trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1330444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4080 dnia: Maj 19, 2018, 07:43:06 am »
@bambule to cię przepraszam bo całkowicie inaczej twoją wypowiedź zrozumiałem i mało kto tu zwraca się do mnie po imieniu
komiks został wydany ww takim formacie by zminimalowac czarne ramki, oczywiście paru osobą na tym forum przeszkadzało
wiem o tym dobrze, ale wydanie go z tymi "białymi ramkami" popsułoby cały efekt wizualny tego komiksu i tak wiem, że niektórym się to nie podoba (bo inny format), ale nie mi. Raz tylko żartowałem z tego formatu (w kwestii że nie mam gdzie ustawić tego komiksu, bo nie pasuje mi do żadnego innego jakie mam na półce :smile: )

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4081 dnia: Maj 19, 2018, 07:53:04 am »
Bambule, Twój atak powien być skierowany pod adresem sklepu gildii, a nie wydawcy. To oni zamówili tylko tyle tej limitowanej okładki. Jeśli zamówili by więcej to wydawca więcej by tych wariantów wydukowal.
Już wcześniej wydawca pisał ze jeśli znajdzie się jakiś sklep który zamówi od nich min. 100 takich egzemplarzy to są w stanie zrobić dla takiego sklepu limitke.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 08:22:46 am wysłana przez celtic »

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4082 dnia: Maj 19, 2018, 08:38:46 am »

@ up
w obecnej chwili z bieżącym komiksem nic się nie zrobi.
kwestia rozwiązania na zaś, za jakiś czas może sie okazać ze limitki beda dostępne tylko z drugiego obiegu, bo nim trafi do sprzedaży księgarnia z handlarzami dogada się przed puszczeniem swoich partii, bo na tych komiksach sie zarobi, a łatwiej sprzedać za jednym zamachem 15-20 sztuk niż po sztuce.


Michale
wiem ze wydawca tu dobry do zapowiedzi, wyjdzie komiks, to kazda literka wypomniana, różnica milimetra to zaburzenie ladu wszechświata.
oczywiście to ja ten zły bo pisze ze może byc problem, ale coz ....

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4083 dnia: Maj 19, 2018, 08:44:26 am »
oczywiście to ja ten zły bo pisze ze może byc problem, ale coz ....
Nadal nie wiem o co ci chodzi? Odniosłem się tylko do zarzutu o "niewymiarowe" ABC, które wcale takie nie jest. Resztę rzeczy o których wspominasz też mnie irytują. A co do limitowanych edycji nie będę się wypowiadał, poza jedną rzeczą, że pokazuje to, że szybciej się sprzedają, przez co wydawca ma kasę na nowe licencje.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4084 dnia: Maj 19, 2018, 08:48:19 am »
oczywiście to ja ten zły bo pisze ze może byc problem, ale coz ....
Ty zły, bo dalej drążysz. Było już o tym mówione, Studio odpisało, że jak będzie dużo spekulowania to coś pomyślą, czego więcej oczekujesz? Kilka osób/instytucji kupiło parę sztuk na handel, ich sprawa. Ktoś nie zdążył kupić? Jego strata, bo innym się chciało sprawdzać forum/fb i czekać, i wypatrywać.

Zaproponowałeś kilka pomysłów jak to rozwiązać, na każdy pojawiły się głosy, że to nie dobry pomysł. Jedyny konkret przedstawił isteklistek z limitką na 1 osobę, o której pisało Studio też wcześniej.

To tak jak z listą kolejkową po autografy, niektórzy czekają dobę wcześniej, a inni przyjdą pół godzinki przed i się dziwią, że się nie dostali.. :roll:

@ up
w obecnej chwili z bieżącym komiksem nic się nie zrobi.
limitki beda dostępne tylko z drugiego obiegu, bo nim trafi do sprzedaży księgarnia z handlarzami dogada się przed puszczeniem swoich partii
A to już jest tak głupie, że brak słów. Po co dogadywać z handlarzami? Niech od razu Gildia wystawi je po 2x okładkowa! A co! :lol:

