Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4665 dnia: Sierpień 22, 2018, 12:30:50 pm »
Dlaczego tak twierdzicie?
Dobre pytanie. Ale pewnie pozostanie bez odpowiedzi.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4666 dnia: Sierpień 22, 2018, 01:40:00 pm »
Jeżeli ktokolwiek po przeczytaniu tego wpisu nie wie, skąd kwestionowanie jego poziomu, to chyba nie ma sensu tego tłumaczyć, bo i tak nic z tego nie będzie.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4667 dnia: Sierpień 22, 2018, 02:04:22 pm »
No tak, ważne żeby ponarzekać, po co to jeszcze argumentować?

Offline Pawelek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4668 dnia: Sierpień 22, 2018, 02:32:26 pm »
Cytuj
Stawiam na półce obok Blacksada
bo też są kotki i inne zwierzątka i jest fajne.Akurat taką recenzją bym się nie nie wiem czy bym się chwalił, bo:
1. jeżeli podejrzewać autora o wysoki iloraz inteligencji to tekst trąca ironią,2. w przeciwnym wypadku tak jak kolega parsom napisał.
Z drugiej strony jak ktoś lubi takie klimaty to może taka recenzja do niego przemówi i kupi. Jak nie lubi to z pewnością nie kupi i nie będzie niezadowolonym klientem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2018, 02:40:19 pm wysłana przez Pawelek »

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4669 dnia: Sierpień 22, 2018, 02:38:56 pm »
No tak, ważne żeby ponarzekać, po co to jeszcze argumentować?
Czego tu nie rozumiesz? Co ci argumentować? Że ktoś wyraża opinie jak żul pod sklepem? Nie rozumiesz tego?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline jeanvanhamme

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4670 dnia: Sierpień 22, 2018, 03:03:21 pm »
Nie ma o co kopii kruszyć, recenzje nie są po to, by je czytać, albo na ich podstawie wyrabiać sobie choćby cień opinii. Recenzje są po to, żeby wydawcy się jarali "o piszą o mnie".
A ta przytoczona, choć pozytywna, wyrządza komiksowi jednak krzywdę. Bo to dobry tytuł jest, ale zestawiać go z Punisherem to brak kompetencji.

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4671 dnia: Sierpień 22, 2018, 04:07:36 pm »
Czego tu nie rozumiesz? Co ci argumentować? Że ktoś wyraża opinie jak żul pod sklepem? Nie rozumiesz tego?
No widzisz, dla mnie to wiele mówiąca opinia. Mówiąca o komiksie. A jeśli na siłę porównywać coś do żula spod sklepu, to ty ciskasz się o te opinie jak jakiś żul spod sklepu.

Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4672 dnia: Sierpień 22, 2018, 04:11:39 pm »
ja tam w recenzji "Panie Kierowniku" i "Szczera prośba" nie widziałem, także też nie wiem o co chodzi z tą recenzją recenzji :biggrin:


edit: przeczytałem jeszcze 2 razy w "trybie detektyw". To chodzi o to, że pojawiają się przekleństwa? Ok, też fanem specjalnie nie jestem, ale też nie jest ich niesamowicie dużo i może też trochę oddają klimat komiksu? (akurat czekam jeszcze na przesyłke bo inny komiks zamówiony w gildii czeka na premierę)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2018, 04:17:12 pm wysłana przez mibartek »

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4673 dnia: Sierpień 22, 2018, 05:28:30 pm »
Nie, nie chodzi tylko o przekleństwa (aczkolwiek te przekleństwa są rzucane bez sensu). Chodzi o całość. To opinia w stylu "zajebisty film widziałem, taki no wiesz, zajebisty, cycki były, szczelanie, no mówię ci zajebisty, leszy niż Rambo, szczelali, ale uciekł i wszystkich wyszczelał". Czyli w sam raz w okolicznościach po spożyciu, ale dno jak na coś, co aspiruje do oceniania zjawisk kulturalnych.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4674 dnia: Sierpień 22, 2018, 05:38:35 pm »
Solo Świat Kanibali 9,5/10

Oscar Martin kupuje moją uwagę, pojawił się nowy trend opowieści gdzie bohaterami są zwierzęta, a świat przedstawiony ocieka we krwi. Miecz Ardeńczyka, Władza, a teraz Solo. Świetna sprawa, zważywszy na piękną wizualizację i ciągłą akcję.

