Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1333683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4305 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:33:05 pm »
@Mruk to można mówić przy dużych nakładach to co piszesz. Studio Lain nigdy nie ukrywało że ich nakłady są niskie.


Nieprawda.

Sądzę, że w przypadku każdego normalnego* komiksu jakiś procent wydrukowanego nakładu zwraca koszty, a reszta to zysk. Oczywiście, każdy wydawca i każdy tytuł może mieć inne te procenty, ale jestem pewien, że zasada działa przy każdym tytule.

Wydawca musiałby być samobójcą, żeby tak kalkulować nakład, żeby koszty zwracały się dopiero po sprzedaży 100%. A że Studio Lain nie wygląda na samobójcę, zgaduję że te procenty są inne. Nie wiem, jakie - może 60/40, może 70/30, może 80/20, a może 90/10, ale jakieś na pewno są. I zasada obowiązuje niezależnie od nakładu.

* za "nienormalne" komiksy tutaj uznaję takie publikacje, które z założenia nie muszą zwrócić kosztów, bo na przykład zostały wydane z dotacji, w ramach promocji itp.

Moje własne mówią, że po czteroletniej przerwie wypada dodrukować.

Czyli na szczęście nic wiążącego dla Studia Lain. Ufff... Ulżyło mi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 09:36:12 pm wysłana przez Mruk »

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4306 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:33:22 pm »
Co do limitek to za dużo to nie zdrowo. W pozycjach gdzie dostajecie grafiki pomysł ok. Ale w Dreddach i Slainach z umiarem.Jeszcze pytanie. Czy wersje limitowane zmieniają sporo cenę końcową ogólnego nakładu?
To raczej dawanie możliwości wyboru czytelnikom. Nie ma przymusu., ale widać, że jest zainteresowanie tematem. Dwie okładki są dawane tylko tam, gdzie są naprawdę fajne materiały.

Czasami bywa też tak, że materiały oryginalne na okładkę są nieciekawe. Tak było z Zabójcą Czasu, gdzie SL mocno się napracowało, aby wyciągnąć jakiś ciekawy materiał - udało się dostać grafikę Glenna Fabry. Dzięki temu mamy najfajniejszą okładkę TK z wszystkich wydanych.
Dwie okładki nie wpływają na cenę końcową.



Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4307 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:35:48 pm »
I to jest może jeden z powodów, dla których "ten" wydawca pozostanie "tym" wydawcą cieszącym się ze sprzedaży 750 sztuk...
A zdajesz sobie sprawę, że Studio Lain to jeden człowiek wydający komiksy po zakończeniu swojej etatowej pracy i wydający komiksy bo chce je wydać, a nie koniecznie uczynić podstawą finansową? Czy dzisiejsze społeczeństwo już nie rozumie idei "manufaktury" właśnie?

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4308 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:39:34 pm »

To będzie inne wydanie. I nie będzie wznowienia trzeciej części, więc i tak nie będziesz mieć kompletu.

A skąd wiesz, że części trzeciej nie będzie? Inna rzecz, że nawet nie wiem, która to część trzecia (Po Incalu?). To jest właśnie kolejny kwiatek do naszych wydawców - strony internetowe prowadzone tak, że za Chiny nie znajdziesz podstawowych informacji. Przy Incalu akurat można się domyślić, że Incal to część "wyjściowa", Przed Incalem - prequel, a Po Incalu - sequel. Ale już w połączeniu z całością - czyli różnymi Technokapłanami i Metabaronami, gubię się.
Z tego samego powodu odpuściłem Slaine, bo nie mam pojęcia jak to chronologicznie czytać i na ile znajomość jednego tomu jest potrzebna do zrozumienia innego.
seczytam.blogspot.com

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4309 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:42:27 pm »

Z tego samego powodu odpuściłem Slaine, bo nie mam pojęcia jak to chronologicznie czytać i na ile znajomość jednego tomu jest potrzebna do zrozumienia innego.

Jest tu na tym forum coś takiego jak to: https://docs.google.com/spreadsheets/d/10yjBt9krf8sZbA4C25yms9UMLwHipj5JudklmbzBQeg/edit?hl=pl&hl=pl#gid=810743613 Znajdź zakładkę Slaine i ci się wszystko wyjaśni.

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4310 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:42:37 pm »

A od dawna interesujesz się komiksem, śledzisz współczesny rynek?

