pm »
Jakby co to w Łodzi jesteśmy tu :smile:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4732 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:07:39 pm »



Okładki polskiego wydania. Ta po prawej to limitka.

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4733 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:12:36 pm »
Obie piekne. Kolejny must-have od Studia Lain!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4734 dnia: Wrzesień 19, 2018, 02:35:52 pm »
Sędzia Anderson: Szambala jest bez wątpienia jedną z najciekawszych premier drugiej połowy bieżącego roku, poruszającą ważne kwestie w sposób nieprzytłaczający i nie nazbyt przekombinowany.
recenzja Szambali - https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/sedzia-anderson-szambala-recenzja-komiksu/

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4735 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:38:22 pm »
Piękne kolory w tej brygadzie. Ponownie jestem pełen podziwu i zachwytu.

Offline niuklik

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4736 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:58:09 am »
W sumie dobrze, że ta po prawej to limitka, bo zdecydowanie mi podpasowała ta nielimitowana  :D

Jestem w trakcie lektury Sticklebacka. Ale wypas! Brać i czytać! Jest klimat, są rewelacyjne rysunki. Kiedy planujecie wydać kolejny tom i czy będzie coś poza drugim tomem, jeżeli też sprzeda się poniżej oczekiwań?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4737 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:18:46 am »
Trzeci tom jeszcze w UK w odcinkach nie wyszedł zdaje mi się :smile: Ups, chodziło mi o Absaloma....

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4738 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:39:58 am »
W sumie dobrze, że ta po prawej to limitka, bo zdecydowanie mi podpasowała ta nielimitowana  :biggrin:

Jestem w trakcie lektury Sticklebacka. Ale wypas! Brać i czytać! Jest klimat, są rewelacyjne rysunki. Kiedy planujecie wydać kolejny tom i czy będzie coś poza drugim tomem, jeżeli też sprzeda się poniżej oczekiwań?


stickleback 2 sie tlumaczy - planujemy przyszly rok - bedziemy kontynowac ta serie nawet jak bedzie na lekkim minusie, bo to jedna z moich ulubionych :wink:  tylko tempo nie bedzie zbyt szybkie ;)

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4739 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:23:40 am »
A coś się zaktualizowało w planach na 4 kw tego roku? coś spadło, coś wskoczyło na listę?
Trzeba budzety powoli szykować na komiksy :)

 

anything