Świat kanibali jak sam tytuł wskazuje, to otoczenie gdzie 24 h na dobę trzeba walczyć o swoje życie, zagrożenie nadejść może z każdej strony. I to takie, które przewidzieć można, ale także te z rodzajów całkowicie dzikich. Solo ma swoją misję, walczy ze swoim ciałem aby odzyskać sens życia. Brutalność sprawia, że jest niczym ostatni liść na drzewie gdy późno jesienny wiatr z całą mocą próbuje porwać go w nieznane. Martin nie kreuje tutaj wizji bohatera, którego zaciekłość prowadzi do sukcesu. To autentyczna walka ze skonstruowanym przez człowieka systemem. Gdzie zawsze wygrywa gość nie kalkulujący, stawiający na pierwszym miejscu egoizm. Wcześniej czytałem o jakimś porównaniu do Punishera i wzajemnych oskarżeniach. Przyznaję, iż osoby nie mające styczności z komiksami na bieżącą, mogę tak interpretować Solo. Przecież wyskok zza drzwi i wystrzelenie kilku nabojów w kierunku bandziorów, to scena żywcem wyjęta z gry Punisher II z początku wieku :smile: Banalne porównanie, ale nie mam zamiaru rozliczać nikogo za to stwierdzenie. Nasz Szczur to kawał chłopa, facet wiedzący na czym polega walka o przetrwania. Po setkach filmów gdzie wszystko kończy się pięknie i wzruszająco, dzieła kultury będące w opozycji zyskują moją uwagę, a kiedy jeszcze prezentują przy tym talent w tworzeniu soczystego świata to już jaram się na maksa. Graficznie Solo to ekstaza dla zmysłów, każdy kadr można podziwiać przez sekundy.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4675 dnia: Sierpień 22, 2018, 08:11:20 pm »
chcialem napisac ze jaramy sie kazda dobra opinia o naszych komiksach - tak po ludzku, zwyczajnie :)
dzieki Itachi :)

Offline Lamfrid

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4676 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:58:46 am »
tak na szybko, jako autor przytaczanej opinii na temat Solo (z fanpejdża Kosa Kulturalna): komiksu nie porównuję do Punishera, a jedynie sposób rozliczania się z przeciwnikami - strzały w twarz, natychmiastowe egzekucje, brutalność. Oczywiście inna bajka, inny gatunek, inna dynamika. Bardziej zestawiałbym z Mad Maxem Fury Road o
 czym zresztą pisałem. Druga rzecz - nie piłem akurat jak pisałem, ale dziękuję za troskę. Swoją drogą dyskusje na temat dóbr kultury jak najbardziej można prowadzić przy dobrym trunku, polecam, wiem co piszę, pracuję jako barman od 20 lat, daleko mi do budki z piwem czy "żula pod sklepem", wolę whisky i fajny ubiór. Przepraszam za przekleństwa w opinii, niestety będą czasem - bo tak lubię, ktoś nie lubi, może nie czytać. Myślę że do opinii o pełnym przemocy komiksie postapo lepiej pasują niż język akademicki lub typowa recenzja, dlatego w tym wypadku zastosowałem. Kolejna rzecz: Blacksad, nie chodzi tylko o postacie zwierzęce, ale warto Solo przeczytać do końca, skojarzenia fanom Blacksada nasuwają się same. Solo mistrzowski jest w swoim gatunku, podobnie jak Blacksad, ot co. pozdrawiam!

Offline Pawelek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4677 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:13:57 am »
Kolejna rzecz: Blacksad, nie chodzi tylko o postacie zwierzęce, ale warto Solo przeczytać do końca, skojarzenia fanom Blacksada nasuwają się same. Solo mistrzowski jest w swoim gatunku, podobnie jak Blacksad, ot co. pozdrawiam!
Z miejscem na półce akurat żart  :wink: Każdy stawia komiksy gdzie chce, ja akurat obok Blacksada postawiłem atlas geograficzny (bo podobnej wielkości)  :smile: co do merytorycznego porównania obu się nie wypowiem bo rzeczona opinia utrwaliła mnie w przekonaniu, że z dużą dozą prawdopodobieństwa komiks nie trafia w mój gust (czyli, jak by nie patrzeć, opinia była pomocna).

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4678 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:35:35 am »
zmieniajac na chwile temat - tak wyglada najnowsze wersja Strażników Masery, na jej podstawie bedziemy przygotowywac polska wersje - autor z wydawcami zmienil wyglad dymkow, na nowo zeskanowo oryginaly prac, leci do nas 32 GB komiksu :smile:



Offline kas1

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4679 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:52:47 am »
Plansza z:
"Bzzztzzz...
Aaaaa
Hhhhh
!!!"
miażdzy :)