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4085 dnia: Maj 19, 2018, 09:00:41 am »
Kurde, jakie to typowo polskie. Zniszczyć fajną inicjatywę. Wyszedł nakład limitowany i się rozszedł, bo był limitowany. Kto zdążył, miał szczęście i się cieszy. Kto przegapił, lub dla niego nie starczyło ma świetny komiks ze standardową okładką i super. Jeśli dla kogoś to sprawa życia i śmierci zapłaci trochę więcej i kupi na aukcji.
W końcu o to chodzi w limitowanych edycjach: są rzadsze, przez co stanowią większą wartość dla kolekconerów i mają rosnąć w cenę.
A takie biadolenie: nie zdążyłem, nie widziałem, trzeba było zrobić reklamę w tv, wprowadzić zapisy-numerki i ograniczenia w sprzedaży sztuk na osobę, powodują, że pewnie to była ostatnia limitowana okładka.
Dzięki Ci bambule i Tobie podobnym.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4086 dnia: Maj 19, 2018, 10:31:00 am »
Mam nadzieję, że to zbyt czarne wróżby. Wydawnictwo nie powinno wycofywać się po głosach kilku (?) obrażonych spóźnialskich. Byłoby to postawieniem sprawy na głowie.


Jeśli hurtowe zakupy spekulantów będą się nasilać,  to zawsze można jakieś działania spróbować podjąć. Ale nie killować całej inicjatywy. 

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4087 dnia: Maj 19, 2018, 11:14:46 am »
Dziś na KW - stan na 11.oo - wciąż jeszcze był dostępny.
Limitowany, to limitowany - trzeba wykazać ponadstandardową aktywność żeby go zdobyć.
Ale skoro nabijanie postów przynosi owoce - nic dziwnego że poszło na 3 strony. (Dorzucam swoją cegiełkę, he, he, he)
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4088 dnia: Maj 19, 2018, 02:51:16 pm »
spokojnie, nie zrazimy sie, będa jeszcze limitki - może nawet do hiszpańskich wydań - mamy tam mnóstwo pięknych ilustracji :)
co do 2000AD to może zrobimy limitkę do Szamballi - na pewno będzie inna okładka niż w oryginale.
może uda się do Sinister i Dexter i do któregoś Slaina, zaczniemy w końcu nowy run
pomysłów na limity jest sporo, ale nie chcemy też przesadzić

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4089 dnia: Maj 19, 2018, 03:01:05 pm »
spokojnie, nie zrazimy sie, będa jeszcze limitki - może nawet do hiszpańskich wydań - mamy tam mnóstwo pięknych ilustracji :smile:
co do 2000AD to może zrobimy limitkę do Szamballi - na pewno będzie inna okładka niż w oryginale.
może uda się do Sinister i Dexter i do któregoś Slaina, zaczniemy w końcu nowy run
pomysłów na limity jest sporo, ale nie chcemy też przesadzić


No, i super!!! Trzeba pamiętać o 100-140 mega zadowolonych, kontra kilku malkontentów  :biggrin: .

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4090 dnia: Maj 19, 2018, 03:56:47 pm »
Super wiadomość, już się bałem po tych jekach i setkach niektórych.  :razz:

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4091 dnia: Maj 19, 2018, 04:03:52 pm »
Jęki i stęki tylko potwierdzają iż decyzjach o limitkach do dobry pomysł. Także jęczcie i stękajcie do oporu, spowoduje to tylko i wyłącznie lepszą koniunkturę.

Offline kalbaro74

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4092 dnia: Maj 19, 2018, 05:11:47 pm »
Przecież ta limitka jest dostępna cały czas na Komiksowej Warszawie ( około godziny 15 jeszcze była) i po co te jęki jak można kupić.

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4093 dnia: Maj 19, 2018, 06:49:59 pm »
Jak tak dalej pójdzie, to w poniedziałek resztę wrzucą na stronę.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4094 dnia: Maj 19, 2018, 07:03:56 pm »
Kto zainteresowany limitką, niech pisze do gildii o dorzucenie do zamówienia. Jeśli im zostanie po KW, to może się uda dostać poniżej okladkowej.

 

anything