trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1330067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4635 dnia: Sierpień 17, 2018, 06:45:43 pm »
Wybacz @małpy, ale nie o to mi chodziło. Zgadzam się że to normalna zasada handlu, jakbym miał sprzedawać komiksy których nakład się wyczerpał też bym tak zrobił (i tak robie). Ale twierdzenie, że te komiksy znalazły się w rolce gildii, bo są tam tylko dostępne, jest błędne. Są bo mają limitowaną edycję z okładką. I są kupowane nie przez samych fanów stąd taki a nie inny wynik. Tym bardziej że o Solo mało kto słyszał przed ogłoszeniem tej pozycji przez wydawcę.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4636 dnia: Sierpień 17, 2018, 06:46:15 pm »
Rogaty Bóg też był chyba w TOP, a nie miał limitki, a co więcej, to było drugie wydanie tego komiksu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4637 dnia: Sierpień 17, 2018, 06:55:07 pm »
@pokia być może, jak mówiłem nie mogę teraz tego sprawdzić, nie zmienia to faktu że nazwisko Bisleya też zrobiło swoje, dlatego jak kuba g twierdzi zapowiedziane Żółwie przez NSC też mogą być sukcesem wydawniczym po mimo że to podobno słaby komiks, jest wiele czynników decydujących o sukcesie, ale w przypadku tych dwóch omawianych na pewno chodzi w tej chwili o limitki. Dlatego będę obserwował jak te tytuły będę schodzic później, tzn. czy nie zalegną jak Stickleback.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4638 dnia: Sierpień 17, 2018, 06:56:58 pm »
Rogaty Bóg też był chyba w TOP, a nie miał limitki, a co więcej, to było drugie wydanie tego komiksu.

ale jednak trochę exclusiv - raz że ładnie wydane, dwa pełniejsze niż wersja od E - podobnie może być z Zabójcą demonów

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4639 dnia: Sierpień 18, 2018, 01:47:43 am »
Oczywiście nie ulega wątpliwości, że oprócz gildiowych limitowanych okładek komiksy z Lain  kupujemy dla jakości komiksów, które mamy w środku. Coś mi się wydaje, że kupiłem wszystko z Lain oprócz tych dwóch tomów ABC robotów, a i one mnie interesują i może kiedyś przeczytam. Takiego Białego Orła bym nie kupił za nic w świecie, nawet gdyby miał okładkę z hologramem. :wink:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4640 dnia: Sierpień 20, 2018, 04:25:37 pm »
Jak już ktoś ma Solo z okładką alternatywną to niech odwróci na tylną okładkę i spojrzy pod światło by zobaczyć 3D ;)


A tak przy okazji - jutro na gildii powinno byc dostepnych jeszcze okolo 20 egz. Solo z alternatywna okladka - drukarnia zrobila po prostu o tyle wiecej i podeslala do nas, zamiast do gildii - dzis wyslalismy do sklepu paczke z ta nadwyzka. 

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4641 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:43:49 pm »
Absalom jest aktualnie kontynuowany? Przeglądam sklep 2000AD i nie mogę znaleźć informacji o kontynuacji.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4642 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:57:44 pm »
Aktualnie rysownik tworzy komiks na bazie uniwersum gry Strange Brigade - ale potem ma wrócić do uniwersum Absaloma.





ale przypomnialo mi sie, ze nowa historia Absaloma juz tez byla drukowana w tygodniku
tylko nie uzbieralo sie tego jeszcze na kolejny album


« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 10:39:52 pm wysłana przez studio_lain »

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4643 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:58:52 pm »
Odebrałem Solo-wariant limitowany i rzuciłem się do czytania. Rysunki postaci, dynamika super.  Natomiast z ostrością i nasyceniem kolorów plansz jest coś nie tak. Ogląda się tak jakby było kserowane ze słabej jakości orginałów. Chyba, że to taki celowo zamglony rysunek, chociaż ostatnie całostronicowe plansze w dodatkach mają dobrze nasycone kolory.
Jeśli chodzi o fabułę, to dawno nie czytałem tak słabego komiksu. Doszedłem do połowy i chyba nie dokończę. Cały czas akcja  w stylu zabili go i uciekł okraszona wzniosłymi rozmyślaniami szczura podczas jego rambo-biegu. Myślę, że nie bez powodu niektóre komiksy są u nas nieznane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 10:48:51 pm wysłana przez midar »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4644 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:16:07 pm »
z nasyceniem, kolorami itp i ostroscia jest wszystko okej :smile:
kiedy akcja dzieje sie w  ciemnosci autor stosuje filtry rodem z filmow klasy B
wystarczy ze przyjrzysz sie rysunkom, zobaczysz ze kreska, obrysy itp sa bardzo wyrazne
ten swiat jest skapany albo w ostrym sloncu, albo w ciemnosciach
spojrz na oryginal ponizej - te same wrazenie prawda?



