Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1330076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4275 dnia: Czerwiec 28, 2018, 05:31:39 pm »
z tego co pisal Piotr chyba sie uda zrobic z tego sensowne a4 (oryginalnie to jest mniejsze)
twarda oprawa, kreda, kolor, wychodzi kolo 106 stron
postaram sie namowic Enrique na jakis fajny rysunek na limitowana okladke ;)
jest bardzo duza szansa, ze limitka bedzie tez dla Solo - tu juz mamy do wyboru piekne grafiki Oscara.


wracajac jeszcze do Brygady postaramy sie, zeby to wygladalo conajmniej tak dobrze





Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4276 dnia: Czerwiec 28, 2018, 05:44:11 pm »
Ah. Jak ja lubię takie pastelowe kolory.Fajna odskocznia. Ja tam biorę :biggrin:

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4277 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:02:54 pm »
Super! Nie mogę się doczekać!
A rozmiar może być w niesensownym a4 :wink:
A poważnie, wierzę, że tak jak i w Wojnie Volgańskiej, wydacie tak, by było jak najlepiej

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4278 dnia: Lipiec 02, 2018, 10:11:09 pm »
akurat na noc :wink:
buu!

Czas znów wybrać się do angielskiego piekła.
Absalom wraca kopać zady demonom.
Drugi tom wielkiego komiksowego przeboju jeszcze w wakacje!

ZADANIEM STAREGO, NONSZALANCKIEGO I SPISANEGO NA STRATY PRZEZ SIŁY NADPRZYRODZONE, twardego Detektywa Inspektora Harry’ego Absaloma jest dopilnowanie przestrzegania Porozumienia – umowy pomiędzy Rodziną Królewską, a siłami Piekła.
Gdy religijny fanatyk wycina w pień nielegalnych nosicieli demonów, obie strony Porozumienia nie są zbyt zadowolone… Aby uniknąć wojny na skalę międzywymiarową, Absalom i jego psychotyczny były przełożony, Zwierzchnik, muszą złapać zabójcę, nim będzie za późno!
Z wnukami przetrzymywanymi jako gwarant dobrego zachowania, Harry będzie potrzebował każdej pomocy, jaką zdoła dorwać! Zwłaszcza gdy w końcu odkryje, gdzie się znajdują…





Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4279 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:33:09 pm »
Wybadałoby dodrukować t. 1...
seczytam.blogspot.com

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4280 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:49:51 pm »
W ilości ilu sztuk miałby być dodruk? 50?

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4281 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:56:03 pm »
Wybadałoby dodrukować t. 1...
Czyżby?
Wydawca dodrukował 3 tom Slaine (bo się sprzedał bardzo szybko), jednak dodruk sprzedawał się bardzo długo, nie pomógł nawet w sprzedaży tomu 1, który cały czas jest dostępny.
Wydawca dodrukował ABC Warriors Czarna Dziura. Dodruk cały czas dostępny. Wznowienie nie pomogło w sprzedaży komiksu ABC Warriors - Wojna Volgańska, który jak się okazało podobno się nie sprzedaje (sam wydawca potwierdzał tu na forum tą informację).

Wznowienie tomu pierwszego w obecnej sytuacji gdzie na rynku jest przesyt komiksów (z dominacją superbohaterów) to zamrożenie funduszy, bo nie jest pewne czy to wznowienie nie podzieli losy poprzednich. To nie jest tak popularna seria jak Dredd. Plus musi się liczyć, że może dostać zwrot nakładu od sklepów, bo tak można robić na polskim rynku wydawniczym.Osobiście uważam, że dobre robi nie wznawiając tomu pierwszego. Tą kasę może przeznaczyć na kolejne komiksowe premiery.

Offline Mruk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4282 dnia: Lipiec 03, 2018, 02:48:51 pm »
Wybadałoby dodrukować t. 1...

Czyżby? A jakież to zasady savoir-vivre'u uznają, że wypada? Innymi słowy - że nie zrobienie dodruku jest nietaktem ze strony wydawcy?

Wydawca dodrukował 3 tom Slaine (bo się sprzedał bardzo szybko), jednak dodruk sprzedawał się bardzo długo, nie pomógł nawet w sprzedaży tomu 1, który cały czas jest dostępny.
Wydawca dodrukował ABC Warriors Czarna Dziura. Dodruk cały czas dostępny.

