trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3510 dnia: Grudzień 24, 2017, 08:29:20 am »
Teraz znalazłem, że wyszło coś takiego jak "Judge Death: The Life and Death Of... " autorstwa Wagnera gdzie jest origin Sędziego Śmierci opisany z jego perspektywy, więc pytanie do Studia czy rozważaja również wydanie tego?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3511 dnia: Grudzień 24, 2017, 11:56:57 am »
Historia upadku Deadworldu to wlasciwie wprowadzenie do uniwersum sedziow smierci - wiec wyjasnienie nie bedzie potrzebne - w tym tomie oprocz glownej historii sa tez historie poswiecone kazdem z sedziow smierci - seria zostala pomyslana tak by nowy czytelnik odnalazl sie w niej bez problemu

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3512 dnia: Grudzień 24, 2017, 02:37:09 pm »
Jeszcze jakby wyszło z alternatywnymi okładkami, by każdy sędzia miał swoja okładkę to by byla rozpusta świąteczna

Offline nazareth

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3513 dnia: Grudzień 25, 2017, 04:22:21 pm »
Jeszcze jakby wyszło z alternatywnymi okładkami, by każdy sędzia miał swoja okładkę to by byla rozpusta świąteczna
Kijanek, popieram!
A przynajmniej, jak to będzie w jakimś wydaniu zbiorczy, to żeby okładki były w środku wszystkie.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3514 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:21:08 am »
Ciekawy jestem jak oceniacie nowe Szoki. Ja po lekturze obu zbiorów nie widzę różnicy jakościowej miedzy Moorem, a historiami innych autorów.


Szoki mają swoją budowę krótkiej historii, prowadzącej przewrotnej puenty. Puenty zazwyczaj humorystycznej, czasami drastycznej lub obu na raz. Fajnie się to czyta, komiksy czysto rozrywkowe, na brytyjską nutę.

Offline BAMF

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3515 dnia: Grudzień 29, 2017, 10:24:02 am »
Ciekawy jestem jak oceniacie nowe Szoki. Ja po lekturze obu zbiorów nie widzę różnicy jakościowej miedzy Moorem, a historiami innych autorów.


Szoki mają swoją budowę krótkiej historii, prowadzącej przewrotnej puenty. Puenty zazwyczaj humorystycznej, czasami drastycznej lub obu na raz. Fajnie się to czyta, komiksy czysto rozrywkowe, na brytyjską nutę.

Poprzedni Szok uważam za świetny. Sądziłem, że jest to zasługa A. Moora. Czy zebrane w tym zbiorze historie faktycznie są porównywalnie dobre?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3516 dnia: Grudzień 29, 2017, 10:40:59 am »
Skoro pokia napisał, że nie widzi różnicy między szokami Moore'a a innych autorów oznacza to, że wg niego nowe  szoki są porównywalnie dobre. Mój egzemplarz czeka dopiero na przeczytanie. 

Offline BAMF

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3517 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:32:53 am »
Skoro pokia napisał, że nie widzi różnicy między szokami Moore'a a innych autorów oznacza to, że wg niego nowe  szoki są porównywalnie dobre. Mój egzemplarz czeka dopiero na przeczytanie.

Zapytałem właśnie w reakcji na jego post, licząc, że ktoś jeszcze wyrazi swoją opinię po przeczytaniu.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3518 dnia: Grudzień 29, 2017, 12:36:02 pm »
Nowe Szoki czyta się nawet lżej i przyjemniej od tych Moora, który na mój gust bywa ciężki i przeładowany. Teraz mamy wybór historii innych znanych autorów. Taka mieszanka fajnie wpływa na zbiór jak całość.

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3519 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:29:56 pm »
Z racji tego, że Lain zmieniło drukarnię i teraz nie ma zastrzeżeń co do jakości wydawanych komiksów, a Fantasmagorie jako wydawnictwo leżą to wracam do tematu Button Mana - Jest szansa, że Studio to wyda? ;-)
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3520 dnia: Grudzień 30, 2017, 02:17:29 pm »
Licencja nalezy do Fantasmagorii, mysle ze pozostaje cierpliwe czekac
my wydamy opus magnum tego rysownika czyli zbiorcze wydanie Shambalii - jakies 200 stron przepieknych graficznie i majacych unikalna estetyke czy kompozycje planszy :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3521 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:31:07 am »
Kamien z Serca o Mistrzach Komiksu

"Właśnie skończyłem czytać antologię „Mistrzowie Komiksu - Szoki Przyszłości”, która okazała się znakomitym albumem na komiksowy początek roku. „Szoki przyszłości” ukazują się w magazynie 2000 AD nieprzerwanie od 1977 roku. Te krótkie historie są traktowane jako swoisty artystyczny poligon dla młodych, obiecujących twórców dopiero zdobywających swoje komiksowe szlify. „Szoki przyszłości” tworzyli Grant Morrison, Neil Gaiman, Peter Milligan czy Mark Millar. I choć ogólny poziom opowiadań jest bardzo nierówny, to w antologii „Mistrzowie Komiksu - Szoki Przyszłości”, wydanej przez Studio Lain, właściwie nie ma opowiadań złych. W jednym tomie zebrano „Szoki przyszłości” stworzone przez największe gwiazdy współczesnego komiksu. To blisko 200 stron różnorodnych historii komiksowych opatrzonych zaskakujących puentami i kipiących od oryginalnych pomysłów."

https://www.facebook.com/kamienzsercablog/?hc_ref=ARR4O8gixvBtdMJvTM9sgpyjrRbtCA2RFQG1u8wqhwPReG_5aW4urEH-ba-ma1TmtoQ

Offline mibartek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3522 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:39:51 am »
wygląda na to że wszystkie egzemplarze z alternatywną okładką zostały sprzedane  :shock:


ciekawe, że na Gildii dalej widać jako "zapowiedź" a nie jako wyprzedane. Chyba że system ich nie puszcza i nie może być coś wyprzedane przed premierą ;)

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3523 dnia: Styczeń 05, 2018, 02:27:38 pm »


ciekawe, że na Gildii dalej widać jako "zapowiedź" a nie jako wyprzedane. Chyba że system ich nie puszcza i nie może być coś wyprzedane przed premierą :wink:
Albo jest zostawione kilka egzemplarzy na ewentualna wymianę, jeśli nie będzie zwrotów może dadzą.
SL podawało ze warunkiem alternatywnej okładki jest zakup całego naklady, wiec zwroty gildia nie SL

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3524 dnia: Styczeń 05, 2018, 03:19:19 pm »
Do tego jeszcze dochodzą zamówienia nieopłacone.

 

anything