Komiksem interesuję się od przeczytania pierwszego, a to był bodajże Kwapiszon i beczka w 1978 roku :P Czy się interesuję polskim rynkiem komiksowym... Na tyle, na ile człowiek spoza tej branży może się interesować. Bo przecież wiadomo, że Egmont czy NSC nie udostępni swoich danych sprzedażowych :biggrin:

mkolek81
Wielkie dzięki za tę rozpiskę - wreszcie coś kumam :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 09:47:39 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4311 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:45:46 pm »
Na stronach zagranicznych wydawców jest tak samo - jest tam tylko katalog 'produktów'. Wszelakie 'how to read' to domena stron fanowskich.

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4312 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:48:45 pm »
Komiksem interesuję się od przeczytania pierwszego, a to był bodajże Kwapiszon i beczka w 1978 roku :P Czy się interesuję polskim rynkiem komiksowym... Na tyle, na ile człowiek spoza tej branży może się interesować. Bo przecież wiadomo, że Egmont czy NSC nie udostępni swoich danych sprzedażowych :biggrin:



Ok, zerknąłem na Twojego bloga i już widzę, do komiksu wróciłeś w 2016 roku, po przeczytaniu nowej wersji Kajka i Kokosza, później wszedłeś w Marvele i resztę. Poprzednie komiksy jak sam napisałeś, kupiłeś w poprzednim stuleciu. Sorry, nie obraź się, ale nie masz zielonego pojęcia o rynku, więc mógłbyś odpuścić sobie pisanie co i kiedy wydawca powinien wznowić, bo tak powinno być.

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4313 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:59:19 pm »
-gościu-
Czuję się pouczony i najmocniej przepraszam, że mam własne zdanie - niestety, nie jestem w stanie obiecać, że to się zmieni :D
seczytam.blogspot.com

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4314 dnia: Lipiec 03, 2018, 10:11:52 pm »
Studio Lain robi świetną robotę, wydaje w bezpiecznych nakładach, dzięki czemu w kilka lat wzbogacili nasz rynek w liczne pozycje z 2000AD. A teraz jeszcze poszerza swój profil o inne ciekawe tytuły. Z czasem to docenisz.

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4315 dnia: Lipiec 03, 2018, 10:19:30 pm »
Już doceniam. Tylko szlag mnie trafia, że nie mogę kupić np. "Sędzia Dredd - Mroczna Sprawiedliwość", czyli coś co wyszło tuż przed moim "powrotem" do komiksów. Identyczna sytuacja ze "Slaine - Król" (a tu było wznowienie i też zeszło do zera).
seczytam.blogspot.com

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4316 dnia: Lipiec 03, 2018, 10:25:06 pm »
Mroczna Sprawiedliwość nie taka kozacka jak ją rysują, nic straconego.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4317 dnia: Lipiec 03, 2018, 10:29:11 pm »
Już doceniam. Tylko szlag mnie trafia, że nie mogę kupić np. "Sędzia Dredd - Mroczna Sprawiedliwość", czyli coś co wyszło tuż przed moim "powrotem" do komiksów. Identyczna sytuacja ze "Slaine - Król" (a tu było wznowienie i też zeszło do zera).


slaine - król jest dostępny - na przykład tutaj:
https://komiksiarnia.pl/komiksy-unikatowe/3369-slaine-krol-wydii.html

Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4318 dnia: Lipiec 04, 2018, 06:52:57 am »
Już doceniam. Tylko szlag mnie trafia, że nie mogę kupić np. "Sędzia Dredd - Mroczna Sprawiedliwość", czyli coś co wyszło tuż przed moim "powrotem" do komiksów. Identyczna sytuacja ze "Slaine - Król" (a tu było wznowienie i też zeszło do zera).


Slaine za 89zł - bardzo blisko okładkowej (69,90 była)
https://allegro.pl/slaine-krol-komiks-i7236774415.html
a jak nie musi być "na już" to widzę, że zdarza się poniżej - aukcja sprzed 5 dni kup teraz za 50zł
https://allegro.pl/slaine-krol-i-wyd-i7427595394.html



Absalom teraz podskoczył bo premiera dwójki. Jeszcze miesiąc temu poniżej 50zł wisiały na allegro i nie było chętnego
http://allegro.pl/bdb-absalom-1-duchy-londynu-i7364859730.html


Mroczna Sprawiedliwość jedynie rzeczywiście jest droga




Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4319 dnia: Lipiec 04, 2018, 12:14:02 pm »
slaine - król jest dostępny - na przykład tutaj:
https://komiksiarnia.pl/komiksy-unikatowe/3369-slaine-krol-wydii.html
Uszkodzony "Uwaga! Delikatnie ubity róg przy każdym egzemplarzu". Ale sprawdzę jeszcze w KIK.
seczytam.blogspot.com

 

anything