Mam takie wrażenie, że według forumowiczów dopuszczalne są jedynie dwa stany: albo tytuł się wyprzedał (i wtedy co chwila ktoś prosi o dodruk), albo tytuł się nie wyprzedał i wszyscy piszą, jak to słabo się sprzedaje, że się jeszcze nie wyprzedał.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że tak naprawdę mozliwy jest jeszcze trzeci stan - komiks jest dostępny w sprzedaży, sprzedała się już taka część nakładu, że zwróciły się (w całości lub przeważającej części) koszty produkcji, wydawca zaczyna na nim zarabiać, a jednocześnie część nakładu wciąż jest dostępna do kupienia. Nie trzeba prosić o dodruk, nie trzeba lamentować, że wydawca ma zamrożony kapitał. Czy to zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Czy może za mało katastroficzne, żeby o tym pisać?

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4283 dnia: Lipiec 03, 2018, 02:55:01 pm »
@Mruk to można mówić przy dużych nakładach to co piszesz. Studio Lain nigdy nie ukrywało że ich nakłady są niskie.
generlanie naklady 500 beda miec tylko absalom i sticklback drugie tomy
naklad 600 z nowych ma abc warrios: volgan war
pozostale tytuly od 700 do 850

takze nadal pozostajemy w kregu kolekcjonerskim :smile:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4284 dnia: Lipiec 03, 2018, 06:41:44 pm »
tom 1 bywa do kupienia bez problemu i bez zaporowych cen w drugim obiegu


tak nadal mamy niskie naklady - np Mroczni Sedziowie lacznie z limitka to 800 sztuk
Solo - Świat Kanibali ukaże się w nakładzie 800 sztuk - na 90 proc będzie limitka, bo warto - mamy siwetne grafy
Szambala - 750 sztuk - i moze, ale  MOZE limitka
Brygada - 800 sztuk i moze limitka
tak to wyglada
tak sie nam zlozylo, ze trzy najblizsze pozycje moga miec limitke - ale nie chcemy przesadzac :smile:
po prawdzie to kazdy planowany przez nas komiks moze miec limitke lacznie z Epoka Cudow Gala - dwa piekne arty dostalismy od Francuzow
nie wiem tylko czy jest takie zapotrzebowanie i oczekiwania czytelnikow




« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 06:52:24 pm wysłana przez studio_lain »

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4285 dnia: Lipiec 03, 2018, 06:55:37 pm »
Z mojej strony jest zapotrzebowanie na to, co jest między okładkami, więc do limitek mnie nie liczcie :)

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4286 dnia: Lipiec 03, 2018, 07:00:02 pm »
Przy obecnej sytuacji rynkowej jesteście przykładem jak z rozwagą budować swoją pozycję. Bez szału kilkudziesięciu komiksów na rok, bez przestrzelonych nakładów, a z takimi które wyprzedają się na przestrzeni maksymalnie kilku miesięcy. Chociaż warto zauważyć, że ten czas się wydłuża, jednak nakłady z okolic 500 sztuk przeskoczyły do 800. Więc jest progres i to najważniejsze. Czekam na te zapowiedzi bo uważam, że namieszają w skali tego roku. Jak wcześniej Dredd Ameryka czy Mroczni Sędziowie.

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4287 dnia: Lipiec 03, 2018, 07:03:25 pm »
Ja dotąd żadnej limitowanej edycji nie kupiłem, w obu przypadkach bardziej spodobały mi się normalnie okładki, a nawet nie wiem czy gdybym chciał, to udałoby mi się kupić. Ale skoro jest możliwość i jest zainteresowanie czytelników, to warto to robić.

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4288 dnia: Lipiec 03, 2018, 07:16:29 pm »
Co do limitek to za dużo to nie zdrowo. W pozycjach gdzie dostajecie grafiki pomysł ok. Ale w Dreddach i Slainach z umiarem.Jeszcze pytanie. Czy wersje limitowane zmieniają sporo cenę końcową ogólnego nakładu?

Offline sum41

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4289 dnia: Lipiec 03, 2018, 07:26:35 pm »
Na alledrogo ostatnio byl tom 1 po 30 zl.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?