mysle, ze sporo osob odkupi od ciebie ten komiks i go dokonczy z przyjemnoscia :smile:
rozumiem, ze tobie komiks nie przypadl do gustu - jasne, nie kazdemu pasuje taka konwencja
ale wierz mi warto doczytac do konca, to co sie dzieje dalej, zmienia optyke na cale wydarzenia
na poziomie indywidualnym to oczywiscie zaden argument - ale nie bez powodu ten komiks ma tysiace fanow w Hiszpanii :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 10:47:14 pm wysłana przez studio_lain »

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4645 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:39:11 pm »
z nasyceniem, kolorami itp i ostroscia jest wszystko okej :smile:
kiedy akcja dzieje sie w  ciemnosci autor stosuje filtry rodem z filmow klasy B
wystarczy ze przyjrzysz sie rysunkom, zobaczysz ze kreska, obrysy itp sa bardzo wyrazne
ten swiat jest skapany albo w ostrym sloncu, albo w ciemnosciach



mysle, ze sporo osob odkupi od ciebie ten komiks i go dokonczy z przyjemnoscia :smile:
nie ma co sie meczyc, bo moze jakiegos przecinka jeszcze zabraknie dalej :wink:


Wiem, że bez problemu odsprzedam, już nawet mam chętnego 😀. I, o ile z rysunkami podejrzewałem, że to efekt zamierzony (chociaż dla mnie męczący), to fabularnie jest moim zdaniem słabo.
I nie ma co się od razu „unosić”. Mam wszystkie przez Was wydane komiksy i niemal każdy jest dla mnie ucztą. Ten mnie jednak zawiódł do tego stopnia, że wyraziłem od razu swoją opinę.
Na pewno znajdzie się też wiele zachwyconych osób, które wykażą moją ignorancję i wyręczą Was w „skopaniu mi tyłka”.


Edit: Widzę, że uzupełniliście Wasz post kiedy już napisałem odpowiedź. Zgoda, po Waszej zachęcie doczytam do końca (ale już nie dziś 😀) i zobaczę, czy zmieni to moją optykę. Jeśli tak będzie, to nie omieszkam tego napisać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 10:44:16 pm wysłana przez midar »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4646 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:43:01 pm »
ja midar nie mam pretensji do ciebie, ze ci sie nie podoba - naprawde
- zero kopania dupy - masz prawo czegos nie lubic :)
ja tez nie lubie niektorych komiksow, ktore wielu innym sie podobaja
dziwie sie tylko, ze oceniasz historie w polowie - gdzie - wierz mi - sporo zmienia sie
kiedy dotrzesz do konca - inna perspektywa na bohatera - nie bede spoilerowal


tak masz racje - solo gna do przodu jak opetany by ratowac rodzine i przepelnia go tesknota
dobiegnij z nim do konca - wierz mi warto - to troche taki - kill bill tarantino, ta rzez czemus sluzy :smile:
wiec jedyne co to zachecam do dokonczenia komiksu :smile:  i wtedy ocen go :smile:


ps. dzieki ze nas wspierasz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 10:50:08 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Lipa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4647 dnia: Sierpień 21, 2018, 10:40:04 am »
Okładka limitowana dostępna znów w gildii, właśnie zamówiłem :)

Offline tysonek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4648 dnia: Sierpień 21, 2018, 10:57:58 am »
Już niedostępna, ale też udało mi się załapać na ten mały rarytasik, dzięki Studio Lain za uszczęśliwienie kolejnych 20-tu osób :)

Offline tomb

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4649 dnia: Sierpień 21, 2018, 11:20:49 am »
Czy w środku zwykłej wersji Solo umieszczono rysunek z okładki edycji limitowanej?